• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IND vs NZ: ৰোহিত-গিলৰ অপেনিং ধুমুহা, উভতি অহাৰ সুযোগেই নাপালে কিৱি দলে ! শৃংখলা ভাৰতৰ দখলত ...

IND vs NZ: ৰোহিত-গিলৰ অপেনিং ধুমুহা, উভতি অহাৰ সুযোগেই নাপালে কিৱি দলে ! শৃংখলা ভাৰতৰ দখলত ...

ইন্দোৰত খেলা এদিনীয়া শৃংখলাৰ তৃতীয়খন খেলত (IND vs NZ) ভাৰতীয় দলটো ৯০ ৰাণত বিজয়ী হয়। দুয়োজন অপেনাৰে শতক অৰ্জন কৰে আৰু প্ৰথম উইকেটৰ বাবে দ্বি-শতকীয় যুটী গঢ়ি তোলে, যাৰ বাবে কিৱি খেলুৱৈসকলে উভতি অহাৰ কোনো সুযোগ নাপালে।

ইন্দোৰত খেলা এদিনীয়া শৃংখলাৰ তৃতীয়খন খেলত (IND vs NZ) ভাৰতীয় দলটো ৯০ ৰাণত বিজয়ী হয়। দুয়োজন অপেনাৰে শতক অৰ্জন কৰে আৰু প্ৰথম উইকেটৰ বাবে দ্বি-শতকীয় যুটী গঢ়ি তোলে, যাৰ বাবে কিৱি খেলুৱৈসকলে উভতি অহাৰ কোনো সুযোগ নাপালে।

ইন্দোৰত খেলা এদিনীয়া শৃংখলাৰ তৃতীয়খন খেলত (IND vs NZ) ভাৰতীয় দলটো ৯০ ৰাণত বিজয়ী হয়। দুয়োজন অপেনাৰে শতক অৰ্জন কৰে আৰু প্ৰথম উইকেটৰ বাবে দ্বি-শতকীয় যুটী গঢ়ি তোলে, যাৰ বাবে কিৱি খেলুৱৈসকলে উভতি অহাৰ কোনো সুযোগ নাপালে।

  • Share this:
ইন্দোৰত খেলা এদিনীয়া শৃংখলাৰ তৃতীয়খন খেলত (IND vs NZ) ভাৰতীয় দলটো ৯০ ৰাণত বিজয়ী হয়। দুয়োজন অপেনাৰে শতক অৰ্জন কৰে আৰু প্ৰথম উইকেটৰ বাবে দ্বি-শতকীয় যুটী গঢ়ি তোলে, যাৰ বাবে কিৱি খেলুৱৈসকলে উভতি অহাৰ কোনো সুযোগ নাপালে। এই বিজয়ৰ সৈতে, ভাৰতে এদিনীয়া শৃংখলাটো নিউজিলেণ্ডৰ পৰা ৩-০ ত বিজয়ী হৈছে। লগতে, ভাৰত এতিয়া আইচিচি এদিনীয়া ৰেংকিঙত প্ৰথম স্থানত আছে।

ৰোহিত-গিলৰ শক্তিশালী প্ৰদৰ্শন

নিউজিলেণ্ডৰ অধিনায়ক টম লাথামে টছত জয়ী হৈছিল আৰু প্ৰথমে ফিল্ডিং কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল। এই সিদ্ধান্তটো তেওঁৰ দলৰ বাবে বৰ বেয়া বুলি প্ৰমাণিত হৈছিল। শৃংখলাটোৰ প্ৰথমখন খেলত দ্বিশতক অৰ্জন কৰা শুভমান গিলে পুনৰ এই খেলখনত বেটেৰে আশ্চৰ্যজনক প্ৰদৰ্শন কৰে। তেওঁ ৭৮ টা বলৰ সন্মুখীন হোৱাৰ পিছত ১১২ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰি আউট হয়। এই সময়ছোৱাত, তেওঁৰ বেটৰ পৰা ১৩ টা চাৰি আৰু ৫ টা ছয় আহিছিল। অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মাইও ৮৫ টা বলত ১০১ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। হিটমেনে ৯ টা চাৰি আৰু ছয়টা ছয় মাৰিছিল। অৱশেষত হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াই সুন্দৰ বেটিং কৰে আৰু ৩৮ টা বলত ৫৪ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰি দলক বিশাল স্ক'ৰ প্ৰদান কৰে।

নিউজিলেণ্ডৰ প্ৰাৰম্ভিক বেটছমেন ডেভন কনৱেই ১০০ টা বলৰ সন্মুখীন হৈ ১৩৮ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। অৱশ্যে, আন বেটছমেনৰ সমৰ্থনৰ অভাৱৰ বাবে, তেওঁৰ দলটোৱে খেলখনত পৰাজয়ৰ সন্মুখীন হ'বলগীয়া হৈছিল। কনৱেই দ্বিতীয় উইকেটৰ বাবে হেনৰী নিকোলছৰ ৪২ (৪০) ৰাণৰ সৈতে ১০৬ ৰানৰ যুটী বান্ধে । নিকোলছ আউট হোৱাৰ পিছত, কনৱেৰ নতুন বেটাৰ ডেৰিল মিচেল ২৪ (৩১)য়েও দলটোক ২০০ ৰ ওচৰলৈ আনিছিল। দুয়োজনৰ মাজত ৭৮ ৰাণৰ পাৰ্টনাৰশ্বীপ হৈছিল। ইয়াৰ পৰা উইকেট পৰাৰ প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ হৈছিল। কেপ্টেইন টম লাথাম গোল্ডেন ডাকৰ চিকাৰ হয়। শাৰ্দুল ঠাকুৰে তেওঁক হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াৰ হাতত ধৰিছিল। মিচেল ব্ৰেচেলে ২৬ আৰু মিচেল চেণ্টনাৰে ৩৪ ৰাণৰ অৱদান আগবঢ়ায় যদিও সেয়া পৰ্যাপ্ত নাছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি