உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • sports
    • »
    • Jorhat Marathon: প্ৰতিকুল বতৰৰ মাজতে যোৰহাটত ৪২ কিলোমিটাৰ দৌৰি ডেৰ লাখ টকা অৰ্জন কৰিলে কোনে!

    Jorhat Marathon: প্ৰতিকুল বতৰৰ মাজতে যোৰহাটত ৪২ কিলোমিটাৰ দৌৰি ডেৰ লাখ টকা অৰ্জন কৰিলে কোনে!

    এই প্ৰতিযোগিতাত অংশ গ্ৰহণ কৰিবলৈ অসমৰ বিভিন্ন জিলাৰ লগতে পশ্চিমবংগৰ পৰাও প্ৰতিযোগী আহে ।

    এই প্ৰতিযোগিতাত অংশ গ্ৰহণ কৰিবলৈ অসমৰ বিভিন্ন জিলাৰ লগতে পশ্চিমবংগৰ পৰাও প্ৰতিযোগী আহে ।

    এই প্ৰতিযোগিতাত অংশ গ্ৰহণ কৰিবলৈ অসমৰ বিভিন্ন জিলাৰ লগতে পশ্চিমবংগৰ পৰাও প্ৰতিযোগী আহে ।

    • Share this:
    যোৰহাট জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ শতবার্ষিকীৰ লগত সংগতি ৰাখি দেওবাৰে পুৱা যোৰহাটত অনুষ্ঠিত হয় মুঠ ডেৰ লাখ টকাৰ প্ৰাইজমানি মুকলি মাৰাথন প্ৰতিযোগিতা । সকলো ভাৰতীয় নাগৰিকৰ কাৰণে মুকলি ৰখা আকৰ্ষণীয় প্ৰতিযোগিতাখনক অসম অলিম্পিক সন্থা আৰু অসম এথলেটিক সন্থাই স্বীকৃতি প্ৰদান কৰে। প্ৰতিকূল বতৰৰ মাজতে দেওবাৰে পুৱা ৫ বজাত আৰম্ভ হোৱা এই মাৰাথন প্ৰতিযোগিতাত ৩৭ গৰাকী পুৰুষ আৰু ২৯ গৰাকী মহিলাই অংশ গ্ৰহণ কৰে ।

    পুৰুষৰ বাবে সম্পূর্ণ মাৰাথান আৰু মহিলাৰ বাবে ১২ কিলোমিটাৰৰ হাফ মাৰাথন প্ৰতিযোগিতা অনুষ্ঠিত হয় । দেওবাৰে পুৱা এই প্ৰতিযোগিতাৰ ফ্লেগ অফ কৰে অসম অলিম্পিক সন্থাৰ সাধাৰণ সম্পাদক তথা অসম ক্ৰীড়া প্ৰাধিকৰণৰ  উপ-সভাপতি লক্ষ্য কোঁৱৰে। অনুষ্ঠানত বিশিষ্ট অতিথি হিচাপে উপস্থিত থাকে অসম এথলেটিকছ সন্থাৰ সাধাৰণ সম্পাদক অশোক ভৰালী । যোৰহাট ক্ৰীড়া সন্থাৰ বিষয়-ববীয়া, সদস্যসকলৰ লগতে যোৰহাটৰ একাংশ ক্ৰীড়ানুৰাগী লোকে এই প্ৰতিযোগিতালৈ সহযোগিতা আগবঢ়ায় ।

    এই প্ৰতিযোগিতাত পুৰুষৰ শাখআত প্ৰথম স্থান দখল কৰে যোৰহাটৰ বিজয় ডেকাই । বিজয়ে ৪২.১২৫ কিলোমিটাৰ দূৰত্ব ২ ঘণ্টা ৩০ মিনিট ৫ ছেকেণ্ডত সম্পূৰ্ণ কৰে ‌। প্ৰতিযোগিতাৰ দ্বিতীয় আৰু তৃতীয় স্থান দখল কৰে ক্ৰমে পশ্চিমবংগৰ ৰূপম দেৱনাথ আৰু গোলাঘাটৰ তিখেশ্বৰ কুৰ্মীয়ে ।

    মহিলাৰ শাখাত ১২ কিলোমিটাৰ দূৰত্ব ৪৯ মিনিট ৩০.৩৪ ছেকেণ্ডত অতিক্ৰম কৰি প্ৰথম স্থান দখল কৰে জোনাইৰ ৰেখামনি শইকীয়াই । দ্বিতীয় আৰু তৃতীয় স্থান দখল কৰে কাৰ্বি আংলঙৰ লিলি ফাংচুপি আৰু চৰাইদেউৰ ৰূপালী মুণ্ডাই । বিজয়ী প্ৰতিযোগিসকলক নগদ ধন সহ পুৰস্কাৰ প্ৰদান কৰা হয় । যোৰহাট মাৰাথানৰ এই ধাৰাবাহিকতা অব্যাহত ৰাখিব বুলি জানিবলৈ দিয়ে যোৰহাট জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ সভাপতি শান্তনু পুজাৰিয়ে ।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: