• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • সৌৰভ গাংগুলী বিচিচিআইৰ অধ্যক্ষ হিচাপে অব্যাহত থাকিব, উচ্চতম ন্যায়ালয়ে অনুমোদন জনাইছে সাংবিধানিক সংশোধনী ...

সৌৰভ গাংগুলী বিচিচিআইৰ অধ্যক্ষ হিচাপে অব্যাহত থাকিব, উচ্চতম ন্যায়ালয়ে অনুমোদন জনাইছে সাংবিধানিক সংশোধনী ...

উচ্চতম ন্যায়ালয়ে শুকুৰবাৰে ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰণ ব'ৰ্ডৰ (BCCI) সভাপতি সৌৰভ গাংগুলী আৰু সম্পাদক জয় শ্বাহৰ কাৰ্যকাল বৃদ্ধিৰ ওপৰত ৰায় সংৰক্ষিত ৰাখিছে। দৰাচলতে, উচ্চতম ন্যায়ালয়ে বিচিচিআইলৈ কাৰ্যকাল বৃদ্ধি সম্পৰ্কীয় সাংবিধানিক সংশোধনীত অনুমোদন জনাইছে।

উচ্চতম ন্যায়ালয়ে শুকুৰবাৰে ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰণ ব'ৰ্ডৰ (BCCI) সভাপতি সৌৰভ গাংগুলী আৰু সম্পাদক জয় শ্বাহৰ কাৰ্যকাল বৃদ্ধিৰ ওপৰত ৰায় সংৰক্ষিত ৰাখিছে। দৰাচলতে, উচ্চতম ন্যায়ালয়ে বিচিচিআইলৈ কাৰ্যকাল বৃদ্ধি সম্পৰ্কীয় সাংবিধানিক সংশোধনীত অনুমোদন জনাইছে।

উচ্চতম ন্যায়ালয়ে শুকুৰবাৰে ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰণ ব'ৰ্ডৰ (BCCI) সভাপতি সৌৰভ গাংগুলী আৰু সম্পাদক জয় শ্বাহৰ কাৰ্যকাল বৃদ্ধিৰ ওপৰত ৰায় সংৰক্ষিত ৰাখিছে। দৰাচলতে, উচ্চতম ন্যায়ালয়ে বিচিচিআইলৈ কাৰ্যকাল বৃদ্ধি সম্পৰ্কীয় সাংবিধানিক সংশোধনীত অনুমোদন জনাইছে।

  • Share this:
উচ্চতম ন্যায়ালয়ে শুকুৰবাৰে ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰণ ব'ৰ্ডৰ (BCCI) সভাপতি সৌৰভ গাংগুলী আৰু সম্পাদক জয় শ্বাহৰ কাৰ্যকাল বৃদ্ধিৰ ওপৰত ৰায় সংৰক্ষিত ৰাখিছে। দৰাচলতে, উচ্চতম ন্যায়ালয়ে বিচিচিআইলৈ কাৰ্যকাল বৃদ্ধি সম্পৰ্কীয় সাংবিধানিক সংশোধনীত অনুমোদন জনাইছে। ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰণ ব'ৰ্ডৰ (বিচিচিআই) সভাপতি সৌৰভ গাংগুলী আৰু সচিব জয় শ্বাহে তেওঁলোকৰ পদত অব্যাহত থাকিবলৈ সক্ষম হ'ব।

দৰাচলতে, বিচিচিআইয়ে সভাপতি সৌৰভ গাংগুলী আৰু সচিব জয় শ্বাহৰ কাৰ্যকাল বৃদ্ধিৰ বাবে আবেদন দাখিল কৰিছিল, ইয়াৰ নতুন সংবিধান সংশোধনৰ অনুমতি দিয়াৰ দাবী জনায়। এইটো এনেদৰে হয় যাতে ইয়াৰ প্ৰশাসকসকলৰ বাবে নিৰ্ধাৰিত তিনি বছৰৰ কুলিং-অফ ম্যাদৰ ব্যৱস্থা বাতিল কৰা হয়।

উচ্চতম ন্যায়ালয়ে কৈছিল যে আমি কুলিং পিৰিয়ড সম্পৰ্কে এটা নতুন প্ৰণালী সৃষ্টি কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছো। যিকোনো সদস্যই একেৰাহে দুটা কাৰ্যকালৰ বাবে ৰাজ্যিক পৰিষদ বা বিচিচিআইত থাকিব পাৰে, কিন্তু তাৰ পিছত কুলিং পিৰিয়ডৰ ম্যাদ অনুসৰণ কৰিব লাগিব। আদালতে এইটোও কৈছিল যে কোনো সদস্য৩ বছৰৰ বাবে একেৰাহে দুবাৰকৈ নিৰ্বাচিত হোৱাত কোনো আপত্তি নাই।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি