• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • Fifa World Cup 2022: জাপানৰ পিছত দক্ষিণ কোৰিয়াৰ চমক ! ৰোনাল্ডোৰ পৰ্তুগালক পৰাস্ত কৰি নকআউটত কোৰিয়া ...

Fifa World Cup 2022: জাপানৰ পিছত দক্ষিণ কোৰিয়াৰ চমক ! ৰোনাল্ডোৰ পৰ্তুগালক পৰাস্ত কৰি নকআউটত কোৰিয়া ...

উৰুগুৱে ঘানাৰ বিৰুদ্ধে ২ গ'লত জিকিলেও বিশ্বকাপৰ পৰা বাহিৰ হয়। দক্ষিণ কোৰিয়া নকআউট পৰ্যায়ত উপনীত হোৱা এছিয়াৰ দ্বিতীয় খন দেশ হৈ পৰে।

উৰুগুৱে ঘানাৰ বিৰুদ্ধে ২ গ'লত জিকিলেও বিশ্বকাপৰ পৰা বাহিৰ হয়। দক্ষিণ কোৰিয়া নকআউট পৰ্যায়ত উপনীত হোৱা এছিয়াৰ দ্বিতীয় খন দেশ হৈ পৰে।

উৰুগুৱে ঘানাৰ বিৰুদ্ধে ২ গ'লত জিকিলেও বিশ্বকাপৰ পৰা বাহিৰ হয়। দক্ষিণ কোৰিয়া নকআউট পৰ্যায়ত উপনীত হোৱা এছিয়াৰ দ্বিতীয় খন দেশ হৈ পৰে।

  • Share this:
পৰ্তুগালে ইতিমধ্যে ঘানা আৰু উৰুগুৱেৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথম দুখন মেচ জিকি বিশ্বকাপৰ অন্তিম ১৬ত স্থান সুৰক্ষিত কৰিছিল। শুক্ৰবাৰে সেই অৰ্থত নিয়ম ৰখাৰ খেল আছিল। চাবলৈ দুটা বস্তু আছিল। প্ৰথম একাদশত কিমান পৰিৱৰ্তন কৰা হৈছিল, লগতে প্ৰশিক্ষক ফাৰ্নাণ্ডো চেণ্টোছে ক্ৰিষ্টিয়ানো ৰোনাল্ডোৰ সৈতে খেলাৰ বিপদাশংকা লয় নেকি।

পৰ্তুগালৰ দলত ছয়টা পৰিৱৰ্তন হয়। অৱশ্যে, ৰোনাল্ডোৱে নিজৰ স্থান বজাই ৰাখিছিল। দক্ষিণ কোৰিয়াই কেৱল এই মেচখন জিকিলেই নহ'ব, কিন্তু উৰুগুৱে আৰু ঘানাৰ মাজৰ খেলখনৰ ওপৰতো চকু ৰাখিব লগা হৈছিল। খেলখন আৰম্ভ হোৱাৰ প্ৰথম পাঁচ মিনিটৰ ভিতৰতে পৰ্তুগাল আগবাঢ়ি গৈছিল। ৰিকাৰ্ডো হোৰ্টাই দলক অগ্ৰগতি দিছিল

পৰ্তুগীজ লীগত ১৯ টা গ'ল কৰা ফুটবলাৰজনক দীঘলীয়া দৌৰৰ ঘোঁৰা বুলি কোৱা হয়।  দক্ষিণ কোৰিয়া যুঁজত হাৰি যোৱা নাছিল। ফলাফলটো ২৭ মিনিটত পোৱা গৈছিল। তেওঁলোকে কোণৰ পৰা অহা এটা বলৰ সৈতে সমতা পুনৰুদ্ধাৰ কৰিছিল। অৱশ্যে, বলটো ৰোনাল্ডোৰ পিঠিত লাগি দক্ষিণ কোৰিয়াৰ কিম য়ং গানৰ সন্মুখত পৰে। তেওঁ সুন্দৰ শ্বটেৰে ১-১ কৰি সমতা স্থাপন কৰে। তাৰ পিছত এক দীঘলীয়া অপেক্ষা।

অতিৰিক্ত সময়ৰ ৬ মিনিটৰ আৰম্ভণিতে দক্ষিণ কোৰিয়াৰ অধিনায়ক চং হাই মিনে পৰ্তুগীজ ৰক্ষণভাগৰ সৈতে কৌশলেৰে যুঁজি পাছ দিয়ে আৰু হোওয়াং এটা সুন্দৰ সমাপ্তি কৰিবলৈ সক্ষম হয়। তেওঁ দেখুৱাইছিল যে যদি বিশ্বাস আৰু সপোন দেখিবলৈ ইচ্ছা থাকে, তেন্তে সকলো সম্ভৱ। অৱশ্যে, তেওঁলোকে উৰুগুৱে আৰু ঘানা খেলৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰিব লগা হৈছিল। উৰুগুৱে ঘানাৰ বিৰুদ্ধে ২ গ'লত জিকিলেও বিশ্বকাপৰ পৰা বাহিৰ হয়। দক্ষিণ কোৰিয়া নকআউট পৰ্যায়ত উপনীত হোৱা এছিয়াৰ দ্বিতীয় খন দেশ হৈ পৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি