• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • ইয়াৰ বাবে ভাৰত পৰাজিত হৈছে: দুবাৰ টি-20 বিশ্বকাপ জিকা অধিনায়কে প্ৰকাশ কৰিছে এই কথা ...

ইয়াৰ বাবে ভাৰত পৰাজিত হৈছে: দুবাৰ টি-20 বিশ্বকাপ জিকা অধিনায়কে প্ৰকাশ কৰিছে এই কথা ...

ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক ডাৰেন ছেমীয়ে কৈছে যে ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰসকলে বিদেশী লীগত নখেলাটো টি-২০ বিশ্বকাপত তেওঁলোকৰ দুৰ্বল প্ৰদৰ্শনৰ এটা মুখ্য কাৰণ।

ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক ডাৰেন ছেমীয়ে কৈছে যে ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰসকলে বিদেশী লীগত নখেলাটো টি-২০ বিশ্বকাপত তেওঁলোকৰ দুৰ্বল প্ৰদৰ্শনৰ এটা মুখ্য কাৰণ।

ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক ডাৰেন ছেমীয়ে কৈছে যে ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰসকলে বিদেশী লীগত নখেলাটো টি-২০ বিশ্বকাপত তেওঁলোকৰ দুৰ্বল প্ৰদৰ্শনৰ এটা মুখ্য কাৰণ।

  • Share this:
ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক ডাৰেন ছেমীয়ে কৈছে যে ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰসকলে বিদেশী লীগত নখেলাটো টি-২০ বিশ্বকাপত তেওঁলোকৰ দুৰ্বল প্ৰদৰ্শনৰ এটা মুখ্য কাৰণ। কোনো ভাৰতীয় খেলুৱৈক অৱসৰ নোলোৱালৈকে বিদেশী টি-২০ লীগত খেলিবলৈ অনুমতি দিয়া নহয়। ২০১২ আৰু ২০১৬ চনত ৱেষ্ট ইণ্ডিজক টি-২০ বিশ্বকাপ খিতাপ লৈ যোৱা ছেমিয়ে কয় যে বিদেশী লীগত খেলা খেলুৱৈসকলৰ পৰা ইংলেণ্ড লাভান্বিত হৈছে, বিশেষকৈ অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিগ বেছ।

ডেৰেন ছেমীয়ে আইচিচিক কৈছিল, "বিশ্বজুৰি টি-২০ লীগত খেলা খেলুৱৈসকল সঁচাকৈয়ে জিলিকি উঠিছে। আপুনি ভাৰতলৈ চাওক, য'ত আটাইতকৈ ডাঙৰ টি-20 লীগ আছে, কিন্তু ইয়াৰ খেলুৱৈসকলৰ বিশ্বৰ বিভিন্ন লীগত খেলি থকা সকলৰ দৰে অভিজ্ঞতা নাই। "আপুনি বিগ বেছত খেলা এলেক্স হেলছ, ক্ৰিছ জৰ্ডানৰ দৰে খেলুৱৈসকলক চাওক। ইংলেণ্ড আটাইতকৈ সম্পূৰ্ণ দল আছিল আৰু তেওঁলোক চেম্পিয়ন হোৱাৰ যোগ্য আছিল। তেওঁলোকে সকলো প্ৰেচাৰ গেমত দেখুৱাইছিল যে তেওঁলোকৰ এটা অলৰাউণ্ড দল আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি