உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • sports
    • »
    • T20 World Cup 2022 Full Schedule: টুৰ্ণামেণ্টৰ বাবে প্ৰতিটো দলৰ সম্পূৰ্ণ সময়সূচী চাওক...

    T20 World Cup 2022 Full Schedule: টুৰ্ণামেণ্টৰ বাবে প্ৰতিটো দলৰ সম্পূৰ্ণ সময়সূচী চাওক...

    ICC Men’s T20 World Cup 2022: পূৰ্বৱৰ্তী সংস্কৰণৰ দৰে, ভাৰতে পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে তেওঁলোকৰ আইচিচি পুৰুষ টি-২০ বিশ্বকাপ ২০২২ অভিযান আৰম্ভ কৰিব যেতিয়া অষ্ট্ৰেলিয়াৰ মেলবৰ্ণ ক্ৰিকেট গ্ৰাউণ্ডত ২৩ অক্টোবৰত দুই প্ৰতিদ্বন্দীয়ে মুখামুখি যুঁজত অংশ ল'ব।

    ICC Men’s T20 World Cup 2022: পূৰ্বৱৰ্তী সংস্কৰণৰ দৰে, ভাৰতে পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে তেওঁলোকৰ আইচিচি পুৰুষ টি-২০ বিশ্বকাপ ২০২২ অভিযান আৰম্ভ কৰিব যেতিয়া অষ্ট্ৰেলিয়াৰ মেলবৰ্ণ ক্ৰিকেট গ্ৰাউণ্ডত ২৩ অক্টোবৰত দুই প্ৰতিদ্বন্দীয়ে মুখামুখি যুঁজত অংশ ল'ব।

    ICC Men’s T20 World Cup 2022: পূৰ্বৱৰ্তী সংস্কৰণৰ দৰে, ভাৰতে পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে তেওঁলোকৰ আইচিচি পুৰুষ টি-২০ বিশ্বকাপ ২০২২ অভিযান আৰম্ভ কৰিব যেতিয়া অষ্ট্ৰেলিয়াৰ মেলবৰ্ণ ক্ৰিকেট গ্ৰাউণ্ডত ২৩ অক্টোবৰত দুই প্ৰতিদ্বন্দীয়ে মুখামুখি যুঁজত অংশ ল'ব।

    • Share this:
    ICC Men’s T20 World Cup 2022: পূৰ্বৱৰ্তী সংস্কৰণৰ দৰে, ভাৰতে পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে তেওঁলোকৰ আইচিচি পুৰুষ টি-২০ বিশ্বকাপ ২০২২ অভিযান আৰম্ভ কৰিব যেতিয়া অষ্ট্ৰেলিয়াৰ মেলবৰ্ণ ক্ৰিকেট গ্ৰাউণ্ডত ২৩ অক্টোবৰত দুই প্ৰতিদ্বন্দীয়ে মুখামুখি যুঁজত অংশ ল'ব। টি-২০ বিশ্বকাপৰ সময়সূচী শুকুৰবাৰে ঘোষণা কৰা হৈছে য'ত আয়োজক আৰু ডিফেণ্ডিং চেম্পিয়ন অষ্ট্ৰেলিয়াই টুৰ্ণামেণ্টৰ অপেনাৰত যোৱা বছৰৰ ৰানাৰ্ছ আপ নিউজিলেণ্ডৰ সৈতে খেলিব।

    প্ৰতিযোগিতাখন ১৬ অক্টোবৰৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব আৰু ১৩ নৱেম্বৰত শেষ হ'ব।অনুষ্ঠানটোত মুঠ ৪৫ খন খেল খেলিব লগা ১৬ টা দলৰ অংশগ্ৰহণ দেখা যাব। অষ্ট্ৰেলিয়াই তেওঁলোকৰ ইতিহাসত প্ৰথমবাৰৰ বাবে পুৰুষৰ সংস্কৰণ আয়োজন কৰিছে। তেওঁলোকে আগতে ২০২০ চনৰ ফেব্ৰুৱাৰী-মাৰ্চত মহিলাৰ বিশ্বকাপ খেলত আয়োজকৰ ভূমিকা পালন কৰিছিল আৰু চূড়ান্ত খেলখনত অভিলেখসংখ্যক ৮৬,১৭৪ জন দৰ্শকে অংশগ্ৰহণ কৰিছিল।



    খেলসমূহ এডলেইড, ব্ৰিছবেন, জিলং, হোবাৰ্ট, মেলবৰ্ণ, পাৰ্থ আৰু চিডনীত অনুষ্ঠিত হ'ব। ভাৰতক পাকিস্তান, দক্ষিণ আফ্ৰিকা, বাংলাদেশ, গ্ৰুপ এ ৰানাৰ-আপ আৰু গ্ৰুপ বি বিজয়ীৰ সৈতে গ্ৰুপ ২-ত ৰখা হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: