• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে শৃংখলা দখল ভাৰতৰ, ভাৰতে দক্ষিণ আফ্ৰিকাক তৃতীয় এদিনীয়াতো পৰাস্ত কৰে ...

দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে শৃংখলা দখল ভাৰতৰ, ভাৰতে দক্ষিণ আফ্ৰিকাক তৃতীয় এদিনীয়াতো পৰাস্ত কৰে ...

তৃতীয় এদিনীয়াত ভাৰতে টছত জয়ী হৈ প্ৰথমে বলিং কৰে আৰু ভাৰতীয় বলাৰসকলৰ সুন্দৰ বলিঙৰ সুবাদত ভ্ৰমণকাৰী দলটোৱে মাত্ৰ ৯৯ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। ভাৰতে এই সহজ লক্ষ্য ১৯.১ অভাৰত ৩ টা উইকেট হেৰুৱাই প্ৰাপ্ত কৰে।

তৃতীয় এদিনীয়াত ভাৰতে টছত জয়ী হৈ প্ৰথমে বলিং কৰে আৰু ভাৰতীয় বলাৰসকলৰ সুন্দৰ বলিঙৰ সুবাদত ভ্ৰমণকাৰী দলটোৱে মাত্ৰ ৯৯ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। ভাৰতে এই সহজ লক্ষ্য ১৯.১ অভাৰত ৩ টা উইকেট হেৰুৱাই প্ৰাপ্ত কৰে।

তৃতীয় এদিনীয়াত ভাৰতে টছত জয়ী হৈ প্ৰথমে বলিং কৰে আৰু ভাৰতীয় বলাৰসকলৰ সুন্দৰ বলিঙৰ সুবাদত ভ্ৰমণকাৰী দলটোৱে মাত্ৰ ৯৯ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। ভাৰতে এই সহজ লক্ষ্য ১৯.১ অভাৰত ৩ টা উইকেট হেৰুৱাই প্ৰাপ্ত কৰে।

  • Share this:
তৃতীয় এদিনীয়াত ভাৰতে টছত জয়ী হৈ প্ৰথমে বলিং কৰে আৰু ভাৰতীয় বলাৰসকলৰ সুন্দৰ বলিঙৰ সুবাদত ভ্ৰমণকাৰী দলটোৱে মাত্ৰ ৯৯ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। ভাৰতে এই সহজ লক্ষ্য ১৯.১ অভাৰত ৩ টা উইকেট হেৰুৱাই প্ৰাপ্ত কৰে। তিনিখন এদিনীয়া শৃংখলাত ভাৰতে ২-১ ব্যৱধানত জয়লাভ কৰে।

গিল আৰু আয়াৰে লক্ষ্য সম্পন্ন কৰে

১০০ ৰাণৰ লক্ষ্য ৰক্ষা কৰি ভাৰতক অধিনায়ক শিখৰ ধাৱানে হতাশ কৰে কিন্তু যুৱ শুভমান গিলে আন এটা উৎকৃষ্ট ইনিংছ খেলিছিল। অধিনায়কজনে ৮ ৰাণলৈ উভতি আহে য'ত ঈশান কিষাণেও মাত্ৰ ১০ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিব পাৰে। শ্ৰেয়াছ আয়াৰৰ সৈতে, গিলে দলটোক বিজয়ৰ ওচৰলৈ লৈ যায় আৰু অৰ্ধশতক অৰ্জন কৰাৰ আগতে তেওঁৰ উইকেট হেৰুৱায়। তেওঁ ৫৭ টা বলত ৪৯ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে।

দক্ষিণ আফ্ৰিকা ৯৯ ৰাণতে অলআউট

তিনিখন খেলৰ শৃংখলাত প্ৰথমখন এদিনীয়াত পৰাজিত হোৱাৰ পিছত ভাৰতে এক সুন্দৰ প্ৰত্যাৱৰ্তন কৰে আৰু তাৰ পিছত ট্ৰফী দখল কৰে। মঙলবাৰে খেলা নিৰ্ণায়ক খেলখনত আৰম্ভণিতে বৰষুণে কিছু সময় নষ্ট কৰে, কিন্তু টীম ইণ্ডিয়াই দক্ষিণ আফ্ৰিকাক ধৰি ৰাখিবলৈ কোনো সময় লোৱা নাছিল। ১৮.৫ অভাৰত ৫ টা উইকেট হেৰুওৱা দলটো ২৭.১ অভাৰত ৯৯ ৰাণতে অলআউট হৈ যায়।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি