உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • technology
    • »
    • MUKESH AMBANI AT IMC 2021: 5জি সেৱাক ৰাষ্ট্ৰীয় অগ্ৰাধিকাৰ দিয়া উচিত, ইণ্ডিয়া ম’বাইল কংগ্ৰেছত মুকেশ আম্বানীয়ে ক’লে

    MUKESH AMBANI AT IMC 2021: 5জি সেৱাক ৰাষ্ট্ৰীয় অগ্ৰাধিকাৰ দিয়া উচিত, ইণ্ডিয়া ম’বাইল কংগ্ৰেছত মুকেশ আম্বানীয়ে ক’লে

    Mukesh Ambani said at IMC 2021:মুকেশ আম্বানীয়ে কৈছিল যে এতিয়া একমাত্ৰ লক্ষ্য হৈছে সমগ্ৰ ভাৰতত ৫জি সেৱাৰ বিস্তাৰ।

    Mukesh Ambani said at IMC 2021:মুকেশ আম্বানীয়ে কৈছিল যে এতিয়া একমাত্ৰ লক্ষ্য হৈছে সমগ্ৰ ভাৰতত ৫জি সেৱাৰ বিস্তাৰ।

    Mukesh Ambani said at IMC 2021:মুকেশ আম্বানীয়ে কৈছিল যে এতিয়া একমাত্ৰ লক্ষ্য হৈছে সমগ্ৰ ভাৰতত ৫জি সেৱাৰ বিস্তাৰ।

    • Share this:
    ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডৰ (Reliance Industries Limited) অধ্যক্ষ তথা পৰিচালন সঞ্চালক মুকেশ আম্বানীয়ে (Mukesh Ambani) কয় যে বৰ্তমান দেশৰ গুৰুত্ব হৈছে ৫জি (5G Technology) সেৱা আৰম্ভ কৰা। মুকেশ আম্বানীয়ে ইণ্ডিয়া ম'বাইল কংগ্ৰেছ, 2021 (India Mobile Congress)ত এইকথা কয়। মুকেশ আম্বানীয়ে কয় যে, এতিয়া একমাত্ৰ লক্ষ্য হৈছে সমগ্ৰ ভাৰতত ৫জি সেৱা বিয়পোৱা। 2জি সেৱাৰ পৰা ভাৰতত 4জি নেটৱৰ্ক বিপ্লৱলৈকে, ইণ্টাৰনেট বিপ্লৱক আগুৱাই নিয়াৰ বাবে 5জি নেটৱৰ্ক অনা হৈছে। এই ৫জি বিপ্লৱ আনিবলৈ কাম কৰি থকা হৈছে।



    মুকেশ আম্বানীয়ে ইণ্ডিয়া ম'বাইল কংগ্ৰেছ, ২০২১ (IMC 2021)ত কয়, "পৰৱৰ্তী নতুন দশকৰ উন্নত সংযোগৰ বাবে ৫জি নেটৱৰ্ক সেৱা আৰম্ভ কৰা হৈছে। এইটো এতিয়া ভাৰতৰ ৰাষ্ট্ৰীয় গুৰুত্ব। এতিয়া আমাৰ জিঅ' (Jio') কোম্পানীৰ মুখ্য লক্ষ্য হৈছে 4জি আৰু 5জি নেটৱৰ্ক সেৱাৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়া আৰু ইয়াক দেশৰ প্ৰতিটো কোণলৈ বিয়পাই দিয়া। আমি ব্ৰডবেণ্ড সেৱাউন্নত কৰা আৰু ইয়াক সকলোৰে বাবে উপলব্ধ কৰাৰ লক্ষ্য ৰাখিছো। আমি ৫জি সেৱা দ্ৰুততাৰে অনাৰ বাবে কাম কৰি আছো। এই ৫জি নেটৱৰ্কটো সম্পূৰ্ণৰূপে ক্লাউড নেটিভ আৰু ডিজিটেলভাৱে পৰিচালিত হ'বলৈ গৈ আছে। "



    মুকেশ আম্বানীয়ে ইণ্ডিয়া ম'বাইল কংগ্ৰেছ, ২০২১ত কয়, "ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডৰ ৰিলায়েন্স জিঅ'ৰ (Reliance Jio) জৰিয়তে ভাৰতত মুকলি কৰা ইণ্টাৰনেট বিপ্লৱৰ এক নতুন পথ হিচাপে ৫জি নেটৱৰ্ক মুকলি কৰা হ'ব। 5জি নেটৱৰ্ক ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ উন্নত ডিভাইচ আৰু এপ্লিকেচন আনিব লাগে। ভাৰতৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলে যাতে আদালতত ৫জি নেটৱৰ্ক সেৱা ব্যৱহাৰ কৰাত কোনো অসুবিধাৰ সন্মুখীন নহয় তাৰ বাবে জিঅ'ই কাম কৰি আছে। আমাৰ লক্ষ্য হৈছে ৫জি নেটৱৰ্ক সেৱাৰ জৰিয়তে সকলো ব্যৱহাৰকাৰীক উন্নত আৰু দ্ৰুত ইণ্টাৰনেট সেৱা প্ৰদান কৰা। আমাৰ লক্ষ্য হৈছে ৫জি নেটৱৰ্কৰ সৈতে সমগ্ৰ ভাৰতত ব্ৰডবেণ্ড সেৱা প্ৰদান কৰা। ইয়াৰ বাবে, সমগ্ৰ দেশত ফাইবাৰ বিয়পোৱাৰ কাম বহুদূৰ আগুৱাই গৈছে। আমাৰ লক্ষ্য হৈছে উন্নত ডিজিটেল সেৱা প্ৰদান কৰা। "





    ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজে ভাৰতত ৪জি নেটৱৰ্ক সেৱালৈ ২জি নেটৱৰ্ক সেৱাৰ পৰা এক গুৰুত্বপূৰ্ণ অৱদান আগবঢ়াইছে। ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডৰ জিঅ'ৰ জৰিয়তে ভাৰতত এটা ডিজিটেল বিপ্লৱ আৰম্ভ হৈছে। সস্তীয়া ইণ্টাৰনেট সেৱা ভাৰতৰ ঘৰত উপস্থিত হৈছে। এতিয়া তেওঁলোকৰ একমাত্ৰ লক্ষ্য হৈছে ভাৰতৰ প্ৰতিটো কোণত ৫জি নেটৱৰ্ক সেৱা প্ৰদান কৰা। সমগ্ৰ ভাৰতত ফাইবাৰ সংযোগ 'এ মিছন মোড' (এ মিছন মোড)ৰ অধীনত 5জি নেটৱৰ্কৰ সংযোগৰ বাবে প্ৰায় সম্পূৰ্ণ বুলিও কোৱা হয়।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    First published: