• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • ডুৰাণ্ড কাপ ২০২২ বিজয়ৰ পিছত অপমানিত হ'ল সুনীল ছেত্ৰী, ভিডিঅ' ভাইৰেল

ডুৰাণ্ড কাপ ২০২২ বিজয়ৰ পিছত অপমানিত হ'ল সুনীল ছেত্ৰী, ভিডিঅ' ভাইৰেল

বেংগালুৰু এফ চিয়ে প্ৰথমবাৰৰ বাবে ডুৰাণ্ড কাপ ফুটবল টুৰ্ণামেণ্টৰ খিতাপ অৰ্জন কৰে

বেংগালুৰু এফ চিয়ে প্ৰথমবাৰৰ বাবে ডুৰাণ্ড কাপ ফুটবল টুৰ্ণামেণ্টৰ খিতাপ অৰ্জন কৰে

দৰাচলতে ডুৰাণ্ড কাপ জয় কৰাৰ পিছত যেতিয়া সুনীল ছেত্ৰীয়ে ট্ৰফী সংগ্ৰহ কৰিবলৈ মঞ্চত উঠিছিল, তেতিয়া তেওঁক অপমান কৰা হৈছিল। এই বহু আকাংক্ষিত ট্ৰফীটো গ্ৰহণ কৰাৰ সময়তে সুনীল ছেত্ৰীক ঠেলি দিছিল পশ্চিম বংগৰ ৰাজ্যপাল লা গণেশানে।

  • Share this:
দেওবাৰে (১৮ ছেপ্টেম্বৰ) ছল্ট লেক ষ্টেডিয়ামত বেংগালুৰু এফ চিয়ে মুম্বাই চিটি এফ চিক ২-১ গ’লত পৰাস্ত কৰি প্ৰথমবাৰৰ বাবে ডুৰাণ্ড কাপ ফুটবল টুৰ্ণামেণ্টৰ খিতাপ অৰ্জন কৰে। বেংগালুৰু এফ চিৰ দক্ষ অধিনায়ক সুনীল ছেত্ৰীৰ বাবেও এইটো প্ৰথমটো ডুৰাণ্ড কাপ খিতাপ, কিন্তু খিতাপ জয় কৰাৰ পিছত তেওঁ অপমানিত হ'ল, যিটো ভিডিঅ’ ইতিমধ্যে সামাজিক মাধ্যমত ভাইৰেল হৈ পৰিছে।

ভাৰতবৰ্ষত ক্ৰিকেটৰ জনপ্ৰিয়তা সৰ্বাধিক, সেয়া সৰ্বজনবিদিত আৰু এই খেলবিধৰ জনপ্ৰিয়তাৰ ওচৰ চাপিবলৈও আন কোনো ক্ৰীড়া সাধ্য নাই। আন আন খেলবোৰে এতিয়াও নিজকে জনপ্ৰিয় কৰিবলৈ সংগ্ৰাম কৰি আছে। শেহতীয়াকৈ সুনীল ছেত্ৰী নেতৃত্বাধীন ভাৰতীয় ফুটবল দলটোৱে উন্নতি সাধন কৰাৰ লগতে অধিনায়কগৰাকীলৈ বহু কৃতিত্ব যায়। সুনীল ছেত্ৰীয়ে কেৱল কোটি কোটি লোকৰ বাবে প্ৰেৰণা হিচাপেই নহয়, দেশত এই খেলবিধৰ জনপ্ৰিয়তা বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰিছে। ইয়াৰ পিছতো ডুৰাণ্ড কাপৰ ফাইনেলৰ পিছত দেওবাৰে ছল্ট লেক ষ্টেডিয়ামত যিটো ঘটিল সেয়া অতি দুঃখজনক!

দৰাচলতে ডুৰাণ্ড কাপ জয় কৰাৰ পিছত যেতিয়া সুনীল ছেত্ৰীয়ে ট্ৰফী সংগ্ৰহ কৰিবলৈ মঞ্চত উঠিছিল, তেতিয়া তেওঁক অপমান কৰা হৈছিল। এই বহু আকাংক্ষিত ট্ৰফীটো গ্ৰহণ কৰাৰ সময়তে সুনীল ছেত্ৰীক ঠেলি দিছিল পশ্চিম বংগৰ ৰাজ্যপাল লা গণেশানে। সুনীল ছেত্ৰীক অপমান কৰা এই ভিডিঅ'টো সামাজিক মাধ্যমত ভাইৰেল হৈ পৰিছে। প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ তথা বৰ্তমানৰ মন্তব্যকাৰী আকাশ চোপ্ৰাইও এই ভিডিঅ'টোত মন্তব্য কৰিছে। আকাশ চোপ্ৰাই ইয়াক লজ্জাজনক বুলি মন্তব্য কৰিছে।


উল্লেখযোগ্য যে কেৱল সুনীল ছেত্ৰীক অপমান কৰাই নহয়, মেচখনৰ নায়ক হিচাপে পৰিগণিত হোৱা শিৱ শক্তিয়েও এনে অপমানৰ সন্মুখীন হৈছে।




বিজয়ী দলটোৰ হৈ শিৱ শক্তি (১০ মিনিট) আৰু ব্ৰাজিলৰ এলান কোষ্টাই (৬১ মিনিট) গ’ল দিয়ে। মুম্বাই চিটিৰ হৈ খেলখনৰ একমাত্ৰ গ’লটো স্ক’ৰ কৰে অপুয়াই। অধিনায়ক সুনীল ছেত্ৰীয়েও গ’ল দিয়াৰ কিছু সোণালী সুযোগ পাইছিল, এবাৰ ৬৯ মিনিটত তেওঁৰ বাওঁ ভৰিৰ ষ্ট্ৰাইকে লক্ষ্যত উপনীত হোৱাত আৰু আকৌ ৮৭ মিনিটত যেতিয়া তেওঁ গ'লকীপাৰৰ সন্মুখীন হৈছিল, কিন্তু লাচেনপা উঠিছিল, যিয়ে লক্ষ্যত আঘাত কৰিছিল। নতুন প্ৰশিক্ষক চাইমন গ্ৰেছনৰ সৈতে বেংগালুৰু দলে ২-১ গ’লত জয়লাভ কৰে।

উল্লেখযোগ্য যে পূৰ্বে বিপিন সিঙৰ গ’লৰ ভিত্তিত মুম্বাই চিটি এফ চিয়ে ডুৰাণ্ড কাপৰ ছেমি ফাইনেলত স্থানীয় দল মহম্মদন স্প’ৰ্টিংক ১-০ গ’লত পৰাস্ত কৰি চূড়ান্ত টিকট নিশ্চিত কৰিছিল। মুম্বাইৰ দলটোৱে প্ৰথমবাৰৰ বাবে এই প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ বিপৰীতে যোৱা বছৰৰ ৰানাৰ্ছ আপ মহম্মদন স্প’ৰ্টিঙে ১৯৪০ আৰু ২০১৩ চনত এই প্ৰতিযোগিতাত চেম্পিয়ন হৈ আহিছে। একে সময়তে হায়দৰাবাদ এফ চিৰ বিৰুদ্ধে ১-০ গ’লত জয়লাভ কৰি বেংগালুৰু এফ চিয়ে চূড়ান্ত প্ৰতিযোগিতাত প্ৰৱেশ কৰে।
Published by:Subham Goswami
First published: