• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • Women's Asia Cup 2022: বেট আৰু বলেৰে জিলিকিল পাকিস্তানৰ নিদা দাৰ, ভাৰত পাকিস্তানৰ হাতত পৰাজিত ...

Women's Asia Cup 2022: বেট আৰু বলেৰে জিলিকিল পাকিস্তানৰ নিদা দাৰ, ভাৰত পাকিস্তানৰ হাতত পৰাজিত ...

বাংলাদেশত অনুষ্ঠিত হোৱা মহিলা এছিয়া কাপৰ গ্ৰুপ মেচত ভাৰতীয় দলটো পাকিস্তানৰ হাতত পৰাজিত হয়। নিদা দাৰৰ ৫৬ ৰাণৰ সৌজন্যত পাকিস্তানে ৬ উইকেটত ১৩৭ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল। দুৰ্বল বেটিঙৰ বাবে টীম ইণ্ডিয়াই মাত্ৰ ১২৪ ৰাণহে সংগ্ৰহ কৰে।

বাংলাদেশত অনুষ্ঠিত হোৱা মহিলা এছিয়া কাপৰ গ্ৰুপ মেচত ভাৰতীয় দলটো পাকিস্তানৰ হাতত পৰাজিত হয়। নিদা দাৰৰ ৫৬ ৰাণৰ সৌজন্যত পাকিস্তানে ৬ উইকেটত ১৩৭ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল। দুৰ্বল বেটিঙৰ বাবে টীম ইণ্ডিয়াই মাত্ৰ ১২৪ ৰাণহে সংগ্ৰহ কৰে।

বাংলাদেশত অনুষ্ঠিত হোৱা মহিলা এছিয়া কাপৰ গ্ৰুপ মেচত ভাৰতীয় দলটো পাকিস্তানৰ হাতত পৰাজিত হয়। নিদা দাৰৰ ৫৬ ৰাণৰ সৌজন্যত পাকিস্তানে ৬ উইকেটত ১৩৭ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল। দুৰ্বল বেটিঙৰ বাবে টীম ইণ্ডিয়াই মাত্ৰ ১২৪ ৰাণহে সংগ্ৰহ কৰে।

  • Share this:
বাংলাদেশত অনুষ্ঠিত হোৱা মহিলা এছিয়া কাপৰ গ্ৰুপ মেচত ভাৰতীয় দলটো পাকিস্তানৰ হাতত পৰাজিত হয়। নিদা দাৰৰ ৫৬ ৰাণৰ সৌজন্যত পাকিস্তানে ৬ উইকেটত ১৩৭ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল। দুৰ্বল বেটিঙৰ বাবে টীম ইণ্ডিয়াই মাত্ৰ ১২৪ ৰাণহে সংগ্ৰহ কৰে। নিদাই বলিঙত হাত দেখুৱাইছিল আৰু ২ টা উইকেট লৈছিল। ভাৰতীয় দলটোৱে জয়ৰ হেট্ৰিক লৈ ইয়াত উপস্থিত হৈছিল কিন্তু পাকিস্তানে তেওঁলোকৰ বিজয় ৰথ স্তব্ধ কৰিছে। এই খেলখনৰ পিছত, ভাৰত আৰু পাকিস্তান তিনিখনকৈ খেলত জয়েৰে ৬-৬ পইণ্ট লাভ কৰিছে।

টীম ইণ্ডিয়াৰ বেটিঙে কাম নকৰিলে

পাকিস্তানৰ পৰা স্ক'ৰ অনুসৰণ কৰি, ভাৰতীয় দলটোৱে খৰধৰ কৰে। ১৩৮ ৰাণৰ সহজ লক্ষ্যটোৱে দুৰ্বল বেটিং প্ৰদৰ্শনৰ বাবে ভাৰতৰ বাবে কঠিন কৰি তুলিছিল। শীৰ্ষ অৰ্ডাৰে ডাঙৰ স্ক'ৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হৈছিল। মেঘানাই ১৫ ৰাণ কৰি উভতি আহে আৰু স্মৃতি মান্ধানাই ১৭ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে, আনহাতে শীৰ্ষ ফৰ্মত থকা জেমিমা ৰড্ৰিগছে মাত্ৰ ২ ৰাণ হে সংগ্ৰহ কৰিব পাৰে। অধিনায়ক হৰমনপ্ৰীত কৌৰে মাত্ৰ ১২ ৰাণহে অৱদান আগবঢ়াব পাৰিছিল। এই খেলখনত তেওঁৰ বেটিং অৰ্ডাৰ দললৈ নমাই অনাত কোনো কাম দিয়া নাই।

ৰিচাৰ ইনিংছে ৰোমাঞ্চ বৃদ্ধি কৰে

১৯ বছৰীয়া ৰিচা ঘোষৰ বেটিঙে খেলখনত ৰোমাঞ্চকৰ কৰিছিল। যেতিয়া ভাৰতে বেকফুটত আছিল, তেওঁ তিনিটা ছয় মাৰি এক চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি কৰিছিল। অৱশ্যে, ১৩ টা বল খেলাৰ পিছত, ২৬ ৰাণত আউট হৈছিল আৰু ইয়াৰ সৈতে, ভাৰতৰ আশাও শেষ হয়।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি