• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • National Games 2022: আঘাতৰ পিছতো মীৰাবাই চানুৱে ভাৰোত্তোলনত জয় কৰিলে স্বৰ্ণ ...

National Games 2022: আঘাতৰ পিছতো মীৰাবাই চানুৱে ভাৰোত্তোলনত জয় কৰিলে স্বৰ্ণ ...

Photo-Sai media twitter

Photo-Sai media twitter

টকিঅ' অলিম্পিকৰ ৰূপৰ পদক বিজয়ী মীৰাবাই চানুৱে শুকুৰবাৰে গান্ধীনগৰত অনুষ্ঠিত ৩৬ সংখ্যক ৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰীড়াত মহিলাৰ ভাৰোত্তোলন ৪৯ কিলোগ্ৰাম শাখাত ১৯১ কিলোগ্ৰাম উত্তোলনেৰে স্বৰ্ণ পদক অৰ্জন কৰে।

  • Share this:
টকিঅ' অলিম্পিকৰ ৰূপৰ পদক বিজয়ী মীৰাবাই চানুৱে শুকুৰবাৰে গান্ধীনগৰত অনুষ্ঠিত ৩৬ সংখ্যক ৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰীড়াত মহিলাৰ ভাৰোত্তোলন ৪৯ কিলোগ্ৰাম শাখাত ১৯১ কিলোগ্ৰাম উত্তোলনেৰে স্বৰ্ণ পদক অৰ্জন কৰে। এইটো তেওঁলোকৰ পৰা ইয়াত আশা কৰা হৈছিল। আগষ্টত বাৰ্মিংহামত অনুষ্ঠিত কমনৱেলথ গেমছত সোণৰ পদক অৰ্জন কৰা মীৰাবাইয়ে স্নেচত ৮৪ কিলোগ্ৰাম আৰু ক্লিন এণ্ড জাৰ্কত ১০৭ কিলোগ্ৰাম উত্তোলন কৰি খিতাপ অৰ্জন কৰে।

দ্বিতীয় ৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰীড়াত অংশগ্ৰহণ কৰি থকা মীৰাবাইয়ে প্ৰকাশ কৰিছিল যে তেওঁৰ বাওঁ হাতৰ মণিবন্ধত আঘাত আছে, সেয়েহে তেওঁ দুয়োটা শ্ৰেণীতে তৃতীয়বাৰ প্ৰয়াস কৰাৰ বাবে অৱতৰণ কৰা নাছিল। "মই অলপতে এনআইএছ পাটিয়ালাত প্ৰশিক্ষণ লোৱাৰ সময়ত মোৰ বাওঁ হাতৰ মণিবন্ধত আঘাত পাইছিলো যাৰ পিছত মই নিশ্চিত কৰিছিলো যে মই অত্যাধিক বিপদাশংকা নলওঁ। বিশ্ব চেম্পিয়নশ্বিপো ডিচেম্বৰত অনুষ্ঠিত হ'ব," তেওঁ কয়।

মণিপুৰক প্ৰতিনিধিত্ব কৰি গৌৰৱান্বিত: মীৰাবাই
"ৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰীড়াত মণিপুৰক প্ৰতিনিধিত্ব কৰাটো মোৰ বাবে এক গৌৰৱৰ মুহূৰ্ত আৰু উদ্বোধনী অনুষ্ঠানত মোক দলটোক নেতৃত্ব দিবলৈ কোৱাত আনন্দ দুগুণ হৈ যায়। ''
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি