உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • technology
    • »
    • Twitter এ সকলো ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে 'স্পেচ' ৰেকৰ্ডিং সেৱা আৰম্ভ কৰিছে, এই সুবিধাটো কি জানক ...

    Twitter এ সকলো ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে 'স্পেচ' ৰেকৰ্ডিং সেৱা আৰম্ভ কৰিছে, এই সুবিধাটো কি জানক ...

    Twitter Spaces recording feature: সকলো এণ্ড্ৰইড আৰু আইঅ'এছ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে এতিয়া মাইক্ৰ'ব্লগিং ছাইট টুইটাৰ (Twitter)ত স্পেচ (Record Space) ৰেকৰ্ড কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। টুইটাৰে ইয়াৰ ওপৰত এটা আপডেট মুকলি কৰিছে।

    Twitter Spaces recording feature: সকলো এণ্ড্ৰইড আৰু আইঅ'এছ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে এতিয়া মাইক্ৰ'ব্লগিং ছাইট টুইটাৰ (Twitter)ত স্পেচ (Record Space) ৰেকৰ্ড কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। টুইটাৰে ইয়াৰ ওপৰত এটা আপডেট মুকলি কৰিছে।

    Twitter Spaces recording feature: সকলো এণ্ড্ৰইড আৰু আইঅ'এছ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে এতিয়া মাইক্ৰ'ব্লগিং ছাইট টুইটাৰ (Twitter)ত স্পেচ (Record Space) ৰেকৰ্ড কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। টুইটাৰে ইয়াৰ ওপৰত এটা আপডেট মুকলি কৰিছে।

    • Share this:
    Twitter Spaces recording feature: সকলো এণ্ড্ৰইড আৰু আইঅ'এছ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে এতিয়া মাইক্ৰ'ব্লগিং ছাইট টুইটাৰ (Twitter)ত স্পেচ (Record Space) ৰেকৰ্ড কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। টুইটাৰে ইয়াৰ ওপৰত এটা আপডেট মুকলি কৰিছে। ব্যৱহাৰকাৰীসকলে স্পেচ ৰেকৰ্ড কৰোঁতে ৰেকৰ্ড স্পেচ বুটামত ক্লিক কৰিব লাগিব। এনে কৰাৰ পিছত, স্পেচ শেষ হোৱাৰ পিছত ৩০ দিনৰ বাবে ৰেকৰ্ড কৰা স্থান উপলব্ধ হ'ব।

    টুইটাৰে কৈছে যে ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে ৰেকৰ্ড কৰাৰ বিকল্প এতিয়া এণ্ড্ৰইড আৰু আইঅএছত সকলোৰে বাবে উপলব্ধ। স্পেচ এটা আৰম্ভ কৰোঁতে "ৰেকৰ্ড স্পেচ" চুইচটো টেপ কৰক যাতে স্পেচ সমাপ্ত হোৱাৰ ৩০ দিনৰ বাবে ইয়াক ৰাজহুৱা প্লেবেকৰ বাবে উপলব্ধ কৰিব পাৰি।

    ৩০ দিনৰ বাবে উপলব্ধ স্পেচ
    ৰেকৰ্ড কৰা স্পেচ টুইটাৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে ৩০ দিনৰ বাবে উপলব্ধ হ'ব। টুইটাৰে ৰেকৰ্ডিঙৰ এটা প্ৰতিলিপি ১২০ দিনৰ বাবে ৰাখিব। যদি আপুনি ৰেকৰ্ড কৰা স্থানটো ৩০ দিনৰ শেষ হোৱাৰ আগতে বিলোপ কৰে তেন্তে এইটোও ঘটিব। কোম্পানীয়ে আপোনাৰ ৰেকৰ্ড কৰা স্পেচে ইয়াৰ সেৱাৰ চৰ্তাৱলী উলংঘা নকৰে বুলি প্ৰমাণিত কৰাৰ পিছত, ই স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে স্পেচটো বিলোপ কৰিব। লাইভ স্পেচৰ ক্ষেত্ৰতো একেই কথা প্ৰচলিত।



    স্পেচ কি
    যিকোনো লোকে ইণ্টাৰনেটত Space বাচিব পাৰে। Spaces সাৰ্বজনীন হয়, তেওঁলোক এটা টুইটাৰ একাউণ্টত লগ ইন নকৰিলেও যিকোনো এজনে দৰ্শক হিচাপে যোগদান কৰিব পাৰে। ইয়াত আপোনাক অনুসৰণ নকৰা লোক অন্তৰ্ভুক্ত থাকিব পাৰে। শ্ৰোতাসকলক বাৰ্তাৰ জৰিয়তে স্পেচলৈ লিংক প্ৰেৰণ কৰি, লিংক টুইট কৰি বা লিংক ভাগ বতৰা কৰি পোনপটীয়াকৈ স্পেচলৈ আমন্ত্ৰণ কৰিব পাৰে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: