உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • sports
    • »
    • IPL 2022|DC Vs RR : ৰাজস্থান ৰয়েলছৰ বেটিং বিক্ৰমত দিশহাৰা দিল্লী কেপিটেলছৰ বলাৰ, ছিজনৰ সৰ্বোচ্চ ৰাণৰ পাহাৰ গঢ়িলে ৰাজস্থানে

    IPL 2022|DC Vs RR : ৰাজস্থান ৰয়েলছৰ বেটিং বিক্ৰমত দিশহাৰা দিল্লী কেপিটেলছৰ বলাৰ, ছিজনৰ সৰ্বোচ্চ ৰাণৰ পাহাৰ গঢ়িলে ৰাজস্থানে

    IPL 2022|DC Vs RR : খেলখনত ৰাজস্থান ৰয়েলছৰ অপেনাৰ বেটছমেন জোছ বাটলাৰ ক্ৰমাগত তৃতীয়টো শতক অৰ্জন কৰে।

    IPL 2022|DC Vs RR : খেলখনত ৰাজস্থান ৰয়েলছৰ অপেনাৰ বেটছমেন জোছ বাটলাৰ ক্ৰমাগত তৃতীয়টো শতক অৰ্জন কৰে।

    IPL 2022|DC Vs RR : খেলখনত ৰাজস্থান ৰয়েলছৰ অপেনাৰ বেটছমেন জোছ বাটলাৰ ক্ৰমাগত তৃতীয়টো শতক অৰ্জন কৰে।

    • Share this:
    বিস্ফোৰক অপেনাৰ জোছ বাটলাৰ (Jos Buttler)ৰ দৰ্শনীয় শতকৰ সহায়ত IPL 2022ৰ আজিৰ এখন খেলত প্ৰথমে বেট ধৰি Delhi Capitalsৰ বিৰুদ্ধে ২২২ ৰাণৰ বিশাল স্কোৰ কৰে ৰাজস্থান ৰয়েলছে (Rajasthan Royals)। ২০ অভাৰত দলটোৱে ২টা উইকেট হেৰুৱাই সংগ্ৰহ কৰে এই বিশাল স্কোৰ। উল্লেখ্য যে চলিত ছিজনত এইটো হৈছে যিকোনো দলে কৰা সৰ্বোচ্চ স্কোৰ।

    খেলখনত ৰাজস্থান ৰয়েলছৰ অপেনাৰ বেটছমেন জোছ বাটলাৰ ক্ৰমাগত তৃতীয়টো শতক অৰ্জন কৰে। বাটলাৰে ৬৫টা বলত ১১৬ ৰাণ কৰি আউট হয়। এইবাৰ আইপিএলত ৪০০ ৰাণ কৰা প্ৰথমগৰাকী বেটছমেন হ'ল বাটলাৰ। আনহাতে দেৱদত্ত পাড়িক্কলে (Devdutta Padikkal) ৫৪ ৰাণ কৰি আউট হয়। অধিনায়ক বেটছমেন সঞ্জু ছেমছনে (Sanju Samson)ও বিস্ফোৰক বেটিঙেৰে ১৯টা বলত ৪৬ ৰাণ কৰে।

    উল্লেখ্য যে বাটলাৰ আৰু পাড়িক্কলে ১৫৫ ৰাণৰ পাৰ্টনাৰশ্বীপ কৰে।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: