உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • sports
    • »
    • ভাৰতে মহিলা বক্সিঙত বিশ্ব জিকিছে ! নিখাত জাৰিনে ৫২ কিলোগ্ৰামত স্বৰ্ণ জয় কৰে ...

    ভাৰতে মহিলা বক্সিঙত বিশ্ব জিকিছে ! নিখাত জাৰিনে ৫২ কিলোগ্ৰামত স্বৰ্ণ জয় কৰে ...

    নিখাত জাৰিনে সোণৰ পদক জিকিছে আৰু দেখুৱাইছে যে তেওঁ সাজু আছে। তেলেংগানাৰ ছোৱালীজনীয়ে বক্সিং বিশ্ব চেম্পিয়নশ্বিপত থাইলেণ্ডৰ জিতপিং জুতামাসক ৫-০ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰিছে।

    নিখাত জাৰিনে সোণৰ পদক জিকিছে আৰু দেখুৱাইছে যে তেওঁ সাজু আছে। তেলেংগানাৰ ছোৱালীজনীয়ে বক্সিং বিশ্ব চেম্পিয়নশ্বিপত থাইলেণ্ডৰ জিতপিং জুতামাসক ৫-০ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰিছে।

    নিখাত জাৰিনে সোণৰ পদক জিকিছে আৰু দেখুৱাইছে যে তেওঁ সাজু আছে। তেলেংগানাৰ ছোৱালীজনীয়ে বক্সিং বিশ্ব চেম্পিয়নশ্বিপত থাইলেণ্ডৰ জিতপিং জুতামাসক ৫-০ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰিছে।

    • Share this:
    তেওঁ ভৱিষ্যতৰ ভাৰতৰ বক্সিং চুপাৰষ্টাৰ হ'বলৈ গৈ আছে বুলি কাৰো কোনো সন্দেহ নাছিল। সময়ে উত্তৰ দিব যে তেওঁ কিংবদন্তি মেৰীৰ স্থান ল'ব পাৰিব নে নোৱাৰে। কিন্তু নিখাত জাৰিনে সোণৰ পদক জিকিছে আৰু দেখুৱাইছে যে তেওঁ সাজু আছে। তেলেংগানাৰ ছোৱালীজনীয়ে বক্সিং বিশ্ব চেম্পিয়নশ্বিপত থাইলেণ্ডৰ জিতপিং জুতামাসক ৫-০ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰিছে।

    তেওঁ ৫২ কিলোগ্ৰাম শাখাত বিশ্বৰ শ্ৰেষ্ঠ। সোণৰ পদক জিকাৰ পিছত নিকাহে তেওঁৰ আৱেগ ধৰি ৰাখিব নোৱাৰিলে। তেওঁ কান্দি দিলে। নিখাতে ভাৰতীয় সমৰ্থক আৰু গেলেৰীত উপস্থিত থকা বাকী দলৰ পৰা যথেষ্ট সমৰ্থন লাভ কৰিছে। নিখাত জাৰিনে এদিন আগতে ফাইনেলত উপনীত হৈছিল।

    ইয়াৰ পূৰ্বে মেৰী কম, সৰিতা দেৱী, জেনি আৰ এল আৰু লেখা চিয়ে প্ৰতিযোগিতাখনত বিজয়ী হৈছিল। ভাৰতে ২০০৬ চনত প্ৰতিযোগিতাখনত আঠটা পদক জিকিছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: