• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • CWG 2022: সাত্বিক চাইৰাজ আৰু চিৰাগ চেট্টীয়ে ইতিহাস সৃষ্টি কৰি পুৰুষৰ ডাবলছত জয় কৰিলে স্বৰ্ণ ...

CWG 2022: সাত্বিক চাইৰাজ আৰু চিৰাগ চেট্টীয়ে ইতিহাস সৃষ্টি কৰি পুৰুষৰ ডাবলছত জয় কৰিলে স্বৰ্ণ ...

সাত্বিক চাইৰাজ ৰাঙ্কিৰেড্ডী আৰু চিৰাগ চেট্টীৰ ভাৰতীয় যুটিটোৱে কমনৱেলথ গেমছ ২০২২ ত পুৰুষৰ ডাবলছ শাখাত সোণৰ পদক জয় কৰি এক সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন আগবঢ়াইছে।

সাত্বিক চাইৰাজ ৰাঙ্কিৰেড্ডী আৰু চিৰাগ চেট্টীৰ ভাৰতীয় যুটিটোৱে কমনৱেলথ গেমছ ২০২২ ত পুৰুষৰ ডাবলছ শাখাত সোণৰ পদক জয় কৰি এক সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন আগবঢ়াইছে।

সাত্বিক চাইৰাজ ৰাঙ্কিৰেড্ডী আৰু চিৰাগ চেট্টীৰ ভাৰতীয় যুটিটোৱে কমনৱেলথ গেমছ ২০২২ ত পুৰুষৰ ডাবলছ শাখাত সোণৰ পদক জয় কৰি এক সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন আগবঢ়াইছে।

  • Share this:
সাত্বিক চাইৰাজ ৰাঙ্কিৰেড্ডী আৰু চিৰাগ চেট্টীৰ ভাৰতীয় যুটিটোৱে কমনৱেলথ গেমছ ২০২২ ত পুৰুষৰ ডাবলছ শাখাত সোণৰ পদক জয় কৰি এক সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন আগবঢ়াইছে। সোমবাৰে খেলা খেলখনত সাত্বিক আৰু চিৰাগে বেন লেন আৰু ছিন ৱেণ্ডিৰ ইংলেণ্ডৰ যুটিৰ বিৰুদ্ধে ২১-১৫, ২১-১৩ ত জয়লাভ কৰে।

ভাৰতীয় বেডমিণ্টন খেলুৱৈসকলে সোমবাৰে তেওঁলোকৰ তিনিওটা ইভেণ্টত সোণৰ পদক জিকিছে। দুবাৰৰ অলিম্পিক পদক বিজয়ী পি ভি সিন্ধু আৰু লক্ষ্য সেনে ক্ৰমান্বয়ে মহিলা আৰু পুৰুষৰ ছিংগলছত স্বৰ্ণ পদক অৰ্জন কৰাৰ সময়ত সাত্বিক আৰু চিৰাগে ডাবলছত স্বৰ্ণ পদক অৰ্জন কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: