• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IPL 2022: মুম্বাইৰ ক্ৰমাগত চতু্ৰ্থ পৰাজয় ! ৰাৱাট-কোহলীৰ দৰ্শনীয় বেটিঙেৰে সহজ বিজয় RCBৰ ...

IPL 2022: মুম্বাইৰ ক্ৰমাগত চতু্ৰ্থ পৰাজয় ! ৰাৱাট-কোহলীৰ দৰ্শনীয় বেটিঙেৰে সহজ বিজয় RCBৰ ...

ৰয়েল চেলেঞ্জাৰ্ছ বাংগালোৰ আৰু মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ (RCBvsMI) মাজত আই পি এলৰ চলিত ছিজনৰ ১৮ তম খেলখন পুনেৰ এমচিএ ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত হৈছে। পুনৰ পৰাজয় হৈছে মুম্বাই।

ৰয়েল চেলেঞ্জাৰ্ছ বাংগালোৰ আৰু মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ (RCBvsMI) মাজত আই পি এলৰ চলিত ছিজনৰ ১৮ তম খেলখন পুনেৰ এমচিএ ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত হৈছে। পুনৰ পৰাজয় হৈছে মুম্বাই।

ৰয়েল চেলেঞ্জাৰ্ছ বাংগালোৰ আৰু মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ (RCBvsMI) মাজত আই পি এলৰ চলিত ছিজনৰ ১৮ তম খেলখন পুনেৰ এমচিএ ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত হৈছে। পুনৰ পৰাজয় হৈছে মুম্বাই।

  • Share this:
ৰয়েল চেলেঞ্জাৰ্ছ বাংগালোৰ আৰু মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ (RCBvsMI) মাজত আই পি এলৰ চলিত ছিজনৰ ১৮ তম খেলখন পুনেৰ এমচিএ ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত হৈছে। বাংগালোৰৰ অধিনায়ক ফাফ ডু প্লেচিছে টছত জয়ী হৈছিল আৰু মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছক প্ৰথমে বেটিং কৰিবলৈ আমন্ত্ৰণ জনাইছিল। সূৰ্যকুমাৰ যাদৱৰ (৬৮*) অপৰাজিত অৰ্ধশতকৰ সুবাদে মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছে নিৰ্ধাৰিত ২০ অভাৰত ৬ টা উইকেট হেৰুৱাই ১৫১ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰি বাংগালোৰক জয়ৰ বাবে ১৫২ ৰাণৰ লক্ষ্য প্ৰদান কৰে। সূৰ্যকুমাৰে তেওঁৰ ৩৭ টা বলৰ অপৰাজিত ইনিংছত ৫ টা চাৰি আৰু ৬ টা ছয় মাৰিছিল। বাংগালোৰৰ হৈ ৱানিন্দু হাচাৰঙ্গা আৰু হৰ্ষল পেটেলে ২টাকৈ উইকেট দখল কৰে।

মুম্বাইক অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মা আৰু ঈশান কিষাণে এটা ভাল আৰম্ভণি দিছিল। দুয়োজনে ৫০ ৰাণৰ উদ্বোধনী অংশীদাৰীত্বও একত্ৰিত কৰিছিল আৰু ৰোহিত শৰ্মাক ইনিংছৰ ৭ম অভাৰৰ দ্বিতীয় বলত হৰ্ষল পেটেলে পেভিলিয়নলৈ প্ৰেৰণ কৰিছিল। ৰোহিতে তেওঁৰ 15 বলৰ ইনিংছত 4 টা চাৰি আৰু 1 টা ছয় মাৰিছিল। ইয়াৰ পিছত, দেৱাল্ড ব্ৰেভিছ (৮) ৱানিন্দু হাচাৰাঙ্গাৰ দ্বাৰা এলবিডব্লিউ আউট হয়। ইনিংছৰ দশম অভাৰত মুম্বাইয়ে 2 টা উইকেট হেৰুৱায়। ঈশান কিষাণ (২৬) চিৰাজে বাউণ্ডেৰী লাইনৰ ওচৰত ধৰা পেলাইছিল, তাৰ পিছত তিলক বাৰ্মা ৫ম বলত ৰাণ আউট হৈছিল।

কাইৰন প'লাৰ্ড (০)ক হাচাৰঙ্গাৰ দ্বাৰা এলবিডব্লিউ কৰি বাংগালোৰক এটা ডাঙৰ সফলতা প্ৰদান কৰে যিহেতু মুম্বাইৰ স্ক'ৰ ১০.১ অভাৰত ৫ উইকেটত ৬২ ৰাণ হয়। সূৰ্যকুমাৰ যাদৱে দৃঢ়তাৰে খেলি দলৰ স্কৰ ডেৰ শতাধিকৰ পাৰ কৰে।

প্ৰত্যুত্তৰত বেংগালুৰুৱে অনুজ ৰাৱাটৰ অৰ্ধশতক আৰু কোহলীৰ দৰ্শনীয় বেটিঙৰ সহায়ত সহজেই লক্ষ্য অতিক্ৰম কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি