உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • sports
    • »
    • IPL play off: ইডেনৰ বছ জছ ! বাটলাৰৰ ধুমুহাত দিশহাৰা গুজৰাটৰ বলাৰ, সন্মুখত কঠিন লক্ষ্য ...

    IPL play off: ইডেনৰ বছ জছ ! বাটলাৰৰ ধুমুহাত দিশহাৰা গুজৰাটৰ বলাৰ, সন্মুখত কঠিন লক্ষ্য ...

    দ্য চিটি অৱ জয় কলকাতাৰ ক্ৰিকেট অনুৰাগীসকলে মঙলবাৰে ইডেনত প্লে-অফৰ খেল উপভোগ কৰে। জছ বাটলাৰ ধুমুহাৰ সাক্ষী আছিল। ইংলিছ বেটছমেনজনে আজি ৫৬ টা বলত ৮৯ ৰাণৰ ইনিংছ উপহাৰ দিয়ে।

    দ্য চিটি অৱ জয় কলকাতাৰ ক্ৰিকেট অনুৰাগীসকলে মঙলবাৰে ইডেনত প্লে-অফৰ খেল উপভোগ কৰে। জছ বাটলাৰ ধুমুহাৰ সাক্ষী আছিল। ইংলিছ বেটছমেনজনে আজি ৫৬ টা বলত ৮৯ ৰাণৰ ইনিংছ উপহাৰ দিয়ে।

    দ্য চিটি অৱ জয় কলকাতাৰ ক্ৰিকেট অনুৰাগীসকলে মঙলবাৰে ইডেনত প্লে-অফৰ খেল উপভোগ কৰে। জছ বাটলাৰ ধুমুহাৰ সাক্ষী আছিল। ইংলিছ বেটছমেনজনে আজি ৫৬ টা বলত ৮৯ ৰাণৰ ইনিংছ উপহাৰ দিয়ে।

    • Share this:
    যদিও বৰষুণৰ সম্ভাৱনা আছিল, একো হোৱা নাছিল। ফলস্বৰূপে, দ্য চিটি অৱ জয় কলকাতাৰ ক্ৰিকেট অনুৰাগীসকলে মঙলবাৰে ইডেনত প্লে-অফৰ খেল উপভোগ কৰে। জছ বাটলাৰ ধুমুহাৰ সাক্ষী আছিল। ইংলিছ বেটছমেনজনে আজি ৫৬ টা বলত ৮৯ ৰাণৰ ইনিংছ উপহাৰ দিয়ে। এক ডজন বাউণ্ডেৰী, দুটা অভাৰ বাউণ্ডেৰী। বাটলাৰ ইডেনত তেওঁৰ গৌৰৱ লৈ ঘূৰি আহিছে।



    প্ৰথমে তেওঁ অলপ থিতাপি লৈছিল। শেষৰ কেইটামান অভাৰত ছামী, যশ আৰু হাৰ্দিকৰ ওপৰত জপিয়াই পৰে। আন্দ্ৰে ৰাছেল, এ বি ডি ভিলিয়াৰ্ছ, ক্ৰিছ গেইল – আই পি এলৰ ইতিহাসৰ এই ধ্বংসাত্মক বেটছমেনসকলৰ দৰে তেওঁ চৰ্চিত নহ'বও পাৰে। কিন্তু তেওঁ বাকীবোৰতকৈ কম নহয়, পৰিসংখ্যাৰ পৰা এইটো স্পষ্ট।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: