• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IPL 2022: এম এছ ধোনীয়ে ২ টা কেচ লোৱাৰ লগে লগে এই টি-২০ খেলুৱৈসকলৰ তালিকাত থাকিব ...

IPL 2022: এম এছ ধোনীয়ে ২ টা কেচ লোৱাৰ লগে লগে এই টি-২০ খেলুৱৈসকলৰ তালিকাত থাকিব ...

এম.এছ. ধোনীৰ (MS Dhoni) t 20 ক্ৰিকেট কেৰিয়াৰলৈ লক্ষ্য কৰে, তেন্তে তেওঁ ১৯৮ টা কেচ লৈছে। কাইৰন প'লাৰ্ড, ডোৱেন ব্ৰাভো আৰু ডেভিদ মিলাৰৰ দৰে খেলুৱৈৰ ক্লাবত যোগদান কৰিবলৈ ধোনীক ২টা কেচৰ প্ৰয়োজন।

এম.এছ. ধোনীৰ (MS Dhoni) t 20 ক্ৰিকেট কেৰিয়াৰলৈ লক্ষ্য কৰে, তেন্তে তেওঁ ১৯৮ টা কেচ লৈছে। কাইৰন প'লাৰ্ড, ডোৱেন ব্ৰাভো আৰু ডেভিদ মিলাৰৰ দৰে খেলুৱৈৰ ক্লাবত যোগদান কৰিবলৈ ধোনীক ২টা কেচৰ প্ৰয়োজন।

এম.এছ. ধোনীৰ (MS Dhoni) t 20 ক্ৰিকেট কেৰিয়াৰলৈ লক্ষ্য কৰে, তেন্তে তেওঁ ১৯৮ টা কেচ লৈছে। কাইৰন প'লাৰ্ড, ডোৱেন ব্ৰাভো আৰু ডেভিদ মিলাৰৰ দৰে খেলুৱৈৰ ক্লাবত যোগদান কৰিবলৈ ধোনীক ২টা কেচৰ প্ৰয়োজন।

  • Share this:
আই পি এল ২০২২ (IPL 2022)ৰ ছিজন যোৱা বছৰৰ ফাইনেলিষ্ট চেন্নাই চুপাৰ কিংছ আৰু কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছৰ (CSK vs KKR) মাজত খেলা এখন ব্লকবাষ্টাৰ মেচৰ সৈতে আৰম্ভ হ'ব। দুয়োটা দলৰ মাজৰ খেলখন ২৬ মাৰ্চত মুম্বাইৰ ৱাংখেড়ে ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত হ'ব। চিএচকেই যোৱা বছৰ তেওঁলোকৰ চতুৰ্থ আই পি এল খিতাপ জিকিছিল। চেন্নাই দলটোৱে প্ৰথমখন খেলত জয়লাভ কৰি ছিজনৰ এটা সুন্দৰ আৰম্ভণি কৰিব বিচাৰিব।

যদি আপুনি চেন্নাই দলটোলৈ লক্ষ্য কৰে, এনে নহয় যে চিএছকেত গুৰুত্বপূৰ্ণ পৰিৱৰ্তন হোৱা নাই। যোৱা মাহত আই পি এলৰ নিলামত, ফ্ৰেঞ্চাইজিয়ে দলটোত পৰিৱৰ্তন কৰিছিল। অৱশ্যে, চেন্নাই চুপাৰ কিংছে যোৱা বছৰ দলটোক খিতাপ জয় কৰা তেওঁলোকৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ খেলুৱৈসকলক ঘূৰাই আনিবলৈ সক্ষম হৈছিল। যদিও চিএছকেয়ে পঞ্চমবাৰৰ বাবে আই পি এল ট্ৰফী জিকিব বিচাৰিব, এম এছ ধোনীয়ে শনিবাৰে কে কে আৰৰ বিৰুদ্ধে খেলখনত ব্যক্তিগত অভিলেখ অৰ্জন কৰিব পাৰে।

ধোনী ৰেকৰ্ডৰ পৰা দুখোজ আঁতৰত
যদি আপুনি এম.এছ. ধোনীৰ (MS Dhoni) t 20 ক্ৰিকেট কেৰিয়াৰলৈ লক্ষ্য কৰে, তেন্তে তেওঁ ১৯৮ টা কেচ লৈছে। কাইৰন প'লাৰ্ড, ডোৱেন ব্ৰাভো আৰু ডেভিদ মিলাৰৰ দৰে খেলুৱৈৰ ক্লাবত যোগদান কৰিবলৈ ধোনীক ২টা কেচৰ প্ৰয়োজন। এই সকলো খেলুৱৈয়ে টি-২০ত ২০০ বা ততোধিক কেচ লৈছে। যদি ধোনীয়ে দুটা কেচ ল'বলৈ সক্ষম হয়, তেন্তে তেওঁ টি-২০ত ২০০ বা ততোধিক কেচ লোৱা বিশ্বৰ চতুৰ্থজন খেলুৱৈ হ'ব। ধোনীয়ে উইকেটকিপাৰ হিচাপে ১৯৮ টা কেচৰ ভিতৰত ১৯৩ টা কেচ লৈছে।

ধোনীয়ে ইতিমধ্যে টি-২০ ক্ৰিকেটত উইকেটকিপাৰ হিচাপে সৰ্বাধিক ১৯৩ টা কেচ ধৰাৰ অভিলেখ গঢ়িছে। কোৱাৰ প্ৰয়োজন নাই যে, তেওঁ এই ছিজনত ২০০ টা কেচ লোৱা বিশ্বৰ প্ৰথম উইকেটকিপাৰ হ'ব পাৰে। ১৯৩ টা কেচৰ ভিতৰত, তেওঁ টি-২০ ইণ্টাৰনেচনেলত ৫৭ টা কেচ লৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি