• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • আগন্তুক ২০২৩ বৰ্ষৰ ক্ৰিকেট ছিজনৰ বাবে মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ গ্লবেলে ঘোষণা কৰিলে অধিনায়কৰ নাম

আগন্তুক ২০২৩ বৰ্ষৰ ক্ৰিকেট ছিজনৰ বাবে মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ গ্লবেলে ঘোষণা কৰিলে অধিনায়কৰ নাম

মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ গ্ল'বেল ওৰফে এম আই গ্ল’বেলে আজি মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ এমিৰেটছ আৰু মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ কেপ টাউনৰ অধিনায়কৰ নাম ঘোষণা কৰে।

মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ গ্ল'বেল ওৰফে এম আই গ্ল’বেলে আজি মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ এমিৰেটছ আৰু মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ কেপ টাউনৰ অধিনায়কৰ নাম ঘোষণা কৰে।

এম আই এমিৰেটছৰ অধিনায়কৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰিব কিয়ৰন পোলাৰ্ড আৰু এম আই কেপ টাউনৰ হৈ অধিনায়কৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰিব ৰছিদ খানে।

  • Share this:
মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ গ্ল'বেল ওৰফে এম আই গ্ল’বেলে আজি মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ এমিৰেটছ আৰু মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ কেপ টাউনৰ অধিনায়কৰ নাম ঘোষণা কৰে। এম আই এমিৰেটছৰ অধিনায়কৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰিব কিয়ৰন পোলাৰ্ড আৰু এম আই কেপ টাউনৰ হৈ অধিনায়কৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰিব ৰছিদ খানে।

চলিত বৰ্ষৰ আৰম্ভণিতে দক্ষিণ আফ্ৰিকা আৰু ইউ এ ইৰ টী-২০ ক্ৰিকেটিং লীগত দল সংযোজন কৰি মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ বিশ্বব্যাপী আগবাঢ়িছিল। মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ ‘ৱান ফেমিলি’, এম আই এমিৰেটছ আৰু এম আইৰ নতুন সদস্য ২০২৩ চনৰ জানুৱাৰী মাহত কেপ টাউনে উদ্বোধনী ছিজনত অভিষেক ঘটাব। দুয়ো দলেই সমগ্ৰ বিশ্ব ক্ৰিকেটৰ কিছুমান শ্ৰেষ্ঠ খেলুৱৈক প্ৰদৰ্শন কৰিব।

আকাশ এম. আম্বানীয়ে কয়, “২০২৩ বৰ্ষৰ ক্ৰিকেট ছিজনৰ বাবে আমাৰ বৰ্ধিত এম আই গ্ল’বেল ৱান পৰিয়ালৰ বাবে আমাৰ অধিনায়ক ঘোষণা কৰি আমি অত্যন্ত আনন্দিত হৈছো। আমাৰ দুয়োজন অধিনায়কৰ মাজত প্ৰতিভা, অভিজ্ঞতা আৰু আবেগৰ এক আচৰিত মিশ্ৰণ আছে। মই নিশ্চিত যে পলি আৰু ৰছিদে ক্ৰিকেটৰ এম আই ইথ’ছ আৰু এম আই ব্ৰেণ্ডক আগুৱাই নিব৷ দুয়োজনে আমাৰ উৎকৃষ্ট প্ৰশিক্ষক দলৰ সৈতে কাম কৰি এম আই এমিৰেটছ আৰু এম আই কেপ টাউনত এম আই মনোভাৱৰ সৃষ্টি কৰিব আৰু ইউ এ ই আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ ক্ৰিকেট অনুৰাগীৰ হৃদয় জয় কৰিব।”

- কিয়ৰন পোলাৰ্ডৰ নেতৃত্বত আৰু বিশ্ব ক্ৰিকেট প্ৰতিভাৰ শ্ৰেষ্ঠ ড্ৱেইন ব্ৰাভো, নিকোলাছ পুৰাণ, ট্ৰেণ্ট ব'ল্ট, আৰু ইমৰাণ তাহিৰ আদিয়ে এম আই এমিৰেটছত ২০২৩ চনৰ ১৩ জানুৱাৰীত আৰম্ভ হ'বলগীয়া আই এল টী২০ত অভিষেক ঘটাব।

- এম আই কেপ টাউন, ৰছিদ খানৰ অধিনায়কত্বত, জোফ্ৰা আৰ্চাৰ, ছেম কাৰাণ, লিয়াম লিভিংষ্টনৰ সৈতে কাগিছ' ৰাবাডা, ডেৱাল্ড ব্ৰেভিছ, ৰাছি ভান ডেৰ ডাচেনৰ এক কঠিন স্থানীয় দক্ষিণ আফ্ৰিকান কোৰেৰে গঠিত। ২০২৩ চনৰ ১০ জানুৱাৰীৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব SA20 ছিজন আৰু এম আই কেপ টাউনে উদ্বোধনী খেলখন খেলিব।

মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ বিষয়েঃ
ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰীজ লিমিটেডৰ মালিকানাধীন মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছে ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগ (আই পি এল)ত মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ ফ্ৰেঞ্চাইজি পৰিচালনা কৰে। শেহতীয়াকৈ #OneFamily ৰ বিশ্বব্যাপী সম্প্ৰসাৰণৰ লগে লগে MI ৰ তিনিখন দেশত তিনিটা T20 দল আছে - SA20 ত MI Cape Town আৰু International League T20 ত MI Emirates।

যোৱা ১৫ বছৰত মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছে ৭টা খিতাপ দখল কৰি নিজৰ নম্বৰ উনো স্থান বজাই ৰাখি আটাইতকৈ ধাৰাবাহিক ক্ৰিকেট ফ্ৰেঞ্চাইজি হিচাপে আত্মপ্ৰকাশ কৰিছে, য’ত আই পি এলত অভিলেখ সৃষ্টিকাৰী ৫টা ট্ৰফী আৰু দুটা চেম্পিয়নছ লীগ টী-২০ খিতাপ অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে। শেহতীয়াকৈ ব্ৰেণ্ড ফাইনেন্স নামৰ এটা গ্লোবেল ব্ৰেণ্ড মূল্যায়ন সংস্থাই এই চুক্তি প্ৰদান কৰিছে I মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছলৈ AA+ ব্ৰেণ্ড শক্তিৰ ৰেটিং দিয়া হৈছে। সমগ্ৰ বিশ্বৰ পৰা ৩ কোটি ১০ লাখতকৈ অধিক অনুৰাগী - বহুলভাৱে প্ৰিয় #MIPaltan -ৰ সৈতে MI ৰ ডিজিটেল উপস্থিতি শক্তিশালী। উচ্চ অংশীদাৰসকলৰ আস্থা, ব্ৰেণ্ড বিনিয়োগ, অনুৰাগীৰ সংযোগ আৰু প্ৰদৰ্শনে এম আইক এনে এক ব্ৰেণ্ড কৰি তোলে যিয়ে বিশ্ব ক্ৰিকেটৰ পৰিৱেশতন্ত্ৰত অপৰিসীম মূল্য সংযোজন কৰে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি