• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • দুজন খেলুৱৈৰ ফৰ্মে টীম ইণ্ডিয়াক চিন্তিত কৰিছে, হায়দৰাবাদত এই উদ্বেগৰ অন্ত হ'ব নেকি ?

দুজন খেলুৱৈৰ ফৰ্মে টীম ইণ্ডিয়াক চিন্তিত কৰিছে, হায়দৰাবাদত এই উদ্বেগৰ অন্ত হ'ব নেকি ?

ভাৰতে দলৰ দুই গুৰুত্বপূৰ্ণ বলাৰ হৰ্ষল পেটেল আৰু যুজবেন্দ্ৰ চাহালৰ ৰূপৰ ওপৰত চকু ৰাখিব যেতিয়া তেওঁলোকে তৃতীয়খন নিৰ্ণায়ক খেলত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সৈতে মুখামুখি হ'ব।

ভাৰতে দলৰ দুই গুৰুত্বপূৰ্ণ বলাৰ হৰ্ষল পেটেল আৰু যুজবেন্দ্ৰ চাহালৰ ৰূপৰ ওপৰত চকু ৰাখিব যেতিয়া তেওঁলোকে তৃতীয়খন নিৰ্ণায়ক খেলত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সৈতে মুখামুখি হ'ব।

ভাৰতে দলৰ দুই গুৰুত্বপূৰ্ণ বলাৰ হৰ্ষল পেটেল আৰু যুজবেন্দ্ৰ চাহালৰ ৰূপৰ ওপৰত চকু ৰাখিব যেতিয়া তেওঁলোকে তৃতীয়খন নিৰ্ণায়ক খেলত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সৈতে মুখামুখি হ'ব।

  • Share this:
ভাৰতে দলৰ দুই গুৰুত্বপূৰ্ণ বলাৰ হৰ্ষল পেটেল আৰু যুজবেন্দ্ৰ চাহালৰ ৰূপৰ ওপৰত চকু ৰাখিব যেতিয়া তেওঁলোকে তৃতীয়খন নিৰ্ণায়ক খেলত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সৈতে মুখামুখি হ'ব। ভাৰতে নাগপুৰত অনুষ্ঠিত দ্বিতীয়খন মেচত ছয় উইকেটত জয়লাভ কৰি শৃংখলাটো সমতা আনিছিল কিন্তু তেওঁলোকৰ বাবে তেওঁলোকৰ বলাৰ, বিশেষকৈ হৰ্ষল আৰু চাহালৰ ফৰ্ম চিন্তাৰ বিষয়। ভাৰতীয় দলটোৱে টি-২০ বিশ্বকাপ ২০২২ ৰ আগতে এই দুয়োজন ফৰ্মলৈ উভতি অহাটো চাব বিচাৰিব।

যশপ্ৰীত বুমৰাহ উভতি অহাটো ভাৰতৰ বাবে ভাল খবৰ কিন্তু জ্যেষ্ঠ পেচাৰ ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰৰ দুৰ্বল ফৰ্ম চিন্তাৰ বিষয়। ভুৱনেশ্বৰে আনকি এছিয়া কাপত ভাল বলিং কৰিব পৰা নাছিল আৰু তাৰ পিছত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথমখন দুৰ্বল বলিং কৰিছিস। তেওঁক দ্বিতীয় খন খেলৰ পৰা বাদ দিয়া হৈছিল কিয়নো অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মাই এই মেচখনত মাত্ৰ চাৰিজন বলাৰৰ সৈতে যাব বিচাৰিছিল, যিটো তিতা খেলপথাৰৰ বাবে 8 অভাৰলৈ হ্ৰাস পাইছিল।

ডেথ অভাৰৰ বিশেষজ্ঞ হৰ্ষলে আঘাতৰ পৰা আৰোগ্য হোৱাৰ পিছত পুনৰ প্ৰত্যাৱৰ্তন কৰিছে কিন্তু আত্মবিশ্বাসী দেখা নাছিল। তেওঁ ফৰ্ম পাবলৈ আৰু কেইখনমান খেল খেলিব লাগিব। তেওঁ শৃংখলাটোত ছয় অভাৰত ৮১ ৰাণ খৰচ কৰিছে আৰু আটাইতকৈ ব্যয়বহুল বলাৰ বুলি প্ৰমাণিত হৈছে। হৰ্ষলে লাইন প্ৰাপ্ত কৰাত অসুবিধা পাইছে আৰু এতিয়াও এটাও উইকেট পোৱা নাই।

ভাৰত মাজৰ অভাৰত স্পিনাৰৰ ওপৰত নিৰ্ভৰশীল আৰু য'ত অক্সৰ পেটেলৰ ভাল প্ৰদৰ্শন তেওঁলোকৰ বাবে ভাল খবৰ। একে সময়তে, চাহালৰ দুৰ্বল ফৰ্ম চিন্তাৰ বিষয়। লেগ স্পিনাৰে এছিয়া কাপত যথেষ্ট ৰাণ খৰচ কৰিছিল আৰু সেইটো অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধেও সলনি হোৱা নাই। বেটিঙত ভাৰতীয় শীৰ্ষ ক্ৰমত থকা ৰোহিত, কে এল ৰাহুল আৰু বিৰাট কোহলীয়ে তেওঁলোকৰ প্ৰদৰ্শনত স্থিৰতা প্ৰদৰ্শন কৰিব লাগিব। সূৰ্যকুমাৰ যাদৱেও যোৱা কেইখনমান খেলত আশা অনুযায়ী খেলিব পৰা নাই কিন্তু ভাল কথাটো হ'ল যে হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াই ধাৰাবাহিকভাৱে ভাল খেলি আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি