• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • Asia Cup 2022: ভাৰতৰ 'লাইভ এণ্ড ডাই' আজি পাকিস্তানৰ হাতত আছে ! এইটো আগতে কেতিয়াও হোৱা নাছিল, তাৰ পিছতো আছে বহু সমীকৰণ ...

Asia Cup 2022: ভাৰতৰ 'লাইভ এণ্ড ডাই' আজি পাকিস্তানৰ হাতত আছে ! এইটো আগতে কেতিয়াও হোৱা নাছিল, তাৰ পিছতো আছে বহু সমীকৰণ ...

ভাৰতৰ 'লাইভ এণ্ড ডাই' আজি পাকিস্তানৰ হাতত আছে! এইটো কোৱাটো একেবাৰে ভুল নহ'ব। ভাৰতৰ অস্তিত্ব আজি সঁচাকৈয়ে পাকিস্তানৰ হাতত আছে।

ভাৰতৰ 'লাইভ এণ্ড ডাই' আজি পাকিস্তানৰ হাতত আছে! এইটো কোৱাটো একেবাৰে ভুল নহ'ব। ভাৰতৰ অস্তিত্ব আজি সঁচাকৈয়ে পাকিস্তানৰ হাতত আছে।

ভাৰতৰ 'লাইভ এণ্ড ডাই' আজি পাকিস্তানৰ হাতত আছে! এইটো কোৱাটো একেবাৰে ভুল নহ'ব। ভাৰতৰ অস্তিত্ব আজি সঁচাকৈয়ে পাকিস্তানৰ হাতত আছে।

  • Share this:
ভাৰতৰ 'লাইভ এণ্ড ডাই' আজি পাকিস্তানৰ হাতত আছে! এইটো কোৱাটো একেবাৰে ভুল নহ'ব। ভাৰতৰ অস্তিত্ব আজি সঁচাকৈয়ে পাকিস্তানৰ হাতত আছে।

এছিয়া কাপত ভাৰতৰ আশা প্ৰায় শেষ হৈছে। কিন্তু এতিয়াও অলপ আশা আছে। ভাৰতীয় অনুৰাগীসকলে তাৰ বাবে আশা কৰি আছে। আৰু আজি এছিয়া কাপত, সকলোবোৰ পাকিস্তানৰ হাতত ভাৰতৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে।

বহুলোকে কয় যে ভাৰতত এতিয়াও এছিয়া কাপৰ ফাইনেলত খেলাৰ সম্ভাৱনা আছে। ৰোহিত শৰ্মাৰ ফাইনেলত উপনীত হোৱাৰ সমীকৰণটো প্ৰকৃততে কি চাওঁ আহক।

দাচুন শনাকাৰ শ্ৰীলংকা বৰ্তমান ২ খন খেলৰ পৰা ৪ পইণ্টৰ সৈতে শীৰ্ষত আছে। পাকিস্তান দ্বিতীয় স্থানত আছে। তেওঁলোকে এতিয়ালৈকে এছিয়া কাপৰ চুপাৰ ফোৰত মাত্ৰ এখন খেল খেলিছে। সেই খেলখনত পাকিস্তানে ভাৰতক পৰাস্ত কৰিছিল। পাকিস্তানৰ পইণ্ট ২। ভাৰত আৰু আফগানিস্তানে এতিয়াও চুপাৰ ফোৰত এখন মেচ জিকিবলৈ বাকী আছে। দুয়োটা দলৰ শূন্য পইণ্ট আছে। ভাৰতীয় দলটোৱে দুখন মেচ খেলিছে, আফগানিস্তানে এখন খেলিছে।

এছিয়া কাপত ভাৰতীয় দলৰ মাত্ৰ এখন খেল বাকী আছে। ৰোহিত শৰ্মাৰ দলে ৮ ছেপ্টেম্বৰত আফগানিস্তানৰ বিৰুদ্ধে খেলিব। যদি ভাৰত জয়ী হয়, ই ২ পইণ্ট হ'ব। মাত্ৰ ২ পইণ্টৰ সৈতে ফাইনেলত খেলাৰ কোনো সম্ভাৱনা নাই। ফলস্বৰূপে, ৰোহিতে বাকী তিনিটা দলৰ মেচবোৰ চাব লাগিব।

যদি পাকিস্তানে আজি আফগানিস্তানক পৰাস্ত কৰে, তেন্তে শ্ৰীলংকা আৰু পাকিস্তানে ফাইনেলত খেলিব। তেতিয়া ভাৰতৰ আন কোনো সম্ভাৱনা নাই। কাইলৈৰ খেলখন নিয়মৰ বাবেহে হ'ব।

যদি পাকিস্তান আজি আৰু ৯ ছেপ্টেম্বৰত শ্ৰীলংকাৰ হাতত পৰাজিত হয়, তেন্তে তেওঁলোকৰ দুটা পইণ্ট থাকিব। যদি আফগানিস্তান কাইলৈ ভাৰতৰ হাতত পৰাজিত হয়, তেওঁলোকৰ দুটা পইণ্ট থাকিব। আনহাতে, ভাৰতৰ ওচৰত ২ পইণ্ট থাকিব। শ্ৰীলংকাৰ ৬ পইণ্ট আছে। বাকী তিনিটা দলৰ ২ পইণ্ট থাকিব। তেনে ক্ষেত্ৰত, নেট ৰান ৰেট দেখা যাব। আৰু তেতিয়াহে ভাৰতৰ সম্ভাৱনা সৃষ্টি হ'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি