• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • IND vs NZ: ভাৰতীয় দলৰ হাতত বিধ্বস্ত নিউজিলেণ্ড, ৮ উইকেটত বৃহৎ জয় টীম ইণ্ডিয়াৰ

IND vs NZ: ভাৰতীয় দলৰ হাতত বিধ্বস্ত নিউজিলেণ্ড, ৮ উইকেটত বৃহৎ জয় টীম ইণ্ডিয়াৰ

টিম ইণ্ডিয়াই ২০২৩ বৰ্ষৰ একেৰাহে তৃতীয় শৃংখলাত জয়লাভ কৰে।

টিম ইণ্ডিয়াই ২০২৩ বৰ্ষৰ একেৰাহে তৃতীয় শৃংখলাত জয়লাভ কৰে।

ৰোহিত শৰ্মা আৰু শুভমন গীলে চমকপ্ৰদ বেটিং কৰি ভাৰতীয় দলটোক ৮ উইকেটত বৃহৎ জয় প্ৰদান কৰে।

  • Share this:

মহম্মদ শ্বামীৰ নেতৃত্বত উৎকৃষ্ট বলিঙৰ ভিত্তিত ভাৰতে প্ৰথমে নিউজিলেণ্ডক ১০৮ ৰাণতে অল আউট কৰে। তাৰ পাছত ৰোহিত শৰ্মা আৰু শুভমন গীলে চমকপ্ৰদ বেটিং কৰি দলটোক ৮ উইকেটত বৃহৎ জয় প্ৰদান কৰে। ইয়াৰ লগে লগে টীম ইণ্ডিয়াই ২০২৩ বৰ্ষৰ একেৰাহে তৃতীয় শৃংখলাতো জয়লাভ কৰিছে। দ্বিতীয়খন এদিনীয়াত জয়লাভ কৰি ভাৰতীয় দলটোৱে শৃংখলাত ২-০ অপ্ৰতিৰোধ্য অগ্ৰগতি লাভ কৰিছে। ইয়াৰ পূৰ্বে ভাৰতে ২০২৩ চনত শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে টি-২০ আৰু এদিনীয়া শৃংখলাও জয় কৰিছিল। নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ঘৰুৱা ক্ষেত্ৰত ভাৰতৰ আকৰ্ষণীয় প্ৰদৰ্শন অব্যাহত আছে। ভাৰতে একেৰাহে ৭ সংখ্যক দ্বিপাক্ষিক এদিনীয়া শৃংখলাত জয়লাভ কৰে। ভাৰতত দুয়োটা দলৰ মাজত এইখন ৭ম শৃংখলাও। অৰ্থাৎ টীম ইণ্ডিয়াই কোনো শৃংখলাত পৰাস্ত হোৱা নাই। শৃংখলাৰ তৃতীয় আৰু অন্তিমখন এদিনীয়া ২৪ জানুৱাৰীত ইন্দোৰত অনুষ্ঠিত হ’ব। নিউজিলেণ্ড এদিনীয়াৰ ১ নম্বৰৰ দল, কিন্তু বৰ্তমানৰ শৃংখলাত নিউজিলেণ্ডৰ প্ৰদৰ্শন ভাল হোৱা নাই।


৫০ টা বলত ৫১ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰি আউট হয় ৰোহিত শৰ্মা। ৭টা চাৰি আৰু ২টা ছয় মাৰে। গীলৰ সৈতে প্ৰথম উইকেটত ১৪.২ অভাৰত ৭২ ৰাণ সংযোজন কৰে। একেৰাহে দ্বিতীয়খন মেচত বিৰাট কোহলীয়ে কোনো বিশেষ প্ৰদৰ্শন কৰিব নোৱাৰিলে। ৯টা বলত ১১ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰি ছাণ্টনাৰৰ বলত ষ্টাম্প আউট হয় কোহলী। ৫৩টা বলত ৪০ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰি আউট নহ’ল শুভমন গীল আৰু ৬টা চাৰি মাৰিলে। ঈশান কিষানেও ৯টা বলত ৮ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰি অপৰাজিত হৈ থাকে। ভাৰতে ২০.১ অভাৰত ২ উইকেটৰ বিনিময়ত ১০৯ ৰাণৰ লক্ষ্য অৰ্জন কৰে। প্ৰথমখন মেচত গীলে একেৰাহে দ্বৈত শতক জয় কৰাত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰিছিল।


১৫ ৰাণত ৫ উইকেট পৰিল
ইয়াৰ পূৰ্বে মহম্মদ শ্বামীৰ নেতৃত্বত দ্ৰুত বলিং আক্ৰমণে নিউজিলেণ্ডক খেলপথাৰত কোনোমতে ১০৮ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰি অল আউট কৰে। নিউজিলেণ্ডে ১১ নং অভাৰত ১৫ ৰাণত ৫টা উইকেট হেৰুৱাইছিল, যাৰ বাবে শ্বহীদ বীৰ নাৰায়ণ সিং ষ্টেডিয়ামত উপস্থিত ক্ৰিকেটৰ অনুৰাগী দৰ্শকে খেলখন সোনকালে শেষ হ'ব বুলি ভয় খাইছিল। শ্বামী (৩/১৮) আৰু মহম্মদ ছিৰাজে (১/১০) বলাৰ অনুকূল খেলপথাৰত তেওঁলোকৰ উৎকৃষ্ট ছিম বলিঙৰ জৰিয়তে বেটছমেনসকলৰ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰাত অসুবিধাৰ সৃষ্টি কৰিছিল।

Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি