• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • Asia Cup 2022: এছিয়া কাপত ভাৰত-পাকিস্তানৰ মেচ উপভোগ কৰিবলৈ টিকটৰ বাবে অনুৰাগীৰ হেতা-ওপৰা; সক্ৰিয় টিকটৰ ক'লা বজাৰ

Asia Cup 2022: এছিয়া কাপত ভাৰত-পাকিস্তানৰ মেচ উপভোগ কৰিবলৈ টিকটৰ বাবে অনুৰাগীৰ হেতা-ওপৰা; সক্ৰিয় টিকটৰ ক'লা বজাৰ

ভাৰত আৰু পাকিস্তানৰ মাজত এছিয়া কাপ ২০২২ ৰ খেলখন ২৮ আগষ্টত অনুষ্ঠিত হ'ব।

ভাৰত আৰু পাকিস্তানৰ মাজত এছিয়া কাপ ২০২২ ৰ খেলখন ২৮ আগষ্টত অনুষ্ঠিত হ'ব।

এই খেলখন উপভোগ কৰিবৰ বাবে টিকট ক্ৰয় কৰাৰ প্ৰতিযোগিতা চলিছে। কিছুমান ক্ৰিকেট অনুৰাগীয়ে এই সুযোগটোৰ সুবিধা লৈছে আৰু টিকটটো পুনৰ ব্যয়বহুল মূল্যত বিক্ৰী কৰিছে। ১১ ছেপ্টেম্বৰলৈকে চলিব লগা এছিয়া কাপত মুঠ ছয়টা দলে অংশগ্ৰহণ কৰিব।

  • Share this:
ভাৰত আৰু পাকিস্তানৰ মাজত এছিয়া কাপ ২০২২ ৰ খেলখন ২৮ আগষ্টত অনুষ্ঠিত হ'ব। এই খেলখন উপভোগ কৰিবৰ বাবে টিকট ক্ৰয় কৰাৰ প্ৰতিযোগিতা চলিছে। কিছুমান ক্ৰিকেট অনুৰাগীয়ে এই সুযোগটোৰ সুবিধা লৈছে আৰু টিকটটো পুনৰ ব্যয়বহুল মূল্যত বিক্ৰী কৰিছে। ১১ ছেপ্টেম্বৰলৈকে চলিব লগা এছিয়া কাপত মুঠ ছয়টা দলে অংশগ্ৰহণ কৰিব।

এছিয়া কাপ ২০২২ অহা ২৭ আগষ্টৰ পৰা অনুষ্ঠিত হ'ব। ৰোহিত শৰ্মাৰ নেতৃত্বত টীম ইণ্ডিয়াই ২৮ আগষ্টত ডুবাই আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেট ষ্টেডিয়ামত পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে এছিয়া কাপৰ আৰম্ভণি কৰিব। যোৱা বছৰ টি-২০ বিশ্বকাপত পাকিস্তানে ডুবাইৰ খেলপথাৰত ভাৰতক ১০ উইকেটত পৰাস্ত কৰিছিল। এতিয়া ভাৰতৰ ওচৰত পুৰণি প্ৰতিশোধ লোৱাৰ এটা ভাল সুযোগ আছে।

টিকটৰ বাবে হৈছে কাজিয়াঃ

ভাৰত-পাকিস্তানৰ খেলখনৰ বাবে এতিয়াও ১০ দিনতকৈও অধিক সময় বাকী আছে কিন্তু খেলখনৰ উন্মাদনা ইতিমধ্যে আৰম্ভ হৈছে। ফলস্বৰূপে, টিকটৰ বাবেও যথেষ্ট যুঁজ আৰম্ভ হৈছে। কিছুমান ক্ৰিকেট অনুৰাগীয়ে এই সুযোগৰ ভুল সুবিধা ল'বলৈ চেষ্টা কৰি আছে। প্ৰতিবেদন অনুসৰি, নিৰ্ধাৰিত পৰিমাণত টিকট ক্ৰয় কৰা অনুৰাগীসকলে এতিয়া লাভ ৰখাৰ বাবে বৃহৎ প্ৰিমিয়াম মূল্যত সেইবোৰ পুনৰ বিক্ৰী কৰাত নিয়োজিত হৈ আছে।

টিকটৰ অংশীদাৰে এই সতৰ্কবাণী দিছিলঃ

এতিয়া এছিয়া কাপৰ অফিচিয়েল টিকেটিং পাৰ্টনাৰ প্লেটিনাম লিষ্টে এনে লোকসকলক সতৰ্কবাণী জাৰি কৰি কয় যে যিসকলে পুনৰ টিকট বিক্ৰী কৰে তেওঁলোকৰ টিকট স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে বাতিল কৰা হ'ব। প্লেটিনাম লিষ্টে খালিজ টাইমছক কৈছিল, "চৰকাৰী নিয়ম অনুসৰি টিকট পুনৰ বিক্ৰী কৰাটো অবৈধ। গ্ৰাহকসকলক তথাকথিত গৌণ ৱেবছাইট বা অনলাইন বিক্ৰী ছাইটৰ জৰিয়তে বিক্ৰী কৰা প্লেটিনাম তালিকা-ব্ৰেণ্ডেড টিকট ক্ৰয় নকৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে কিয়নো এইটো সম্ভৱ যে সেই টিকটপ্ৰৱেশ বা বাতিলৰ বাবে বৈধ নহয়।"


প্ৰতিযোগিতাখন আগতে শ্ৰীলংকাত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া আছিলঃ

"যদি একেটা অনুষ্ঠানৰ বাবে গ্ৰাহকে একাধিক টিকট ক্ৰয় কৰে, তেওঁলোকে একে সময়তে প্ৰৱেশ কৰিব লাগে," বিবৃতিটোত উল্লেখ কৰা হৈছে। শ্ৰীলংকাত চলি থকা ৰাজনৈতিক আৰু অৰ্থনৈতিক সংকটৰ বাবে ভাৰতৰ চুবুৰীয়াই এছিয়া কাপ আয়োজন কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত, ১৫ সংখ্যক ছিজন সংযুক্ত আৰৱলৈ স্থানান্তৰ কৰে।


মুঠ ছয়টা দলে অংশগ্ৰহণ কৰিছেঃ

২৭ আগষ্টৰ পৰা ১১ ছেপ্টেম্বৰলৈ আৰৱত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া এছিয়া কাপ ২০২২ ত ছয়টা দলে অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ গৈ আছে। শ্ৰীলংকা, ভাৰত, পাকিস্তান, বাংলাদেশ আৰু আফগানিস্তানে ইতিমধ্যে প্ৰতিযোগিতাখনৰ বাবে যোগ্যতা অৰ্জন কৰিছে। একে সময়তে, কোৱালিফাইং টুৰ্ণামেণ্টৰ পিছত ষষ্ঠ আৰু অন্তিম দলৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হ'ব। টীম ইণ্ডিয়াই ২৮ আগষ্টত চিৰপ্ৰতিদ্বন্দী পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে এখন খেলৰ সৈতে অভিযান আৰম্ভ কৰিব।

Published by:Subham Goswami
First published: