உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • sports
    • »
    • ICC Rankings: ৰোহিত শৰ্মাই ICC ৰেংকিঙত তৃতীয় স্থান দখল কৰিছে, ব্যৱধান হ্ৰাস হৈছে বিৰাট কোহলীৰ সৈতেও ...

    ICC Rankings: ৰোহিত শৰ্মাই ICC ৰেংকিঙত তৃতীয় স্থান দখল কৰিছে, ব্যৱধান হ্ৰাস হৈছে বিৰাট কোহলীৰ সৈতেও ...

    বিৰাট-ৰোহিত

    বিৰাট-ৰোহিত

    ভাৰতৰ নতুন অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মাই (Rohit Sharma) বুধবাৰে প্ৰকাশিত শেহতীয়া আইচিচি এদিনীয়া ৰেংকিঙৰ (One day international ranking) বেটছমেনৰ তালিকাত তৃতীয় স্থানত আছে।শক্তিশালী বেটছমেন বিৰাট কোহলীয়ে ৰেংকিঙত দ্বিতীয় স্থান বজাই ৰাখিছে।

    • Share this:
    সীমিত অভাৰৰ ফৰ্মেটৰ ভাৰতৰ নতুন অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মাই (Rohit Sharma) বুধবাৰে প্ৰকাশিত শেহতীয়া আইচিচি এদিনীয়া ৰেংকিঙৰ (One day international ranking) বেটছমেনৰ তালিকাত তৃতীয় স্থানত আছে। অৱশ্যে, তেওঁৰ সতীৰ্থ আৰু প্ৰাক্তন অধিনায়ক বিৰাট কোহলীৰ সৈতে ব্যৱধান হ্ৰাস কৰিছে। প্ৰাক্তন অধিনায়ক আৰু শক্তিশালী বেটছমেন বিৰাট কোহলীয়ে ৰেংকিঙত দ্বিতীয় স্থান বজাই ৰাখিছে।

    ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে তিনিখন খেলৰ শৃংখলাৰ প্ৰথমখন এদিনীয়াত ৰোহিত শৰ্মাই অৰ্ধশতকৰ সৈতে গুৰুত্বপূৰ্ণ ৰেটিং পইণ্ট অৰ্জন কৰে। বিৰাট কোহলীৰ ৮২৮ ৰ তুলনাত ৰোহিতৰ নামত ৮০৭ ৰেটিং পইণ্ট আছে। পাকিস্তানৰ অধিনায়ক বাবৰ আজম ৰেংকিঙৰ শীৰ্ষস্থানত আছে, আনহাতে তেওঁৰ সহযোগী ফখৰ জামান আৰু ইংলেণ্ডৰ বেটছমেন জো ৰুটে শীৰ্ষ-১০ ত উপনীত হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: