• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • বৰষুণে ভাৰত-পাকিস্তানৰ মেচখন নষ্ট কৰিব পাৰে, মেলবৰ্ণৰ পৰা ডাঙৰ আপডেট ...

বৰষুণে ভাৰত-পাকিস্তানৰ মেচখন নষ্ট কৰিব পাৰে, মেলবৰ্ণৰ পৰা ডাঙৰ আপডেট ...

ভাৰত-পাকিস্তানৰ প্ৰতিদ্বন্দিতাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত, এই খেলখন বিশ্বকাপ আৰম্ভ হোৱাৰ আগতেই শিৰোনাম দখল কৰি আছে। অৱশ্যে, সপ্তাহান্তৰ শেষত বতৰৰ পূৰ্বানুমান অনুসৰি, বৰষুণে খেলখন নষ্ট কৰিব পাৰে।

ভাৰত-পাকিস্তানৰ প্ৰতিদ্বন্দিতাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত, এই খেলখন বিশ্বকাপ আৰম্ভ হোৱাৰ আগতেই শিৰোনাম দখল কৰি আছে। অৱশ্যে, সপ্তাহান্তৰ শেষত বতৰৰ পূৰ্বানুমান অনুসৰি, বৰষুণে খেলখন নষ্ট কৰিব পাৰে।

ভাৰত-পাকিস্তানৰ প্ৰতিদ্বন্দিতাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত, এই খেলখন বিশ্বকাপ আৰম্ভ হোৱাৰ আগতেই শিৰোনাম দখল কৰি আছে। অৱশ্যে, সপ্তাহান্তৰ শেষত বতৰৰ পূৰ্বানুমান অনুসৰি, বৰষুণে খেলখন নষ্ট কৰিব পাৰে।

  • Share this:
২৩ অক্টোবৰত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া ভাৰত আৰু পাকিস্তানৰ মাজত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া টি-২০ বিশ্বকাপ চুপাৰ ১২ খেলখন বৰষুণৰ দ্বাৰা আচ্ছন্ন হৈ পৰিছে। মেলবৰ্ণ বতৰ বিজ্ঞান কেন্দ্ৰই এটা ডাঙৰ আপডেট দিছে। কেন্দ্ৰৰ পূৰ্বানুমান অনুসৰি, খেলৰ দিনা ৮০ ৰ পৰা ৯০ শতাংশ বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। বহু প্ৰতীক্ষিত খেলখন চাবলৈ আগ্ৰহেৰে অপেক্ষা কৰি থকা লাখ লাখ ক্ৰিকেট অনুৰাগীৰ বাবে এই বাতৰিটো এক আচৰিত ঘটনাতকৈ কম নহয়।

ভাৰত-পাকিস্তানৰ প্ৰতিদ্বন্দিতাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত, এই খেলখন বিশ্বকাপ আৰম্ভ হোৱাৰ আগতেই শিৰোনাম দখল কৰি আছে। অৱশ্যে, সপ্তাহান্তৰ শেষত বতৰৰ পূৰ্বানুমান অনুসৰি, বৰষুণে খেলখন নষ্ট কৰিব পাৰে।

ভাৰত বনাম পাকিস্তান বনাম বৰষুণ

অষ্ট্ৰেলিয়া চৰকাৰৰ বতৰ বিজ্ঞান ব্যুৰোৰ মতে, খেলৰ দিনা বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা ৯০% আছে, যিদিনা সৰ্বাধিক আৰু নিম্নতম তাপমাত্ৰা ১৪ ৰ পৰা ১৯ ডিগ্ৰী চেলচিয়াছৰ ভিতৰত হ'ব। পূৰ্বানুমান অনুসৰি বৰ্তমান চাৰিৰ পৰা ১০ মিমি বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, সমগ্ৰ মেচখনত আকাশ ডাৱৰীয়া হৈ থকাৰ সম্ভাৱনা আছে। দুপৰীয়া আৰু সন্ধিয়াৰ পৰা বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা অতি উচ্চ (৯৫ শতাংশ)। খেলখন স্থানীয় সময় অনুসৰি সন্ধিয়া ৭ বজাত আৰম্ভ হ'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি