• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে CWG 2022ৰ ভাৰতীয় দলক সাক্ষাৎ কৰি ক'লে, 'মই আপোনালোকৰ সৈতে কথা পাতি গৌৰৱান্বিত' ...

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে CWG 2022ৰ ভাৰতীয় দলক সাক্ষাৎ কৰি ক'লে, 'মই আপোনালোকৰ সৈতে কথা পাতি গৌৰৱান্বিত' ...

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে শনিবাৰে তেওঁৰ চৰকাৰী বাসভৱন '৭ লোক কল্যাণ মাৰ্গ'ত বাৰ্মিংহামত অনুষ্ঠিত ২০২২ চনৰ কমনৱেলথ গেমছত অংশগ্ৰহণ কৰা ভাৰতীয় খেলুৱৈসকলৰ দলক সাক্ষাৎ কৰে। মই আন সকলো ভাৰতীয়ৰ দৰে আপোনাৰ সৈতে কথা পাতি গৌৰৱান্বিত।

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে শনিবাৰে তেওঁৰ চৰকাৰী বাসভৱন '৭ লোক কল্যাণ মাৰ্গ'ত বাৰ্মিংহামত অনুষ্ঠিত ২০২২ চনৰ কমনৱেলথ গেমছত অংশগ্ৰহণ কৰা ভাৰতীয় খেলুৱৈসকলৰ দলক সাক্ষাৎ কৰে। মই আন সকলো ভাৰতীয়ৰ দৰে আপোনাৰ সৈতে কথা পাতি গৌৰৱান্বিত।

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে শনিবাৰে তেওঁৰ চৰকাৰী বাসভৱন '৭ লোক কল্যাণ মাৰ্গ'ত বাৰ্মিংহামত অনুষ্ঠিত ২০২২ চনৰ কমনৱেলথ গেমছত অংশগ্ৰহণ কৰা ভাৰতীয় খেলুৱৈসকলৰ দলক সাক্ষাৎ কৰে। মই আন সকলো ভাৰতীয়ৰ দৰে আপোনাৰ সৈতে কথা পাতি গৌৰৱান্বিত।

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে শনিবাৰে তেওঁৰ চৰকাৰী বাসভৱন '৭ লোক কল্যাণ মাৰ্গ'ত বাৰ্মিংহামত অনুষ্ঠিত ২০২২ চনৰ কমনৱেলথ গেমছত অংশগ্ৰহণ কৰা ভাৰতীয় খেলুৱৈসকলৰ দলক সাক্ষাৎ কৰে। মই আন সকলো ভাৰতীয়ৰ দৰে আপোনাৰ সৈতে কথা পাতি গৌৰৱান্বিত। মই আপোনালোক সকলোকে স্বাগতম জনাইছো।"

"এয়া গৌৰৱৰ বিষয় যে আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু অনুপ্ৰেৰণামূলক সাফল্যৰ দ্বাৰা দেশখনে স্বাধীনতাৰ অমৃত কালত প্ৰৱেশ কৰিছে। যোৱা কেইসপ্তাহমানত, দেশখনে ক্ৰীড়া ক্ষেত্ৰত দুটা গুৰুত্বপূৰ্ণ সাফল্য নথিভুক্ত কৰিছে। কমনৱেলথ গেমছত ঐতিহাসিক প্ৰদৰ্শনৰ উপৰিও দেশখনে প্ৰথমবাৰৰ বাবে দবা অলিম্পিয়াড আয়োজন কৰিছিল। মই দবা অলিম্পিয়াডত অংশগ্ৰহণ কৰা আৰু পদক জয় কৰা সকলো খেলুৱৈক অভিনন্দন জনাইছো।

"কমনৱেলথ গেমছ আৰম্ভ হোৱাৰ আগতে, মই আপোনালোকক এনেদৰে কৈছিলো আৰু আপোনাক এনেদৰে প্ৰতিশ্ৰুতি দিছিলো যে যেতিয়া ঘূৰি আহিব, আমি একেলগে বিজয়োৎসৱ উদযাপন কৰিম। মই আত্মবিশ্বাসী আছিলোঁ যে আপোনালোক জিকিব আৰু ঘূৰি আহিব। মই এইটোও ভাবিছিলো যে মই যিমানেই ব্যস্ত নহওঁক, মই নিশ্চিতভাৱে আপোনাক লগ কৰিম আৰু বিজয়োৎসৱ উদযাপন কৰিম। আপোনালোক সকলোৱে তাত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিছিল, কিন্তু কোটি কোটি ভাৰতীয়ই ইয়াত সংগ্ৰাম কৰি আছিল। নিশালৈকে, দেশবাসীয়ে আপোনাৰ প্ৰতিটো কাৰ্য, প্ৰতিটো পদক্ষেপৰ ওপৰত চকু ৰাখিছিল। বহুলোকে এলাৰ্ম লৈ শুইছিল যে তেওঁলোকে আপোনাৰ প্ৰদৰ্শনৰ আপডেট ল'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি