• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • US Open 2022: সোমবাৰৰ পৰা ইউএছ অপেন, জকোভিচে খেলিব নোৱাৰিব ! নাদালৰ ২৩ তম গ্ৰেণ্ড শ্লেম জিকাৰ সুযোগ ...

US Open 2022: সোমবাৰৰ পৰা ইউএছ অপেন, জকোভিচে খেলিব নোৱাৰিব ! নাদালৰ ২৩ তম গ্ৰেণ্ড শ্লেম জিকাৰ সুযোগ ...

বিশ্বৰ প্ৰাক্তন এক নম্বৰ নোভাক জকোভিচে সোমবাৰে (২৯ আগষ্ট) আৰম্ভ হোৱা ইউএছ অপেন টেনিছ টুৰ্ণামেণ্টৰ অংশ নহ'ব কাৰণ তেওঁ কোভিড-১৯ ৰ টিকাকৰণ লোৱা নাই।

বিশ্বৰ প্ৰাক্তন এক নম্বৰ নোভাক জকোভিচে সোমবাৰে (২৯ আগষ্ট) আৰম্ভ হোৱা ইউএছ অপেন টেনিছ টুৰ্ণামেণ্টৰ অংশ নহ'ব কাৰণ তেওঁ কোভিড-১৯ ৰ টিকাকৰণ লোৱা নাই।

বিশ্বৰ প্ৰাক্তন এক নম্বৰ নোভাক জকোভিচে সোমবাৰে (২৯ আগষ্ট) আৰম্ভ হোৱা ইউএছ অপেন টেনিছ টুৰ্ণামেণ্টৰ অংশ নহ'ব কাৰণ তেওঁ কোভিড-১৯ ৰ টিকাকৰণ লোৱা নাই।

  • Share this:
বিশ্বৰ প্ৰাক্তন এক নম্বৰ নোভাক জকোভিচে সোমবাৰে (২৯ আগষ্ট) আৰম্ভ হোৱা ইউএছ অপেন টেনিছ টুৰ্ণামেণ্টৰ অংশ নহ'ব কাৰণ তেওঁ কোভিড-১৯ ৰ টিকাকৰণ লোৱা নাই। চলিত ছিজনত এইটো দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে যে জকোভিচে টিকাকৰণ নকৰাৰ বাবে গ্ৰেণ্ড শ্লেম টুৰ্ণামেণ্টত খেলিব পৰা নাই। তেওঁ ইয়াৰ আগতে একে কাৰণতে অষ্ট্ৰেলিয়ান অপেন, ছিজনৰ প্ৰথম গ্ৰেণ্ড শ্লেম টুৰ্ণামেণ্টৰ পৰা বঞ্চিত হৈছিল।

ৰাফেল নাদালৰ সন্মুখত বিশ্বৰ এক নম্বৰ হোৱাৰ সুযোগ আছে
ইউএছ অপেনৰ সময়ত, পাঁচজন পুৰুষে বিশ্বৰ এক নম্বৰ হোৱাৰ সুযোগ পাব, যাৰ ভিতৰত আছে বিশ্বৰ প্ৰাক্তন এক নম্বৰ ৰাফেল নাদাল, যিয়ে অভিলেখ ২২ টা পুৰুষগ্ৰেণ্ড শ্লেম খিতাপ জিকিছিল। স্পেনিছ কিংবদন্তীয়ে নিউয়ৰ্কত চাৰিটা খিতাপ জিকিছে কিন্তু ২০১৯ ৰ পিছত প্ৰথমবাৰৰ বাবে ইয়াত খেলি আছে। স্পেইনৰ ৩৬ বছৰীয়া নাদালে জানুৱাৰীত অষ্ট্ৰেলিয়ান অপেন আৰু জুনত ফ্ৰেঞ্চ অপেন জিকিছিল, আনহাতে তেওঁ জুলাইত উইম্বলডনৰ ছেমি ফাইনেলতো উপনীত হৈছিল কিন্তু পেটৰ পেশীৰ আঘাতত প্ৰতিযোগিতাৰ পৰা নাম প্ৰত্যাহাৰ কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি