• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • ৰোহিত শৰ্মাৰ আঘাতৰ বিষয়ে ডাঙৰ আপডেট, অনুশীলনৰ সময়ত বলে বাহুত আঘাত কৰিছিল ...

ৰোহিত শৰ্মাৰ আঘাতৰ বিষয়ে ডাঙৰ আপডেট, অনুশীলনৰ সময়ত বলে বাহুত আঘাত কৰিছিল ...

ভাৰতীয় অধিনায়কজনে পুল শ্বট খেলিবলৈ এটা প্ৰয়াস হেৰুৱালে আৰু বলটো দ্ৰুততাৰে তেওঁৰ বাহুত লাগিল। তেওঁ লগে লগে অনুশীলন এৰিছিল। দলৰ সূত্ৰই কৈছে যে অধিনায়কজন ফিট আৰু তেওঁ বৃহস্পতিবাৰে ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ছেমি ফাইনেল মেচখনত খেলিব লাগে।

ভাৰতীয় অধিনায়কজনে পুল শ্বট খেলিবলৈ এটা প্ৰয়াস হেৰুৱালে আৰু বলটো দ্ৰুততাৰে তেওঁৰ বাহুত লাগিল। তেওঁ লগে লগে অনুশীলন এৰিছিল। দলৰ সূত্ৰই কৈছে যে অধিনায়কজন ফিট আৰু তেওঁ বৃহস্পতিবাৰে ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ছেমি ফাইনেল মেচখনত খেলিব লাগে।

ভাৰতীয় অধিনায়কজনে পুল শ্বট খেলিবলৈ এটা প্ৰয়াস হেৰুৱালে আৰু বলটো দ্ৰুততাৰে তেওঁৰ বাহুত লাগিল। তেওঁ লগে লগে অনুশীলন এৰিছিল। দলৰ সূত্ৰই কৈছে যে অধিনায়কজন ফিট আৰু তেওঁ বৃহস্পতিবাৰে ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ছেমি ফাইনেল মেচখনত খেলিব লাগে।

  • Share this:
ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে টি-২০ বিশ্বকাপৰ ছেমি ফাইনেলৰ পূৰ্বে ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলটো ডাঙৰ সমস্যাৰ পৰা বাচি গৈছে। মঙলবাৰে (৮ নৱেম্বৰ) অনুশীলনৰ সময়ত, অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মাক বাহুত দ্ৰুতগতিত আঘাত কৰিছিল বলে, কিন্তু আঘাত গুৰুতৰ নহয়। ৰোহিতে অনুশীলনৰ এটা স্বাভাৱিক ড্ৰিল কৰি আছিল। তেওঁ এডিলেইড অভেলত দলটোৰ থ্ৰোডাউন বিশেষজ্ঞ এছ ৰঘুৰ মুখামুখি হৈ আছিল যেতিয়া এটা চুটি পিটছৰ বল তীক্ষ্ণভাৱে বাউন্স হৈছিল আৰু তেওঁৰ সোঁ বাহুত আঘাত কৰিছিল।

ভাৰতীয় অধিনায়কজনে পুল শ্বট খেলিবলৈ এটা প্ৰয়াস হেৰুৱালে আৰু বলটো দ্ৰুততাৰে তেওঁৰ বাহুত লাগিল। এইটো স্পষ্ট আছিল যে তেওঁ যথেষ্ট বিষত আছিল আৰু তেওঁ লগে লগে অনুশীলন অনুশীলন এৰিছিল। অৱশ্যে, আইচ পেকটো প্ৰয়োগ কৰাৰ পিছত তেওঁ পুনৰ অনুশীলন কৰিছিল। দলৰ সূত্ৰই কৈছে যে অধিনায়কজন ফিট আৰু তেওঁ বৃহস্পতিবাৰে ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ছেমি ফাইনেল মেচখনত খেলিব লাগে।

"যেতিয়া তেওঁ পুনৰ বেটিং কৰিছিল তেতিয়া তেওঁ কোনো ধৰণে অস্বস্তি অনুভৱ কৰা নাছিল। চিটি স্কেন বা এক্সৰে কৰাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই। লগতে, খেলখনৰ আগতে আমাৰ এটা দিন আছে য'ত কেৱল বৈকল্পিক অনুশীলন থাকিব। আঘাতৰ পিছত দূৰৰ পৰা অনুশীলনৰ সময় চোৱাৰ সময়ত ৰোহিতক বহুত বিচলিত দেখা গৈছিল। ইফালে, মানসিক কণ্ডিচনিং প্ৰশিক্ষক পেডি আপটনে তেওঁৰ সৈতে কথা পাতিছিল।

আইচ পেক এটা প্ৰয়োগ কৰি কিছু সময় ৰখাৰ পিছত, ৰোহিতে পুনৰ অনুশীলন আৰম্ভ কৰিলে। কিন্তু থ্ৰোডাউন বিশেষজ্ঞক দ্ৰুত গতিত বল নকৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছিল আৰু ইয়াৰ মাজতে, ভাৰতীয় অধিনায়কে তেওঁৰ হাতৰ চলাচল সঠিক আছিল নে নাই জানিবলৈ বেছিভাগ ৰক্ষণাত্মক শ্বট খেলিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি