• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • ৰাষ্ট্ৰপতিৰ পৰা মেজৰ ধ্যান চান্দ খেল ৰত্ন বঁটা গ্ৰহণ কৰিলে লাভলীনাই ! টকিঅ'ত সোণৰ পদক পোৱা নীৰজে লাভ কৰিলে দেশৰ সৰ্বোচ্চ ক্ৰীড়া সন্মান ....

ৰাষ্ট্ৰপতিৰ পৰা মেজৰ ধ্যান চান্দ খেল ৰত্ন বঁটা গ্ৰহণ কৰিলে লাভলীনাই ! টকিঅ'ত সোণৰ পদক পোৱা নীৰজে লাভ কৰিলে দেশৰ সৰ্বোচ্চ ক্ৰীড়া সন্মান ....

Photo- ANI

Photo- ANI

ৰাষ্ট্ৰপতিৰ পৰা মেজৰ ধ্যান চান্দ খেল ৰত্ন বঁটা গ্ৰহণ কৰিলে লাভলীনাই ! ৰাষ্ট্ৰপতি ৰামনাথ কোবিন্দৰ দ্বাৰা আজি ৰাষ্ট্ৰপতি ভৱনত ক্ৰীড়া বঁটা বিজয়ীসকলক পুৰস্কৃত কৰা হয়। টকিঅ'ত সোণৰ পদক পোৱা নীৰজে লাভ কৰিলে দেশৰ সৰ্বোচ্চ ক্ৰীড়া সন্মান।

  • Share this:
ৰাষ্ট্ৰপতি ৰামনাথ কোবিন্দৰ দ্বাৰা আজি ৰাষ্ট্ৰপতি ভৱনত ক্ৰীড়া বঁটা বিজয়ীসকলক পুৰস্কৃত কৰা হয়। এই উপলক্ষে ক্ৰীড়া আৰু যুৱ কল্যাণ বিভাগে এক অনুষ্ঠানৰ আয়োজন কৰে।টকিঅ'ত সোণৰ পদক পোৱা নীৰজে লাভ কৰিলে দেশৰ সৰ্বোচ্চ ক্ৰীড়া সন্মান। নীৰজৰ ২০২১ চনৰ অসামান্য আছিল কিয়নো তেওঁ এই বছৰৰ আগষ্টত টকিঅ' অলিম্পিকত জেভলিন থ্ৰোত সোণৰ পদক জিকিছিল। নীৰজৰ উপৰিও বঁটা লাভ কৰা আন খেলুৱৈসকল হৈছে ৰূপৰ পদক বিজয়ী মল্লযোদ্ধা ৰবি কুমাৰ দাহিয়া, বক্সাৰ লভলিনা বৰগোহাঁই, আৰু পেৰালিম্পিক গেমছৰ পদক বিজয়ী আবানী লেখাৰা, প্ৰমোদ ভগত, কৃষ্ণ নগৰ, সুমিত এণ্টিল, মনীষ নৰৱাল, হকী অধিনায়ক মনপ্ৰীত সিং।


গ'লৰক্ষক পি আৰ শ্ৰীজেশৰ লগতে ক্ৰিকেটাৰ মিতালী ৰাজ আৰু ৰাষ্ট্ৰীয় ফুটবল অধিনায়ক সুনীল ছেত্ৰী। ১২ টা খেল ৰত্ন বঁটা লাভ কৰাৰ উপৰিও, ইতিহাস নিৰ্মাণকাৰী ফেঞ্চাৰ ভৱানী দেৱী, মহিলা হকী খেলুৱৈ বন্দনা কাটাৰিয়া, বিজয়ী দলৰ অংশ হোৱা ১৬ জন পুৰুষ হকী খেলুৱৈকে ধৰি ৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰীড়া বঁটা বিজয়ীসকলৰ এক বৃহৎ তালিকা আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি