• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • Belgium Eliminated FIFA World Cup: ৰোমেলু লুকাকুৱে সুযোগ হেৰুৱালে বাবেই বেলজিয়ামৰ যাত্ৰা শেষ হ'ল নেকি ? ড্ৰ কৰি ক্ৰোৱেছিয়াৰ আধিপত্য ...

Belgium Eliminated FIFA World Cup: ৰোমেলু লুকাকুৱে সুযোগ হেৰুৱালে বাবেই বেলজিয়ামৰ যাত্ৰা শেষ হ'ল নেকি ? ড্ৰ কৰি ক্ৰোৱেছিয়াৰ আধিপত্য ...

যোৱা বিশ্বকাপত শীৰ্ষ তিনিটা দলৰ মাজৰ দুটা দলৰ খেলখন গ'লবিহীন ড্ৰ আছিল কিন্তু ক্ৰোৱেছিয়া নকআউটত উপনীত হয় আৰু বেলজিয়াম ফিফা বিশ্বকাপৰ গ্ৰুপ পৰ্যায়ৰ পৰা বাহিৰ হয়।

যোৱা বিশ্বকাপত শীৰ্ষ তিনিটা দলৰ মাজৰ দুটা দলৰ খেলখন গ'লবিহীন ড্ৰ আছিল কিন্তু ক্ৰোৱেছিয়া নকআউটত উপনীত হয় আৰু বেলজিয়াম ফিফা বিশ্বকাপৰ গ্ৰুপ পৰ্যায়ৰ পৰা বাহিৰ হয়।

যোৱা বিশ্বকাপত শীৰ্ষ তিনিটা দলৰ মাজৰ দুটা দলৰ খেলখন গ'লবিহীন ড্ৰ আছিল কিন্তু ক্ৰোৱেছিয়া নকআউটত উপনীত হয় আৰু বেলজিয়াম ফিফা বিশ্বকাপৰ গ্ৰুপ পৰ্যায়ৰ পৰা বাহিৰ হয়।

  • Share this:
যোৱা বিশ্বকাপত শীৰ্ষ তিনিটা দলৰ মাজৰ দুটা দলৰ খেলখন গ'লবিহীন ড্ৰ আছিল কিন্তু ক্ৰোৱেছিয়া নকআউটত উপনীত হয় আৰু বেলজিয়াম ফিফা বিশ্বকাপৰ গ্ৰুপ পৰ্যায়ৰ পৰা বাহিৰ হয়। আহমেদ বিন আলী ষ্টেডিয়ামত বিশ্বৰ দ্বিতীয় নম্বৰ দল বেলজিয়ামে আৰম্ভণি একাদশত ৰোমেলু লুকাকু আৰু এডেন হেজাৰ্ডৰ দৰে অভিজ্ঞ খেলুৱৈসকলক সুযোগ নিদিয়াকৈ এক আচৰিত সিদ্ধান্ত লয়। দলটোৱে ২১ বছৰীয়া মিডফিল্ডাৰ আমদু ওনানাকো হেৰুৱাইছিল। দুটা হালধীয়া কাৰ্ড পোৱাৰ পিছত ওনানাক নিলম্বিত কৰা হৈছিল।

যদিও বেলজিয়ামে নিয়মীয়া সময়ৰ শেষৰ তিনি মিনিটত দুবাৰ কৈ গ'ল কৰাৰ সোণালী সুযোগ পাইছিল, লুকাকুৱে দুয়োবাৰে সুযোগ হেৰুৱাইছিল। চাৰি বছৰ আগতে ফাইনেলত উপনীত হোৱা ক্ৰোৱেছিয়াই এটা জয় আৰু দুটা ড্ৰৰ পৰা পাঁচ পইণ্ট অৰ্জন কৰি গ্ৰুপ এফৰ পৰা দ্বিতীয় দল হৈ অন্তিম ১৬ ত উপনীত হয়।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি