মুখ্যপৃষ্ঠা »খবৰ »প্ৰযুক্তি »৬০ বছৰৰ পিছত প্ৰথমবাৰৰ বাবে NOKIAই সলনি কৰিলে নিজৰ LOGO

৬০ বছৰৰ পিছত প্ৰথমবাৰৰ বাবে NOKIAই সলনি কৰিলে নিজৰ LOGO

নতুন ল’গ’ত পাঁচটা আখৰ পৃথক আকাৰত সজোৱা হৈছে। পূৰ্বৰ NOKIA ব্ৰেণ্ডৰ ল’গ’ৰ পূৰ্বৰ নীলা ৰঙো আঁতৰাই দিয়া হৈছে।

নতুন ল’গ’ত পাঁচটা আখৰ পৃথক আকাৰত সজোৱা হৈছে। পূৰ্বৰ NOKIA ব্ৰেণ্ডৰ ল’গ’ৰ পূৰ্বৰ নীলা ৰঙো আঁতৰাই দিয়া হৈছে।

নতুন ল’গ’ত পাঁচটা আখৰ পৃথক আকাৰত সজোৱা হৈছে। পূৰ্বৰ NOKIA ব্ৰেণ্ডৰ ল’গ’ৰ পূৰ্বৰ নীলা ৰঙো আঁতৰাই দিয়া হৈছে।

  • Share this:
৬০ বছৰৰ পিছত প্ৰথমবাৰৰ বাবে নিজৰ LOGO সলনি কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে জনপ্ৰিয় ব্ৰেণ্ড NOKIAই। দেওবাৰে ন’কিয়াই ইয়াৰ ব্ৰেণ্ডৰ পৰিচয় সলনি কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰে। নতুন ল’গ’ত পাঁচটা আখৰ পৃথক আকাৰত সজোৱা হৈছে। পূৰ্বৰ NOKIA ব্ৰেণ্ডৰ ল’গ’ৰ পূৰ্বৰ নীলা ৰঙো আঁতৰাই দিয়া হৈছে।

মুখ্য কাৰ্যবাহী পেক্কা লুণ্ডমাৰ্কে ৰয়টাৰ্ছক দিয়া এক সাক্ষাৎকাৰত কয় যে স্মাৰ্টফোনৰ সৈতে এই সংযোগ আছিল আৰু আজিকালি আমি এটা ব্যৱসায়িক প্ৰযুক্তি কোম্পানী।

সোমবাৰে বাৰ্চিলোনাত মুকলি হ’বলগীয়া আৰু ২ মাৰ্চলৈকে চলিবলগীয়া বাৰ্ষিক ম’বাইল ৱৰ্ল্ড কংগ্ৰেছৰ প্ৰাকক্ষণত কোম্পানীটোৱে ব্যৱসায়িক আপডেটৰ পূৰ্বে এই মন্তব্য কৰে।

২০২০ চনত সংগ্ৰামৰত ফিনলেণ্ড কোম্পানীটোৰ শীৰ্ষ পদ গ্ৰহণ কৰাৰ পিছত লুণ্ডমাৰ্কে তিনিটা পৰ্যায়ৰ কৌশল ৰচনা কৰিছিল : ৰিছেট, এক্সেলেৰেট আৰু স্কেল। এতিয়া ৰিছেট পৰ্যায় সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ লগে লগে লুণ্ডমাৰ্কে কয় যে দ্বিতীয় পৰ্যায় আৰম্ভ হৈছে।

লুণ্ডমাৰ্কে কয় যে যোৱা বছৰ আমাৰ উদ্যোগত ২১% বৃদ্ধি অতি ভাল আছিল, যিটো বৰ্তমান আমাৰ বিক্ৰীৰ প্ৰায় ৮%, (বা) মোটামুটিভাৱে ২ বিলিয়ন ইউৰো (২.১১ বিলিয়ন ডলাৰ)। "আমি সেইটো যিমান পাৰো সোনকালে দুগুণ সংখ্যালৈ লৈ যাব বিচাৰো।"

প্ৰধান প্ৰযুক্তি প্ৰতিষ্ঠানসমূহে ন’কিয়াৰ দৰে টেলিকম গিয়াৰ নিৰ্মাতা কোম্পানীসমূহৰ সৈতে অংশীদাৰিত্ব কৰি ব্যক্তিগত ৫জি নেটৱৰ্ক আৰু স্বয়ংক্ৰিয় কাৰখানাৰ বাবে গিয়াৰ গ্ৰাহকক বিক্ৰী কৰি আহিছে, বেছিভাগেই উৎপাদন খণ্ডত। ন’কিয়াই নিজৰ বিভিন্ন ব্যৱসায়ৰ বৃদ্ধিৰ পথ পৰ্যালোচনা কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে আৰু বিনিয়োগকে ধৰি বিকল্পৰ কথা বিবেচনা কৰিছে।

শেহতীয়া বাতৰি