• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • RIL Partners With AFI : ভাৰতৰ ক্ৰীড়া আৰু অলিম্পিক আন্দোলনক আগুৱাই নিয়াৰ লক্ষ্যৰে AFIৰ সৈতে ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডৰ দীৰ্ঘম্যাদী অংশীদাৰিত্ব

RIL Partners With AFI : ভাৰতৰ ক্ৰীড়া আৰু অলিম্পিক আন্দোলনক আগুৱাই নিয়াৰ লক্ষ্যৰে AFIৰ সৈতে ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডৰ দীৰ্ঘম্যাদী অংশীদাৰিত্ব

''এই অংশীদাৰিত্ব ভাৰতত অলিম্পিক আন্দোলন শক্তিশালী কৰাৰ আমাৰ সপোনৰ দিশত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ পদক্ষেপ।"- নীতা আম্বানি

''এই অংশীদাৰিত্ব ভাৰতত অলিম্পিক আন্দোলন শক্তিশালী কৰাৰ আমাৰ সপোনৰ দিশত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ পদক্ষেপ।"- নীতা আম্বানি

''এই অংশীদাৰিত্ব ভাৰতত অলিম্পিক আন্দোলন শক্তিশালী কৰাৰ আমাৰ সপোনৰ দিশত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ পদক্ষেপ।"- নীতা আম্বানি

  • Share this:
ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেড (Reliance Industries Limited) আৰু এথলেটিকছ ফেডাৰেচন অফ ইণ্ডিয়াই (Athletics Federation of India) ভাৰতত এথলেটিকছৰ সামগ্ৰিক বিকাশ কৰাৰ বাবে এক দীৰ্ঘম্যাদী অংশীদাৰিত্ব ঘোষণা কৰে। ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেচন বহু বছৰ ধৰি এএফআইৰ এক সমৰ্পিত অংশীদাৰ হৈ আহিছে আৰু এতিয়া এই অংশীদাৰিত্বৰ জৰিয়তে দুয়োটা সংগঠনৰ মাজত সম্পৰ্ক গভীৰ কৰিবলৈ সাজু হৈছে।

এই অংশীদাৰিত্বৰ উদ্দেশ্য হৈছে সমগ্ৰ দেশৰ পৰা ভাৰতীয় খেলুৱৈসকলক আৱিষ্কাৰ, প্ৰতিপালন আৰু বিকাশ কৰা আৰু তেওঁলোকক উৰিষ্যা ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেচন এথলেটিকছ উচ্চ-প্ৰদৰ্শন কেন্দ্ৰ (Odisha Reliance Foundation Athletics High-Performance Center) আৰু ছাৰ এইচ এন ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেচন চিকিৎসালয়কে ধৰি ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেচন পৰিস্থিতিতন্ত্ৰৰ সুবিধা প্ৰদান কৰি বিশ্বমানৰ সুবিধা, প্ৰশিক্ষণ আৰু ক্ৰীড়া বিজ্ঞান আৰু ঔষধ সমৰ্থন প্ৰদান কৰা।

সংগঠনটোৰ দৃষ্টিভংগীৰ সৈতে সংগতি ৰাখি এই অংশীদাৰিত্বত মহিলা খেলুৱৈসকলৰ ওপৰত বিশেষ গুৰুত্ব দিয়া হ'ব আৰু লিংগ বিভাজন দূৰ কৰা আৰু তেওঁলোকক তেওঁলোকৰ সপোন প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সক্ষম কৰাৰ লক্ষ্য ৰখা হ'ব।

এ.এফ.আই.-ৰ মুখ্য অংশীদাৰ হিচাপে ৰিলায়েন্স ব্ৰেণ্ডটো ৰাষ্ট্ৰীয় দলৰ জাৰ্চী আৰু প্ৰশিক্ষণ কিটবোৰ মুখ্য ৰাষ্ট্ৰীয়, আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় প্ৰতিযোগিতা আৰু প্ৰশিক্ষণ শিবিৰত প্ৰদৰ্শিত হ'ব।

আন্তৰাষ্ট্ৰীয় অলিম্পিক কমিটীৰ (IOC) সদস্য আৰু ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডৰ সঞ্চালক নীতা আম্বানীয়ে (Nita Ambani) কয়: "ভাৰতীয় এথলেটিকছ ফেডাৰেচনৰ সৈতে ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেচনৰ অংশীদাৰিত্ব সম্প্ৰসাৰিত কৰি আমি আনন্দিত। এথলেটিকছ হৈছে বিশ্বব্যাপী ক্ৰীড়াৰ আটাইতকৈ জনপ্ৰিয় শাখাবোৰৰ ভিতৰত এটা, আৰু এই সংস্থাৰ লক্ষ্য হৈছে আমাৰ যুৱ প্ৰতিভাক সুযোগ আৰু বিশ্বমানৰ সুবিধা প্ৰদান কৰি ভাৰতীয় এথলেটিকছৰ বিকাশ ত্বৰান্বিত কৰা, ছোৱালীৰ ওপৰত বিশেষ গুৰুত্ব দি। সঠিক আন্তঃগাঁথনি, প্ৰশিক্ষণ আৰু সমৰ্থনৰ প্ৰৱেশাধিকাৰৰ সৈতে মই নিশ্চিত যে আমি আমাৰ বহুতো যুৱ খেলুৱৈক বিশ্বজুৰি বিজয়ৰ ক্ষেত্ৰত থিয় হৈ থকা দেখিম! এই অংশীদাৰিত্ব ভাৰতত অলিম্পিক আন্দোলন শক্তিশালী কৰাৰ আমাৰ সপোনৰ দিশত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ পদক্ষেপ।"

ভাৰতীয় এথলেটিকছ ফেডাৰেচনৰ সভাপতি এডিল চুমাৰিৱালাই (Adille Sumariwalla) কয়: "আমি শ্ৰীমতী নীতা আম্বানি আৰু ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজৰ প্ৰতি অত্যন্ত কৃতজ্ঞ, যাৰ সৈতে এএফআয়ে (Athletics Federation of India) যোৱা কেইবছৰমান ধৰি ঘনিষ্ঠভাৱে কাম কৰি আহিছে। মুখ্য অংশীদাৰ হিচাপে তেওঁলোকৰ সমৰ্থনৰ বাবে আমি আন্তৰ্জাতিক ইভেণ্টত আমাৰ এথলেটিকছ দলৰ বিকাশ দেখিছোঁ। ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজৰ সৈতে এক প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ অংশীদাৰিত্বৰ সৈতে আমি নিশ্চিত যে শীঘ্ৰেই, আমি একাধিক শাখাত অংশগ্ৰহণ আৰু আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সফলতা দেখিম। এই অংশীদাৰিত্বই সামগ্ৰিক বিকাশৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিব, এক শক্তিশালী প্ৰতিভা আৰু সম্ভাৱ্য পদক বিজয়ী সৃষ্টি কৰিব যি অনাগত বছৰবোৰত ভাৰতক গৌৰৱান্বিত কৰিব।"



ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেচনৰ এথলেটিকছৰ যাত্ৰা:
২০১৭ চনৰ পৰা ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেচনে ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেচন যুৱ ক্ৰীড়া কাৰ্যসূচীৰ জৰিয়তে এথলেটিকছৰ বিকাশত বিনিয়োগ কৰিছে, সমগ্ৰ দেশৰ ৫০+ জিলাৰ ৫৫০০ ৰো অধিক শিক্ষাপ্ৰতিষ্ঠানত জড়িত হৈছে।

২০১৮ চনত ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেচনে উৰিষ্যা চৰকাৰৰ সৈতে অংশীদাৰিত্বত এক উচ্চ প্ৰদৰ্শন কেন্দ্ৰ উৰিষ্যা ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেচন এথলেটিকছ এইচ পি চি (Odisha Reliance Foundation Athletics HPC) স্থাপন কৰিছিল, য'ৰ পৰা একাধিক ৰাষ্ট্ৰীয় আৰু আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় পদক বিজয়ী আৰু ৰাষ্ট্ৰীয় ৰেকৰ্ড ধাৰক সৃষ্টি কৰা হৈছে। শেহতীয়াকৈ, জ্যোতি য়াৰাজী (CWG 2022-ত ভাৰতক প্ৰতিনিধিত্ব কৰা) আৰু এইচপিচিৰ অম্লান বৰগোহাঁয়ে দীৰ্ঘদিনীয়া ৰাষ্ট্ৰীয় অভিলেখ ভংগ কৰিছে।
আৰ.এফ.-য়ে ক্ৰীড়া বিজ্ঞান আৰু ঔষধৰ সমৰ্থনৰ সৈতে এ.এফ.আই.-ক সমৰ্থন কৰি আহিছে, ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেচনৰ ফিজিঅ'থেৰাপিষ্টসকলে ভাৰতীয় দলৰ সৈতে ২০২০ টকিঅ' অলিম্পিকলৈ গৈছে।

ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেচনে ভাৰতৰ পৰৱৰ্তী চেম্পিয়নসকলক প্ৰতিষ্ঠা, উৎসাহ আৰু সক্ষম কৰিবলৈ আৰু আন্তঃগাঁথনি, দক্ষতা বিকাশ, ডিজিটেল সৱলীকৰণ আৰু ক্ৰীড়া নায়ক সৃষ্টিৰ জৰিয়তে ভাৰতীয় ক্ৰীড়াৰ পৰিৱেশ তন্ত্ৰক (ecosystem of Indian sports) উন্নত কৰিবলৈ এএফআইকে ধৰি একাধিক অংশীদাৰৰ সৈতে ঘনিষ্ঠভাৱে কাম কৰি আহিছে। নীতা এম আম্বানিয়ে ভাৰতৰ অলিম্পিক আন্দোলনৰ নেতৃত্ব দি আহিছে আৰু ভাৰতৰ পৰৱৰ্তী প্ৰজন্মৰ বাবে ক্ৰীড়াৰ সুযোগ প্ৰদান কৰিবলৈ গভীৰভাৱে প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ হৈ আছে। ২০১৬ চনৰ পৰা আইঅ'চিৰ সদস্য হিচাপে তেওঁৰ ভূমিকাৰ বাবে ভাৰতৰ মুম্বাইত ১৪০তম আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় অলিম্পিক অধিৱেশন ২০২৩ আয়োজন কৰাৰ স্বত্ব লাভ কৰিছে।
Published by:Gautam Barman
First published: