• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • ICC T20 Rankings: সূৰ্যকুমাৰ যাদৱে ১ নম্বৰ স্থানৰ ওচৰ চাপিছে, ৰিজৱানৰ পৰা কিমান খোজ আঁতৰত আছে জানক ...

ICC T20 Rankings: সূৰ্যকুমাৰ যাদৱে ১ নম্বৰ স্থানৰ ওচৰ চাপিছে, ৰিজৱানৰ পৰা কিমান খোজ আঁতৰত আছে জানক ...

image source: Twitter

image source: Twitter

ভাৰতৰ তাৰকা বেটছমেন সূৰ্যকুমাৰ যাদৱে শেহতীয়া আইচিচি পুৰুষ খেলুৱৈ ৰেংকিঙত পাকিস্তানৰ অপেনাৰ মহম্মদ ৰিজৱানৰ আৰু ওচৰলৈ আহিছে। এনে পৰিস্থিতিত বিশ্বৰ ১ নম্বৰ টি-২০ বেটছমেন হোৱাৰ যুঁজ দ্ৰুত আৰু ৰোমাঞ্চকৰ হৈ পৰিছে।

  • Share this:
ভাৰতৰ তাৰকা বেটছমেন সূৰ্যকুমাৰ যাদৱে শেহতীয়া আইচিচি পুৰুষ খেলুৱৈ ৰেংকিঙত পাকিস্তানৰ অপেনাৰ মহম্মদ ৰিজৱানৰ আৰু ওচৰলৈ আহিছে। এনে পৰিস্থিতিত বিশ্বৰ ১ নম্বৰ টি-২০ বেটছমেন হোৱাৰ যুঁজ দ্ৰুত আৰু ৰোমাঞ্চকৰ হৈ পৰিছে। সূৰ্যকুমাৰ যাদৱে ২০২২ চনত দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ শেহতীয়া টি-২০ শৃংখলা দুটা অৰ্ধশতকৰ সৈতে সমাপ্ত কৰিছিল। ইয়াৰ লগতে, তেওঁ এই শৃংখলাত ১১৯ ৰাণৰ সৈতে শীৰ্ষস্থানৰ ৰাণ সংগ্ৰহকাৰী আছিল। সূৰ্যই নিজৰ ফৰ্মৰ ভিত্তিত টি-২০ বেটছমেনৰ ৰেংকিঙত নিজকে ৰিজৱানৰ ওচৰলৈ লৈ আহিছে। সূৰ্য এতিয়া ৰিজৱানৰ পৰা মাত্ৰ ১৬ ৰেটিং পইণ্ট পিছ পৰি আছে।

মহম্মদ ৰিজৱানে শেহতীয়াকৈ ৩১৬ ৰাণৰ আকৰ্ষণীয় ৰাণৰ সৈতে ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে শীৰ্ষস্থানৰ ৰাণ সংগ্ৰহকাৰী হিচাপে সাতখন খেলৰ টি-২০ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৃংখলা সমাপ্ত কৰিছে। এনে পৰিস্থিতিত, সোঁহাতৰ বেটছমেনৰ ৰেংকিং স্থিতি হ্ৰাস হোৱা নাছিল, ই নিশ্চিতভাৱে ৰেটিঙত প্ৰভাৱ পেলাইছে।

কে এল ৰাহুলে ৭ টা স্থান জাঁপ মাৰিলে
পাকিস্তানৰ অধিনায়ক বাবৰ আজম শেহতীয়া টি-২০ বেটছমেন ৰেংকিঙত তৃতীয় স্থানত আছে। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে দুখন মেচত ভাৰতৰ অপেনাৰ কে এল ৰাহুলৰ ১০৮ ৰাণে তেওঁক ১৪ তম স্থানত উপনীত হোৱাত সহায় কৰিছে, আনহাতে দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ কুইন্টন ডি কক (আঠ স্থানৰ পৰা দ্বাদশ স্থানলৈ), ৰিলে ৰুচো (২৩ স্থান ৰ পৰা ২০ তম স্থানলৈ) আৰু ডেভিদ মিলাৰ (১০ স্থানৰ পৰা ২৯ তম স্থানলৈ) আগবাঢ়িছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি