உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • sports
    • »
    • IND vs SA: ঋষভৰ শতক অসাধাৰণ ! পন্তৰ বেটিং দেখি মুগ্ধ হ'ল সুনীল গাভাস্কাৰো ...

    IND vs SA: ঋষভৰ শতক অসাধাৰণ ! পন্তৰ বেটিং দেখি মুগ্ধ হ'ল সুনীল গাভাস্কাৰো ...

    Rishabh Pant Century: টেষ্ট ক্ৰিকেটত ঋষভৰ শতক চোৱাৰ পিছত সমগ্ৰ বিশ্বৰ পৰা প্ৰশংসা পাইছে তেওঁ ৷ সুনীল গাভাস্কাৰে এক মন্তব্যত কয়, "মই দেখা ভাৰতীয় বেটছমেনসকলৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ইনিংছবোৰৰ ভিতৰত এটা, অবিশ্বাস্য। তেওঁ শ্বট খেলিবলৈ ইমান সময় পাইছিল। ''

    Rishabh Pant Century: টেষ্ট ক্ৰিকেটত ঋষভৰ শতক চোৱাৰ পিছত সমগ্ৰ বিশ্বৰ পৰা প্ৰশংসা পাইছে তেওঁ ৷ সুনীল গাভাস্কাৰে এক মন্তব্যত কয়, "মই দেখা ভাৰতীয় বেটছমেনসকলৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ইনিংছবোৰৰ ভিতৰত এটা, অবিশ্বাস্য। তেওঁ শ্বট খেলিবলৈ ইমান সময় পাইছিল। ''

    Rishabh Pant Century: টেষ্ট ক্ৰিকেটত ঋষভৰ শতক চোৱাৰ পিছত সমগ্ৰ বিশ্বৰ পৰা প্ৰশংসা পাইছে তেওঁ ৷ সুনীল গাভাস্কাৰে এক মন্তব্যত কয়, "মই দেখা ভাৰতীয় বেটছমেনসকলৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ইনিংছবোৰৰ ভিতৰত এটা, অবিশ্বাস্য। তেওঁ শ্বট খেলিবলৈ ইমান সময় পাইছিল। ''

    • Share this:
    ঋষভ পন্তৰ (Rishabh Pant) ঠাইত ৰিদ্ধিক প্ৰথম একাদশত সুযোগ দিয়া উচিত৷ এই দাবী মাজে মাজে উদ্ভৱ হয়৷ ঋষভৰ প্ৰদৰ্শনত ধাৰাবাহিকতাৰ অভাৱ প্ৰায়ে লক্ষ্য কৰা হৈছে৷ উইকেটকিপিঙৰ ক্ষেত্ৰত ঋদ্ধিমান তেওঁৰ তুলনাত বহুত আগবাঢ়ি আছে৷ একেদৰে, ক্ৰিকেট বিশেষজ্ঞসকলেও বৃহস্পতিবাৰে খেলা ইনিংছটো ৰিধিৰ সংৰক্ষণত অধিক সময় ৰখাৰ সম্ভাৱনা অধিক৷

    জোহান্সবাৰ্গ টেষ্টৰ পিছত তেওঁক অপসাৰণ ৰখাৰ দাবী স্বত্বেও, দল পৰিচালনা কাৰীয়ে তেওঁক আন এটা সুযোগ দি একো ভুল কৰা নাছিল, বৃহস্পতিবাৰে কেপ টাউনত প্ৰমাণিত হৈছে। ভাৰতে ঋষভৰ ১৩৯ টা বলত অপৰাজিত ১০০ ৰাণৰ বাবে খেলপথাৰত বৰ্তি আছিল।

    দলটোৰ সমগ্ৰ টপ অৰ্ডাৰ বিফল হ'ল৷ দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ পেচাৰসকলৰ  বলিঙৰ সন্মুখত ভাৰতীয় বেটছমেনসকলৰ ওচৰত কোনো উত্তৰ নাছিল৷ বৃহস্পতিবাৰে বেটিং কৰিবলৈ এজন এজনকৈ পেভিলিয়নলৈ উভতি অহাৰ পিছতো ঋষভ পন্তে তেওঁৰ জীৱনৰ অন্যতম শ্ৰেষ্ঠ ইনিংছ খেলিছিল৷

    টেষ্ট ক্ৰিকেটত ঋষভৰ শতক চোৱাৰ পিছত সমগ্ৰ বিশ্বৰ পৰা প্ৰশংসা ৰখা হৈছে৷ প্ৰভাৱিত সুনীল গাভাস্কাৰে এক মন্তব্যত কয়, "মই দেখা ভাৰতীয় বেটছমেনসকলৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ইনিংছবোৰৰ ভিতৰত এটা। ঋষভে কি এক উজ্জ্বল বেটিং কৰিছে। অবিশ্বাস্য। তেওঁ শ্বট খেলিবলৈ ইমান সময় পাইছিল। ''
    Published by:Kokil Sarma
    First published: