• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • CSKৰ তাৰকা বেটছমেন অম্বাতি ৰায়ডুৱে IPLৰ পৰা ল'লে অৱসৰ, চেন্নাইৰ প্লে-অফৰ আশা শেষ হোৱাৰ লগে লগে এই সিদ্ধান্ত ...

CSKৰ তাৰকা বেটছমেন অম্বাতি ৰায়ডুৱে IPLৰ পৰা ল'লে অৱসৰ, চেন্নাইৰ প্লে-অফৰ আশা শেষ হোৱাৰ লগে লগে এই সিদ্ধান্ত ...

চেন্নাই চুপাৰ কিংছৰ খেলুৱৈ অম্বাতি ৰায়ডুৱে IPLৰ পৰা অৱসৰ গ্ৰহণ কৰিছে। অম্বাতি ৰায়ডুৱে আই পি এল ২০২২ ত এতিয়ালৈকে খেলা ১২ খন খেলত ২৭.১০ গড়ে ২৭১ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছে। Chennai Superkings batter Ambati Rayudu took the decision of stepping down from franchise cricket after team’s exit from IPL 2022

চেন্নাই চুপাৰ কিংছৰ খেলুৱৈ অম্বাতি ৰায়ডুৱে IPLৰ পৰা অৱসৰ গ্ৰহণ কৰিছে। অম্বাতি ৰায়ডুৱে আই পি এল ২০২২ ত এতিয়ালৈকে খেলা ১২ খন খেলত ২৭.১০ গড়ে ২৭১ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছে। Chennai Superkings batter Ambati Rayudu took the decision of stepping down from franchise cricket after team’s exit from IPL 2022

চেন্নাই চুপাৰ কিংছৰ খেলুৱৈ অম্বাতি ৰায়ডুৱে IPLৰ পৰা অৱসৰ গ্ৰহণ কৰিছে। অম্বাতি ৰায়ডুৱে আই পি এল ২০২২ ত এতিয়ালৈকে খেলা ১২ খন খেলত ২৭.১০ গড়ে ২৭১ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছে। Chennai Superkings batter Ambati Rayudu took the decision of stepping down from franchise cricket after team’s exit from IPL 2022

  • Share this:
চেন্নাই চুপাৰ কিংছৰ খেলুৱৈ অম্বাতি ৰায়ডুৱে IPLৰ পৰা অৱসৰ গ্ৰহণ কৰিছে। দেশৰ হৈ ৰায়ডুৱে ২০১৩ চনত জিম্বাবোৱেৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ হৈ এদিনীয়া খেলত আত্মপ্ৰকাশ কৰিছিল। তেওঁ ৫৫ খন এদিনীয়াত 1১৬৯৪ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে, যাৰ ভিতৰত আছে ৩ টা শতক আৰু ১০ টা অৰ্ধ-শতক। একে সময়তে, ২০১৬ চনত ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে টি-২০ ক্ৰিকেটত আত্মপ্ৰকাশ কৰা ৰায়ডুৱে ৬খন টি-২০ মেচত ৪২ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে।

অম্বাতি ৰায়ডুৱে আই পি এল ২০২২ ত এতিয়ালৈকে খেলা ১২ খন খেলত ২৭.১০ গড়ে ২৭১ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছে। এই ছিজনত তেওঁৰ বেটৰ পৰা এটা অৰ্ধশতক আহিছে। ২০১৯ চনত, যেতিয়া অম্বাতি ৰায়ডুৱে বিশ্বকাপ খেলিবলৈ সুযোগ নাপালে, আন এজন খেলুৱৈক তেওঁৰ স্থানত দলত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছিল, তেওঁ হঠাতে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰে। তেতিয়া তেওঁ ৪ নম্বৰত খেলিবলৈ শক্তিশালী প্ৰতিদ্বন্দী আছিল। দলটোক বাছনি নকৰাৰ ফলো বহন কৰিব লগা হৈছিল আৰু নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ছেমি ফাইনেলত পৰাজয়ৰ এটা কাৰণো আছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি