• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • T20 World Cup: বিৰাট কোহলিৰ হাত খালী, IPLৰ পিছত জয় কৰিব নোৱাৰিলে T20 বিশ্বকাপৰ খিতাপ

T20 World Cup: বিৰাট কোহলিৰ হাত খালী, IPLৰ পিছত জয় কৰিব নোৱাৰিলে T20 বিশ্বকাপৰ খিতাপ

যেতিয়া টি-২০ আন্তৰ্জাতিক খেলুৱৈৰ কথা আহে, তেওঁ সৰ্বাধিক ৰান সংগ্ৰহকাৰী, কিন্তু তেওঁ এতিয়াও টি-২০ বিশ্বকাপৰ খিতাপৰ পৰা বহু দূৰত আছে।

যেতিয়া টি-২০ আন্তৰ্জাতিক খেলুৱৈৰ কথা আহে, তেওঁ সৰ্বাধিক ৰান সংগ্ৰহকাৰী, কিন্তু তেওঁ এতিয়াও টি-২০ বিশ্বকাপৰ খিতাপৰ পৰা বহু দূৰত আছে।

যেতিয়া টি-২০ আন্তৰ্জাতিক খেলুৱৈৰ কথা আহে, তেওঁ সৰ্বাধিক ৰান সংগ্ৰহকাৰী, কিন্তু তেওঁ এতিয়াও টি-২০ বিশ্বকাপৰ খিতাপৰ পৰা বহু দূৰত আছে।

  • Share this:

বিৰাট কোহলিয়ে টি-২০ বিশ্বকাপৰ পিছত টি-২০ দলৰ অধিনায়কত্ব ত্যাগ কৰিব। প্ৰতিযোগিতাখনত দেওবাৰে এখন খেলত নিউজিলেণ্ডে আফগানিস্তানক ৮ উইকেটত পৰাস্ত কৰাৰ পিছত টি-২০ বিশ্বকাপৰ পৰা টীম ইণ্ডিয়া বাহিৰ হ'ল। কেৱল এখন খেলৰ আনুষ্ঠানিকতা আছে। উল্লেখ্য কোহলিয়ে আৰু অধিনায়ক হিচাপে টি-২০ৰ বিশ্ব খিতাপ জিকিব নোৱাৰিব। তেওঁৰ আই পি এল দল আৰ চি বিৰ অধিনায়কত্বও ত্যাগ কৰিছে। অধিনায়ক হিচাপে আই পি এলৰ খিতাপো তেওঁৰ ভাগ্যত নাছিল।


বিৰাট কোহলিয়ে এতিয়ালৈকে অধিনায়ক আৰু খেলুৱৈ হিচাপে আই পি এল আৰু টি-২০ বিশ্বকাপৰ খিতাপ জয় কৰা নাই। যেতিয়া টি-২০ আন্তৰ্জাতিক খেলুৱৈৰ কথা আহে, তেওঁ সৰ্বাধিক ৰান সংগ্ৰহকাৰী, কিন্তু তেওঁ এতিয়াও টি-২০ বিশ্বকাপৰ খিতাপৰ পৰা বহু দূৰত আছে।


দলটোৱে ২০০৭ চনত একমাত্ৰ টি-২০ বিশ্বকাপৰ খিতাপ জিকিছিল। কোহলি সেই সময়ত দলত নাছিল। অহা বছৰ আন এখন টি-২০ বিশ্বকাপ অষ্ট্ৰেলিয়াত অনুষ্ঠিত হ'ব। তেতিয়া দলটো নতুন অধিনায়কৰ সৈতে খেলপথাৰত নামিব। এই দায়িত্ব ৰোহিত শৰ্মাক দিয়া হ'ব পাৰে। ইতিমধ্যে নৱনিযুক্ত প্ৰশিক্ষক ৰাহুল দ্ৰাবিড়ক দলটোৰ নতুন দায়িত্ব দিয়া হৈছে।


টি-২০ বিশ্বকাপত ইংলেণ্ড, অষ্ট্ৰেলিয়া, পাকিস্তান আৰু নিউজিলেণ্ডে অন্তিম ৪ত প্ৰৱেশ কৰিছে। ইংলেণ্ডে ২০১০ চনত টি-২০ বিশ্বকাপৰ খিতাপ জিকিছিল আৰু পাকিস্তানে ২০০৯ চনত টি-২০ বিশ্বকাপ জিকিছিল। অষ্ট্ৰেলিয়া আৰু নিউজিলেণ্ডে এতিয়ালৈকে খিতাপ জয় কৰা নাই। এনে পৰিস্থিতিত এইবাৰ আমি নতুন চেম্পিয়নকো চাবলৈ পাব পাৰোঁ। ৱেষ্ট ইণ্ডিজে সৰ্বাধিক ২ বাৰ খিতাপ দখল কৰিছে। শ্ৰীলংকা আৰু টীম ইণ্ডিয়া এবাৰকৈ চেম্পিয়ন হৈছে।

Published by:Gautam Barman
First published: