• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • ভাৰত বনাম অষ্ট্ৰেলিয়াৰ তৃতীয় টি-২০: আৰজিআই ষ্টেডিয়ামৰ ইতিহাস পঢ়ক, কোহলীয়ে এইদৰে ভাৰতক দিছিল বিজয়ৰ সোৱাদ

ভাৰত বনাম অষ্ট্ৰেলিয়াৰ তৃতীয় টি-২০: আৰজিআই ষ্টেডিয়ামৰ ইতিহাস পঢ়ক, কোহলীয়ে এইদৰে ভাৰতক দিছিল বিজয়ৰ সোৱাদ

ভাৰত আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াই ষ্টেডিয়ামখনত তিনিখন এদিনীয়া মেচ খেলিছে। এই সময়ছোৱাত, ভাৰতীয় দলে এখন মেচ জিকিছে।

ভাৰত আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াই ষ্টেডিয়ামখনত তিনিখন এদিনীয়া মেচ খেলিছে। এই সময়ছোৱাত, ভাৰতীয় দলে এখন মেচ জিকিছে।

ভাৰত আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াই ষ্টেডিয়ামখনত তিনিখন এদিনীয়া মেচ খেলিছে। এই সময়ছোৱাত, ভাৰতীয় দলে এখন মেচ জিকিছে।

  • Share this:
দেওবাৰে হায়দৰাবাদৰ ৰাজীৱ গান্ধী আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেট ষ্টেডিয়ামত ভাৰত আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াৰ মাজত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া তিনিখন খেলৰ টি-২০ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৃংখলাৰ তৃতীয় আৰু অন্তিমখন খেল অনুষ্ঠিত হ'ব। এই খেলখনত জয়ী হোৱা দলটোৱে সন্মানীয় শৃংখলাটো দখল কৰিব। বৰ্তমান, চলিত শৃংখলাটোত দুয়োটা দলে এখন এখন মেচ জয়ী হৈ সমান পৰ্যায়ত আছে।

ৰাজীৱ গান্ধী আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেট ষ্টেডিয়ামখনৰ ইতিহাসৰ কথা যদি কোৱা হয় তেন্তে এই ষ্টেডিয়ামখন ২০০৪ চনত সম্পূৰ্ণৰূপে নিৰ্মাণ আছিল। এই ষ্টেডিয়ামখনে এতিয়ালৈকে দুখন টি-২০ খেলৰ আয়োজন লাভ কৰিছে। ১৩ অক্টোবৰ, ২০১৭ তাৰিখে প্ৰথমখন টি-২০ মেচ অষ্ট্ৰেলিয়া আৰু ভাৰতৰ মাজত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া আছিল যদিও আউটফিল্ড তিতি যোৱাৰ বাবে খেলখন অনুষ্ঠিত হ'ব নোৱাৰিলে আৰু বাতিল কৰিব লগা হ'ল।

ইয়াৰ পিছত ২০১৯ চনত এই খেলপথাৰত ভাৰত আৰু ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ মাজত দ্বিতীয়খন টি-২০ খেল অনুষ্ঠিত হৈছিল। উল্লেখ্য যে, এই খেলখনত ভাৰতীয় দলৰ অভিজ্ঞ বেটছমেন বিৰাট কোহলীৰ বেট তীব্ৰভাৱে চলিছিল। দৰাচলতে, এই খেলখনত কেৰিবিয়ান দলটোৱে টছত পৰাজিত হৈ প্ৰথমে বেটিং কৰে আৰু ভাৰতীয় দলৰ সন্মুখত ২০৮ ৰাণৰ ডাঙৰ লক্ষ্য নিৰ্ধাৰণ কৰে। এই লক্ষ্যৰ আগত লৈ কোহলীয়ে মাত্ৰ ৫০ টা বলত ১৮৮.০০ৰ ষ্ট্ৰাইক ৰেটেৰে ৯৪ ৰাণৰ অপৰাজিত বিস্ফোৰক অৰ্ধশতক খেলি ভাৰতীয় দলটোক বিজয়ৰ সোৱাদ দিছিল। এই ইনিংছত তেওঁৰ বেটৰ পৰা ছয়টা চাৰি আৰু ছয়টা উৎকৃষ্ট ছয় আহিছিল।

ৰাজীৱ গান্ধী আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেট ষ্টেডিয়ামত ভাৰত বনাম অষ্ট্ৰেলিয়া:

ভাৰত আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াই ষ্টেডিয়ামখনত তিনিখন এদিনীয়া মেচ খেলিছে। এই সময়ছোৱাত, ভাৰতীয় দলে এখন মেচ জিকিছে। ইয়াৰ উপৰিও, ২০১৩ চনত দুয়োটা দলৰ মাজত এখন টেষ্ট মেচ খেলা হৈছিল। এই খেলখনত ভাৰতীয় দলটোৱে ইনিংছ আৰু ১৩৫ ৰাণৰ সফলতা লাভ কৰে।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি