মুখ্যপৃষ্ঠা »খবৰ »ক্ৰীড়া »IND vs NZ: শুভমান গিলৰ বেটত ৰানৰ জুই ! শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে অন্তিম এদিনীয়াৰ পিছত নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধেও গিলৰ শতক ...

IND vs NZ: শুভমান গিলৰ বেটত ৰানৰ জুই ! শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে অন্তিম এদিনীয়াৰ পিছত নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধেও গিলৰ শতক ...

ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ যুৱ অপেনাৰ শুভমান গিলে বিস্ফোৰক ফৰ্ম অব্যাহত ৰাখি আন এটা সুন্দৰ ইনিংছ খেলিছে। শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে অন্তিম এদিনীয়াত শতক অৰ্জন কৰাৰ পিছত, তেওঁ  নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধেও শতক অৰ্জন কৰিছে।

ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ যুৱ অপেনাৰ শুভমান গিলে বিস্ফোৰক ফৰ্ম অব্যাহত ৰাখি আন এটা সুন্দৰ ইনিংছ খেলিছে। শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে অন্তিম এদিনীয়াত শতক অৰ্জন কৰাৰ পিছত, তেওঁ নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধেও শতক অৰ্জন কৰিছে।

ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ যুৱ অপেনাৰ শুভমান গিলে বিস্ফোৰক ফৰ্ম অব্যাহত ৰাখি আন এটা সুন্দৰ ইনিংছ খেলিছে। শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে অন্তিম এদিনীয়াত শতক অৰ্জন কৰাৰ পিছত, তেওঁ নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধেও শতক অৰ্জন কৰিছে।

  • Share this:
ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ যুৱ অপেনাৰ শুভমান গিলে বিস্ফোৰক ফৰ্ম অব্যাহত ৰাখি আন এটা মহান ইনিংছ খেলিছে। শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে অন্তিম এদিনীয়াত শতক অৰ্জন কৰাৰ পিছত, তেওঁ এতিয়া নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে একেটা আৰম্ভণি কৰিছে। গিলে এদিনীয়া ক্ৰিকেটত ক্ৰমাগত শতক অৰ্জন কৰি নিজৰ ছন্দৰ আগজাননী দিছে। গিলৰ খেল আগৰ তুলনাত অধিক আক্ৰমণাত্মক হৈ পৰিছে। তেওঁ যোৱা ১১ টা ইনিংছত ৩ টা শতক অৰ্জন কৰিছে।

শুভমান গিলে মাত্ৰ ৫২ টা বলত ৯ টা চাৰি আৰু ১ টা ছয়ৰ সহায়ত ৫০ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত, তেওঁ একেৰাহে দ্বিতীয়টো শতক অৰ্জন কৰে, অৰ্ধশতক অৰ্জন কৰাৰ পিছতে অধিক আক্ৰমণাত্মক হৈ পৰে। মাত্ৰ ৮৭ টা বলতে গিলে ১৪ টা চাৰি আৰু ২ টা ছয়েৰে তেওঁৰ শতক সম্পূৰ্ণ কৰে।

শেহতীয়া বাতৰি