• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • Team India: ৰাহুল, পন্ত নে ৰোহিত শৰ্মা ? টেষ্ট অধিনায়কক লৈ BCCIৰ কি সিদ্ধান্ত ?

Team India: ৰাহুল, পন্ত নে ৰোহিত শৰ্মা ? টেষ্ট অধিনায়কক লৈ BCCIৰ কি সিদ্ধান্ত ?

ৰোহিত শৰ্মা (Rohit Sharma) ভাৰতীয় টেষ্ট দলৰ পৰৱৰ্তী অধিনায়ক। সিদ্ধান্তটো বিচিচিআইৰ প্ৰায় চূড়ান্ত। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে টেষ্ট শৃংখলাৰ পিছত বিৰাট কোহলীয়ে ভাৰতীয় টেষ্ট দলৰ অধিনায়কত্ব ত্যাগ কৰিছিল।

ৰোহিত শৰ্মা (Rohit Sharma) ভাৰতীয় টেষ্ট দলৰ পৰৱৰ্তী অধিনায়ক। সিদ্ধান্তটো বিচিচিআইৰ প্ৰায় চূড়ান্ত। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে টেষ্ট শৃংখলাৰ পিছত বিৰাট কোহলীয়ে ভাৰতীয় টেষ্ট দলৰ অধিনায়কত্ব ত্যাগ কৰিছিল।

ৰোহিত শৰ্মা (Rohit Sharma) ভাৰতীয় টেষ্ট দলৰ পৰৱৰ্তী অধিনায়ক। সিদ্ধান্তটো বিচিচিআইৰ প্ৰায় চূড়ান্ত। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে টেষ্ট শৃংখলাৰ পিছত বিৰাট কোহলীয়ে ভাৰতীয় টেষ্ট দলৰ অধিনায়কত্ব ত্যাগ কৰিছিল।

  • Share this:
ৰোহিত শৰ্মা (Rohit Sharma) ভাৰতীয় টেষ্ট দলৰ পৰৱৰ্তী অধিনায়ক। সিদ্ধান্তটো বিচিচিআইৰ প্ৰায় চূড়ান্ত। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে টেষ্ট শৃংখলাৰ পিছত বিৰাট কোহলীয়ে ভাৰতীয় টেষ্ট দলৰ অধিনায়কত্ব ত্যাগ কৰিছিল। বিৰাটৰ স্থান কোনে ল'ব তাক লৈ জল্পনা-কল্পনা চলি আছিল। ৰোহিত শৰ্মাক ইতিমধ্যে বগা বলৰ সৈতে অধিনায়ক হিচাপে নিৰ্বাচিত কৰা হৈছে। লাল বলৰ নেতৃত্বত বোৰ্ডৰ বিষয়াসকলৰ বাবে ৰোহিত প্ৰথম পচন্দ আছিল। কিন্তু কে এল ৰাহুলৰ নাম বোৰ্ডৰ পৰা আহি আছিল। ঋষভ পন্তৰ নামো আহিছিল। সুনীল গাভাস্কাৰৰ দৰে প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰে ঋষভৰ বাবে অনুৰোধ কৰিছিল। কিন্তু সুত্ৰই কৈছে যে সৌৰভকে ধৰি শীৰ্ষ পৰিষদৰ বিষয়াসকলে ৰোহিতৰ পক্ষত ৰায় দিছে।

সৌৰভে অনুভৱ কৰে যে ৰোহিত শৰ্মা বিৰাটৰ দ্বাৰা এৰি দিয়া আসনৰ যোগ্য। ব'ৰ্ডৰ বিষয়াসকলে মুখ্যতঃ তৰ্ক কৰে যে দক্ষিণ আফ্ৰিকা ভ্ৰমণৰ পূৰ্বে আজিংক্য ৰাহানেৰ ঠাইত ৰোহিতক টেষ্ট দলৰ উপ-অধিনায়ক হিচাপে মনোনীত কৰা হৈছিল। ফলস্বৰূপে, অধিনায়কে এৰি যোৱাৰ পিছত অধিনায়কক উপ-অধিনায়কৰ দ্বাৰা সলনি কৰা হ'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি