• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • India In U19 Final: শক্তিশালী অষ্ট্ৰেলয়াক পৰাস্ত কৰি ক্ৰমাগত চতুৰ্থবাৰৰ বাবে Under-19 বিশ্বকাপৰ ফাইনেলত ভাৰত ...

India In U19 Final: শক্তিশালী অষ্ট্ৰেলয়াক পৰাস্ত কৰি ক্ৰমাগত চতুৰ্থবাৰৰ বাবে Under-19 বিশ্বকাপৰ ফাইনেলত ভাৰত ...

India Reach Final in U19 World cup: ভাৰতে একেৰাহে চাৰিবাৰ যুৱ বিশ্বকাপৰ ফাইনেলত উপনীত হৈছিল। কিন্তু এই ভ্ৰমণটো আন যিকোনো সময়তকৈ বহুত কঠিন আছিল। কাৰণ এইবাৰ যশ ধুলেৰ দলটোৱে খেলপথাৰত আৰু বাহিৰত যুঁজ দিব লগা হৈছিল। 

India Reach Final in U19 World cup: ভাৰতে একেৰাহে চাৰিবাৰ যুৱ বিশ্বকাপৰ ফাইনেলত উপনীত হৈছিল। কিন্তু এই ভ্ৰমণটো আন যিকোনো সময়তকৈ বহুত কঠিন আছিল। কাৰণ এইবাৰ যশ ধুলেৰ দলটোৱে খেলপথাৰত আৰু বাহিৰত যুঁজ দিব লগা হৈছিল। 

India Reach Final in U19 World cup: ভাৰতে একেৰাহে চাৰিবাৰ যুৱ বিশ্বকাপৰ ফাইনেলত উপনীত হৈছিল। কিন্তু এই ভ্ৰমণটো আন যিকোনো সময়তকৈ বহুত কঠিন আছিল। কাৰণ এইবাৰ যশ ধুলেৰ দলটোৱে খেলপথাৰত আৰু বাহিৰত যুঁজ দিব লগা হৈছিল। 

  • Share this:
India Reach Final in U19 World cup: ভাৰতে একেৰাহে চাৰিবাৰ যুৱ বিশ্বকাপৰ ফাইনেলত উপনীত হৈছিল। কিন্তু এই ভ্ৰমণটো আন যিকোনো সময়তকৈ বহুত কঠিন আছিল। কাৰণ এইবাৰ যশ ধুলেৰ দলটোৱে খেলপথাৰত আৰু বাহিৰত যুঁজ দিব লগা হৈছিল।  এটাৰ পিছত এটা শক্তিশালী প্ৰতিদ্বন্দী। ক'ৰোনাই তেওঁক দলটোত আক্ৰমণ কৰিছিল। কেৱল ভাৰতৰ অনুৰ্ধ-১৯ দলৰ ক্ৰিকেটাৰসকলেহে জানিছিল যে কামটো কিমান কঠিন আছিল। কিন্তু শেষত, ভাৰতে ফাইনেললৈ টিকট লৈ গুচি যায়।

ভাৰতীয় দলটোৱে কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত বাংলাদেশক পৰাস্ত কৰি ছেমিত অষ্ট্ৰেলিয়াকো হেৰুৱাইছে। এতিয়ালৈকে আন কোনো ক্ৰিকেট খেলুৱৈ দেশে একেৰাহে চাৰিবাৰ অনুৰ্ধ-১৯ বিশ্বকাপৰ ফাইনেলত উপনীত হোৱা নাই।

ইয়াৰ পূৰ্বে ভাৰতে ২০১৬ চনৰ অনুৰ্ধ-১৯ বিশ্বকাপৰ ফাইনেলত ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ হাতত পৰাজিত হৈছিল। ভাৰতীয় দলটোৱে অষ্ট্ৰেলিয়াক পৰাস্ত কৰি ২০১৮ ৰ যুৱ বিশ্বকাপৰ চেম্পিয়ন হৈছিল। আৰু ২০২০ চনৰ যুৱ বিশ্বকাপৰ ফাইনেল এতিয়াও ভাৰতীয় অনুৰাগীসকলৰ মনত এক স্মৃতিৰ দৰে। ফাইনেলত বাংলাদেশে ভাৰতীয় দলক পৰাস্ত কৰিছিল।

এতিয়ালৈকে, ভাৰতীয় দলটোৱে আঠবাৰ অনুৰ্ধ-19 বিশ্বকাপৰ ফাইনেলত উপনীত হৈছে। ভাৰতে এতিয়ালৈকে চাৰিবাৰ খিতাপ দখল কৰিছে। ৰানাৰ্ছ-আপ তিনিবাৰ হৈছে। আৰু এইবাৰো যশ ধুলেৰ দলটোৱে যি খেলি আছে তাত চেম্পিয়ন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। অনুৰ্ধ ১৯ বিশ্বকাপত কোনো দলেই এনে ধৰণৰ ধাৰাবাহিক প্ৰদৰ্শন কৰা নাই। এই প্ৰতিযোগিতাখনত, ভাৰতীয় দলে সদায় আধিপত্যৰ সৈতে খেলি আহিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: