• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IPL Media Rights : VIACOM18লৈ আগন্তুক ৫ বছৰৰ বাবে আই পি এলৰ ডিজিটেল অধিকাৰ, ক্ৰিকেট অনুৰাগীসকলক উৎসাহিত কৰিবলৈ সাজু

IPL Media Rights : VIACOM18লৈ আগন্তুক ৫ বছৰৰ বাবে আই পি এলৰ ডিজিটেল অধিকাৰ, ক্ৰিকেট অনুৰাগীসকলক উৎসাহিত কৰিবলৈ সাজু

VIACOM18 মিডিয়া প্ৰাইভেট লিমিটেড হৈছে ভাৰতৰ দ্ৰুততম বিকাশশীল মনোৰঞ্জন নেটৱৰ্ক আৰু আইকনিক ব্ৰেণ্ডৰ এটা ঘৰ

VIACOM18 মিডিয়া প্ৰাইভেট লিমিটেড হৈছে ভাৰতৰ দ্ৰুততম বিকাশশীল মনোৰঞ্জন নেটৱৰ্ক আৰু আইকনিক ব্ৰেণ্ডৰ এটা ঘৰ

VIACOM18 মিডিয়া প্ৰাইভেট লিমিটেড হৈছে ভাৰতৰ দ্ৰুততম বিকাশশীল মনোৰঞ্জন নেটৱৰ্ক আৰু আইকনিক ব্ৰেণ্ডৰ এটা ঘৰ

  • Share this:
ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগ (IPL)ৰ পৰৱৰ্তী পাঁচ বছৰৰ বাবে টিভি আৰু ডিজিটেল মিডিয়া অধিকাৰ অৰ্জন কৰা কোম্পানীবোৰৰ নাম ঘোষণা কৰা হৈছে। এই বিষয়ে আই পি এলৰ অফিচিয়েল টুইটাৰ হেণ্ডেলৰ দ্বাৰা প্ৰকাশ কৰা হৈছে। এই অধিকাৰসমূহ ২০২৩ ৰ পৰা ২০২৭লৈ ৫ বছৰৰ বাবে।

বোৰ্ডে ষ্টাৰ স্প'ৰ্টছ ইণ্ডিয়াক পুনৰ যোগদান কৰাৰ বাবে ধন্যবাদ জনায়। একে সময়তে, ভায়াকম-১৮ (VIACOM18) আৰু টাইমছ ইণ্টাৰনেটকো স্বাগতম জনাইছে। এয়া আগন্তুক ৫ বছৰৰ বাবে এটা আশাব্যঞ্জক যাত্ৰাৰ আৰম্ভণি।

বোৰ্ডৰ সচিব জয় শ্বাহে কয় যে VIACOM18-এ ডিজিটেল অধিকাৰ লাভ কৰিব আৰু ষ্টাৰে টিভিৰ অধিকাৰ লাভ কৰিছিল। শ্বাহে এই বিষয়ে সামাজিক মাধ্যমৰ জৰিয়তে শ্বেয়াৰ কৰি উল্লেখ কৰে।

বিচিচিআয়ে দেওবাৰৰ পৰা মুঠ ৪টা শ্ৰেণীৰ অধিকাৰৰ বাবে প্ৰকাশ কৰা আৰম্ভ কৰিছিল, যি কালি সমাপ্ত হৈছিল। প্ৰথম পেকেজটোত ভাৰতীয় উপমহাদেশৰ টিভি অধিকাৰ অন্তৰ্ভুক্ত আছিল। একে সময়তে, দ্বিতীয় পেকেজটোত ভাৰতীয় উপমহাদেশৰ ডিজিটেল অধিকাৰ অন্তৰ্ভুক্ত আছিল। তৃতীয় পেকেজটোত নিৰ্বাচিত মেচবোৰৰ ডিজিটেল অধিকাৰ অন্তৰ্ভুক্ত আছিল, আনহাতে চতুৰ্থ পেকেজটোত ভাৰতীয় উপমহাদেশৰ বাহিৰত টিভি আৰু ডিজিটেল সম্প্ৰচাৰ অধিকাৰ অন্তৰ্ভুক্ত আছিল।

বিচিচিআইয়ে (‍BCCI) ৫ বছৰত ৪১০ খন আই পি এল মেচ আয়োজন কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে। ২০২৩-২৪ত ৭৪খন, ২০২৫ আৰু ২০২৬ চনত ৮৪-৮৪ খন আৰু ২০২৭ চনত ৯৪ খন খেল খেলোৱা হ'ব পাৰে। আই পি এল ২০২২ৰ পৰা ১০টা দলক ৮টাৰ পৰিৱৰ্তে সুযোগ দিয়া হৈছিল।

একে সময়তে, জয় শ্বাহে টুইট কৰিছে যে VIACOM18-এ ২৩,৭৫৮ কোটি টকাৰ সৈতে ডিজিটেল অধিকাৰ লাভ কৰিছে। ভাৰতে এক ডিজিটেল বিপ্লৱৰ সাক্ষী হৈছে আৰু এইক্ষেত্ৰত এক অসীম সম্ভাৱনা আছে। ডিজিটেল মাধ্যমে আমাৰ ক্ৰিকেটৰ দৃষ্টিভংগী সলনি কৰিছে। এইটো খেল আৰু ডিজিটেল ইণ্ডিয়া ভিজনৰ বিকাশৰ এটা মুখ্য কাৰক হৈ আহিছে। তেওঁ লগতে লিখে যে ষ্টাৰ ইণ্ডিয়াক ২৩,৫৭৫ কোটি টকাত টিভিৰ অধিকাৰ দিয়া হৈছে। যোৱাবাৰ, ষ্টাৰে টিভি আৰু ডিজিটেল অধিকাৰ দুয়োটা ১৬,৩৪৮ কোটি টকাত ক্ৰয় কৰা হৈছিল। এইবাৰ ই প্ৰায় ৩ গুণ বৃদ্ধি পাইছে।

উল্লেখ্য, ফুটবল (FIFA World Cup, La Liga, Serie A and Ligue1), বেডমিণ্টন, টেনিছ আৰু বাস্কেটবল (NBA)ত কেইবাটাও ক্ৰীড়া অধিকাৰ লাভ কৰাৰ পিছত ক্ৰিকেটত VIACOM18ৰ এয়া প্ৰথম মুখ্য প্ৰৱেশ। আই পি এল অধিকাৰে VIACOM18 আৰু ইয়াৰ মঞ্চসমূহক দেশৰ অন্যতম বৃহৎ ক্ৰীড়া গন্তব্যস্থান হিচাপে গঢ়ি তুলিছে।

ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডৰ সঞ্চালক নীতা আম্বানিয়ে এই সন্দৰ্ভত কয়, "ক্ৰীড়াই আমাক আনন্দ দিয়ে৷ ই আমাক সকলোকে একেলগে ৰাখিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰে৷ ক্ৰিকেট আৰু আই পি এল ভাৰতৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ক্ৰীড়া৷ সেয়েহে আমি এই খেল আৰু লীগৰ সৈতে জড়িত হৈ গৌৰৱান্বিত৷ আমি যিয়েই নকৰোঁ, আমাৰ লক্ষ্য হৈছে ক্ৰিকেট অনুৰাগীসকলৰ ওচৰলৈ আই পি এল লৈ যোৱা৷ তেওঁলোক য'তেই থাকক, সেয়া আমাৰ দেশতেই হওক বা বিদেশতেই হওক।"

VIACOM18-এ কেতিয়াৰ পৰা সেৱা যোগাই আহিছে?

VIACOM18 মিডিয়া প্ৰাইভেট লিমিটেড হৈছে ভাৰতৰ দ্ৰুততম বিকাশশীল মনোৰঞ্জন নেটৱৰ্ক আৰু আইকনিক ব্ৰেণ্ডৰ এটা ঘৰ, যি বহু প্লেটফৰ্ম, বহু প্ৰজন্মৰ আৰু বহু সাংস্কৃতিক ব্ৰেণ্ডৰ অভিজ্ঞতাৰ সৈতে আপোনাক পৰিচয় কৰাই দিয়ে। VIACOM18-এ ভাৰতত ইয়াৰ কাৰ্যৰ জৰিয়তে অনলাইনত মনোৰঞ্জনৰ দিয়ে। সাধাৰণ মনোৰঞ্জন, চলচ্চিত্ৰ, ক্ৰীড়া, যুৱ, সংগীত আৰু শিশুক লৈ ইয়াৰ ৩৮টা চেনেলৰ পৰ্টফলিঅ'ই সমগ্ৰ দেশৰ গ্ৰাহকসকলক ইয়াৰ প্ৰ'গ্ৰামিঙৰ আকৰ্ষণীয় মিশ্ৰণেৰে আনন্দিত কৰে। VIACOM18 ষ্টুডিঅ'ই ভাৰতত ১২ বছৰতকৈও অধিক সময় ধৰি আইকনিক হিন্দী চলচ্চিত্ৰ আৰু আঞ্চলিক চলচ্চিত্ৰ সফলতাৰে প্ৰযোজনা আৰু বিতৰণ কৰি আহিছে।
Published by:Gautam Barman
First published:

শেহতীয়া বাতৰি