உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • technology
    • »
    • Vaccination Certificate: আপুনি WhatsAppৰ পৰা কোভিড ভেকছিন প্ৰমাণপত্ৰ ডাউনলোড কৰিব পাৰে, কি উপায় আছে জানক ...

    Vaccination Certificate: আপুনি WhatsAppৰ পৰা কোভিড ভেকছিন প্ৰমাণপত্ৰ ডাউনলোড কৰিব পাৰে, কি উপায় আছে জানক ...

    টিকাকৰণৰ বাবে পঞ্জীয়ন কৰিবলৈ CoWIN Portal দৰ্শন কৰিব পাৰি আৰু ভেকছিন প্ৰাপ্ত কৰাৰ পিছত ইয়াৰ পৰা টিকাকৰণ প্ৰমাণপত্ৰ (vaccination certificate) ডাউনলোড কৰিব পাৰি। WhatsAppত চৰকাৰে ভেকছিন প্ৰমাণপত্ৰৰ বাবে MyGov Corona Helpdesk চেটবোট মুকলি কৰিছে।

    টিকাকৰণৰ বাবে পঞ্জীয়ন কৰিবলৈ CoWIN Portal দৰ্শন কৰিব পাৰি আৰু ভেকছিন প্ৰাপ্ত কৰাৰ পিছত ইয়াৰ পৰা টিকাকৰণ প্ৰমাণপত্ৰ (vaccination certificate) ডাউনলোড কৰিব পাৰি। WhatsAppত চৰকাৰে ভেকছিন প্ৰমাণপত্ৰৰ বাবে MyGov Corona Helpdesk চেটবোট মুকলি কৰিছে।

    টিকাকৰণৰ বাবে পঞ্জীয়ন কৰিবলৈ CoWIN Portal দৰ্শন কৰিব পাৰি আৰু ভেকছিন প্ৰাপ্ত কৰাৰ পিছত ইয়াৰ পৰা টিকাকৰণ প্ৰমাণপত্ৰ (vaccination certificate) ডাউনলোড কৰিব পাৰি। WhatsAppত চৰকাৰে ভেকছিন প্ৰমাণপত্ৰৰ বাবে MyGov Corona Helpdesk চেটবোট মুকলি কৰিছে।

    • Share this:
    এতিয়া আনকি ১৫ ৰ পৰা ১৮ বছৰ বয়সৰ কিশোৰসকলেও দেশত টিকাকৰণ আৰম্ভ কৰিছে। টিকাকৰণৰ বাবে পঞ্জীয়ন কৰিবলৈ CoWIN Portal দৰ্শন কৰিব পাৰি আৰু ভেকছিন প্ৰাপ্ত কৰাৰ পিছত ইয়াৰ পৰা টিকাকৰণ প্ৰমাণপত্ৰ (vaccination certificate) ডাউনলোড কৰিব পাৰি।

    ভেকছিন প্ৰমাণপত্ৰ কেনেদৰে প্ৰাপ্ত কৰিব
    WhatsAppত চৰকাৰে ভেকছিন প্ৰমাণপত্ৰৰ বাবে MyGov Corona Helpdesk চেটবোট মুকলি কৰিছে। এই চেটবোটৰ পৰা কোভিড ভেকছিন প্ৰমাণপত্ৰও ডাউনলোড কৰিব পাৰি। ইয়াৰ বাবে, MyGov Corona Helpdesk নামেৰে আপোনাৰ ম'বাইল ফোনত 90131-51515 নম্বৰটো সংৰক্ষণ কৰক।

    এতিয়া এই নম্বৰত Hi লিখক আৰু বাৰ্তা এটা প্ৰেৰণ কৰক। আপুনি তেতিয়া কেইবাটাও বিকল্প দেখিব। ইয়াৰ পৰা ডাউনলোড প্ৰমাণপত্ৰত ক্লিক কৰিবলৈ ২ লিখক। আপোনাৰ ম'বাইল নম্বৰত এটা অ'টিপি ওলাব, এই অ'টিপি প্ৰবিষ্ট কৰক। ইয়াৰ পিছত আপোনাৰ ম'বাইল নম্বৰত পঞ্জীয়ন কৰা লোকৰ এখন তালিকা থাকিব। আপুনি ইয়াৰ পৰা ডাউনলোড কৰিব বিচৰা প্ৰমাণপত্ৰ বাছনি কৰক। আপুনি বাৰ্তাটোত এখন ভেকছিন প্ৰমাণপত্ৰ প্ৰাপ্ত কৰিব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: