• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • PAK vs ZIM: ক্ৰিকেটত পাকিস্তান মিঃ বিন বিতৰ্ক কি? জানক সকলো

PAK vs ZIM: ক্ৰিকেটত পাকিস্তান মিঃ বিন বিতৰ্ক কি? জানক সকলো

‘পাক বিন’ নামেৰেও পৰিচিত ‘ফেক মিষ্টাৰ বিন’ হৈছে কৰাচীৰ খাৰাদাৰ চুবুৰীৰ মহম্মদ আছিফ নামৰ এজন পাকিস্তানী কমেডিয়ান।

‘পাক বিন’ নামেৰেও পৰিচিত ‘ফেক মিষ্টাৰ বিন’ হৈছে কৰাচীৰ খাৰাদাৰ চুবুৰীৰ মহম্মদ আছিফ নামৰ এজন পাকিস্তানী কমেডিয়ান।

‘পাক বিন’ নামেৰেও পৰিচিত ‘ফেক মিষ্টাৰ বিন’ হৈছে কৰাচীৰ খাৰাদাৰ চুবুৰীৰ মহম্মদ আছিফ নামৰ এজন পাকিস্তানী কমেডিয়ান।

  • Share this:
এক অস্বাভাৱিক ৰূপত জিম্বাবুৱেৰ ক্ৰিকেট অনুৰাগীয়ে পাকিস্তান ক্ৰিকেট দলক তেওঁলোকৰ দেশৰ স্থানীয় অনুষ্ঠানলৈ ভুৱা মিষ্টাৰ বিনক পঠোৱাৰ অভিযোগত প্ৰতিশোধৰ ভাবুকি দিছে।

২১ অক্টোবৰত স্কটলেণ্ডক পৰাস্ত কৰাৰ পিছতে ভাৰত আৰু পাকিস্তানৰ সৈতে একেটা ছুপাৰ ১২ গ্ৰুপলৈ আগবাঢ়ি যায় জিম্বাবুৱে। বৃহস্পতিবাৰে ছুপাৰ ১২ পৰ্যায়ৰ প্ৰথমখন মেচত পাকিস্তানৰ সৈতে মুখামুখি হৈ জিম্বাবুয়ে পৰাস্ত কৰিলে পাকিস্তানক।

কিন্তু দেখা গৈছে যে পাকিস্তানক লৈ জিম্বাবুৱেৰ ক্ৰিকেট অনুৰাগী বিৰক্ত হৈ তেওঁলোকৰ মেচত প্ৰতিশোধ লোৱাৰ আহ্বান জনাইছিল। পাকিস্তান ক্ৰিকেট ব’ৰ্ডে নিজৰ অফিচিয়েল টুইটাৰ হেণ্ডেলত শ্বেয়াৰ কৰা এটা পোষ্টত জিম্বাবুৱেৰ এজন অনুৰাগীয়ে মন্তব্য কৰি আজিৰ খেলত প্ৰতিশোধ লোৱাৰ ভাবুকি দিছিল। অনুৰাগীগৰাকীয়ে দাবী কৰে যে পাকিস্তানে জিম্বাবুৱেৰ এটা ইভেণ্টলৈ এজন ভুৱা মিষ্টাৰ বিনক পঠিয়াইছিল আৰু তেওঁৰ দলটোৱে তেওঁলোকৰ ছুপাৰ ১২ মেচৰ সময়ত বিষয়টো নিষ্পত্তি কৰিব বুলি উল্লেখ কৰে।

প্ৰকৃততে কথাটো কি?
যেতিয়া পাকিস্তানৰ দুজনমান টুইটাৰ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে বিষয়টোৰ মূল আৰু ব্যক্তিজনৰ ক্ষোভৰ উৎসৰ বিষয়ে জানিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল, তেতিয়া পিছৰজনে হাস্যকৰভাৱে প্ৰকাশ কৰিছিল যে পাকিস্তানে মিষ্টাৰ বিন বা কিংবদন্তি ব্ৰিটিছ অভিনেতা ৰ’ৱান এটকিনছনৰ ৰূপৰ এজন ব্যক্তিক জিম্বাবুৱেৰ কোনোবা এটা অনুষ্ঠানলৈ পঠিয়াই আফ্ৰিকান দেশখন ভ্ৰমণৰ সময়ত মানুহৰ ধন ‘চুৰি’ কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছিল।


অনুৰাগীসকলেও ভুৱা মিষ্টাৰ বিনৰ বিতৰ্কৰ প্ৰতি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰাৰ লগতে বিগত ৩ বছৰত নিয়মীয়া সাক্ষাৎকাৰত জিম্বাবুৱেৰ বিৰুদ্ধে খেলাৰ বাবে পাকিস্তানৰ প্ৰৱণতাৰ বাবে আজিৰ খেলখন বিশ্ব ক্ৰিকেটৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা বুলিও অভিহিত কৰে।


পাকিস্তানৰ টুইটাৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলে মাইক্ৰ’-ব্লগিং চাইটত পূৰ্বতে উল্লেখ কৰা বিনিময় সম্পৰ্কীয় হাস্যৰসময়ী মন্তব্য আগবঢ়াইছিল, একে সময়তে প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে আশাৰে বাট চাই থকাৰ আন এটা আকৰ্ষণীয় কাৰণ অন্তৰ্ভুক্ত কৰিছিল।


‘পাক বিন’ নামেৰেও পৰিচিত ‘ফেক মিষ্টাৰ বিন’ হৈছে কৰাচীৰ খাৰাদাৰ চুবুৰীৰ মহম্মদ আছিফ নামৰ এজন পাকিস্তানী কমেডিয়ান।

জিম্বাবুৱেত ওপৰত উল্লেখ কৰা এই পৰিঘটনাটো ২০১৬ চনত হাৰাৰে কৃষি প্ৰদৰ্শনীত সংঘটিত হৈছিল, যেতিয়া আছিফে মিষ্টাৰ বিনৰ ৰূপ লৈছিল আৰু দেখাত ইমানেই মিল আছিল যে মানুহে তেওঁৰ সৈতে ফটো তুলিবলৈ সকলো চেষ্টা কৰিছিল।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি