• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IND vs SA: গুৱাহাটী টি-২০ত আইচিচিৰ নতুন নিয়ম কিয় কাৰ্যকৰী কৰা হোৱা নাছিল, কাৰণটো জানক

IND vs SA: গুৱাহাটী টি-২০ত আইচিচিৰ নতুন নিয়ম কিয় কাৰ্যকৰী কৰা হোৱা নাছিল, কাৰণটো জানক

দৰাচলতে, এই নিয়মবোৰ ১ অক্টোবৰৰ পৰা কাৰ্যকৰী কৰা হৈছে আৰু ভাৰত-দক্ষিণ আফ্ৰিকা টি-২০ শৃংখলা ২৮ ছেপ্টেম্বৰত আৰম্ভ হৈছিল। আইচিচিৰ নতুন নিয়মবোৰ মাজৰ শৃংখলাত প্ৰযোজ্য নহয়, সেয়েহে ইয়াক গুৱাহাটী টি-২০ত কাৰ্যকৰী কৰা হোৱা নাছিল।

দৰাচলতে, এই নিয়মবোৰ ১ অক্টোবৰৰ পৰা কাৰ্যকৰী কৰা হৈছে আৰু ভাৰত-দক্ষিণ আফ্ৰিকা টি-২০ শৃংখলা ২৮ ছেপ্টেম্বৰত আৰম্ভ হৈছিল। আইচিচিৰ নতুন নিয়মবোৰ মাজৰ শৃংখলাত প্ৰযোজ্য নহয়, সেয়েহে ইয়াক গুৱাহাটী টি-২০ত কাৰ্যকৰী কৰা হোৱা নাছিল।

দৰাচলতে, এই নিয়মবোৰ ১ অক্টোবৰৰ পৰা কাৰ্যকৰী কৰা হৈছে আৰু ভাৰত-দক্ষিণ আফ্ৰিকা টি-২০ শৃংখলা ২৮ ছেপ্টেম্বৰত আৰম্ভ হৈছিল। আইচিচিৰ নতুন নিয়মবোৰ মাজৰ শৃংখলাত প্ৰযোজ্য নহয়, সেয়েহে ইয়াক গুৱাহাটী টি-২০ত কাৰ্যকৰী কৰা হোৱা নাছিল।

  • Share this:
ভাৰত আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ মাজত অনুষ্ঠিত তিনিখন খেলৰ টি-২০ শৃংখলাৰ দ্বিতীয়খন খেল দেওবাৰে (২ অক্টোবৰ) গুৱাহাটীত অনুষ্ঠিত হয়। ভাৰতে ইয়াত কে এল ৰাহুল আৰু সূৰ্যকুমাৰ যাদৱৰ বিস্ফোৰক বেটিঙৰ ভিত্তিত ২৩৭ ৰাণৰ বিশাল স্ক'ৰ সংগ্ৰহ কৰিছিল। ভ্ৰমণকাৰী দলটোৱে এক সুন্দৰ  প্ৰত্যাহ্বান উপস্থাপন কৰিছিল আৰু ২২১ ৰাণৰ স্ক'ৰত উপনীত হ'ব পাৰিছিল। ভাৰতে মেচখন ১৬ ৰাণত জিকিছিল আৰু ২-০ ৰ অপৰাজিত অগ্ৰগতি লাভ কৰিছিল।

আইচিচিৰ নতুন নিয়মসমূহ ১ অক্টোবৰৰ পৰা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটত কাৰ্যকৰী কৰা হৈছিল। মুঠ ৮ টা নিয়ম যিবোৰক এই বছৰ সেউজ সংকেত দিয়া হৈছিল। এটা নিয়ম হ'ল যে যদি বেটছমেনজন কেচ আউট হয়, তেন্তে নতুন বেটাৰ আহি ষ্ট্ৰাইক ল'ব। ভাৰত আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ মাজত খেলা খেলখনত এই নিয়ম প্ৰযোজ্য হোৱা নাছিল। বহুতো মানুহে এই বিষয়ে চিন্তা কৰিছিল। গতিকে যিসকলে নাজানে যে এনে কিয় হৈছিল, আমি কওঁ।

ভাৰত-দক্ষিণ আফ্ৰিকা খেলখনত কি ঘটিছিল

যেতিয়া দক্ষিণ আফ্ৰিকাই ভাৰতৰ পৰা ২৩৮ ৰাণৰ লক্ষ্য অনুসৰণ কৰিবলৈ ওলাই আহিছিল, তেওঁলোকে দুটা প্ৰাৰম্ভিক শ্বক পাইছিল। ইয়াত দ্বিতীয়টো উইকেট পতনৰ সময়ত কুইন্টন ডি ককে ৰেইলি ৰছৌক কেছ ধৰালৈ ক্ৰছ কৰিছিল। এতিয়া নতুন নিয়মত কোৱা হৈছে যে বেটছমেনসকলে ইজনে সিজনক অতিক্ৰম কৰিলেও, খেলপথাৰলৈ যোৱা নতুন বেটছমেনজনে ষ্ট্ৰাইক ল'ব, কিন্তু ডি ককে আইডান মাৰ্ক্ৰামৰ ঠাইত ষ্ট্ৰাইক লয়।

নতুন নিয়ম কিয় কাৰ্যকৰী হোৱা নাছিল

এতিয়া আমি আপোনাক কওঁ যে এই খেলখনত নতুন আইচিচি নিয়ম কিয় কাৰ্যকৰী কৰা হোৱা নাছিল। দৰাচলতে, এই নিয়মবোৰ ১ অক্টোবৰৰ পৰা কাৰ্যকৰী কৰা হৈছে আৰু ভাৰত-দক্ষিণ আফ্ৰিকা টি-২০ শৃংখলা ২৮ ছেপ্টেম্বৰত আৰম্ভ হৈছিল। আইচিচিৰ নতুন নিয়মবোৰ মাজৰ শৃংখলাত প্ৰযোজ্য নহয়, সেয়েহে ইয়াক গুৱাহাটী টি-২০ত কাৰ্যকৰী কৰা হোৱা নাছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি