• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • পাকিস্তানে দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ বিজয়ৰ বাবে কিয় প্ৰাৰ্থনা কৰিব ? জানক ...

পাকিস্তানে দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ বিজয়ৰ বাবে কিয় প্ৰাৰ্থনা কৰিব ? জানক ...

টি-২০ বিশ্বকাপৰ ৩০ সংখ্যক খেলত দেওবাৰে (৩০ অক্টোবৰ) ভাৰত আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকা (IND vs SA) দল মুখামুখি হ'ব। পাকিস্তানৰ দলটোৱেও পাৰ্থৰ অপ্টাছ ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া এই খেলখনৰ ওপৰত দৃষ্টি ৰাখিব।

টি-২০ বিশ্বকাপৰ ৩০ সংখ্যক খেলত দেওবাৰে (৩০ অক্টোবৰ) ভাৰত আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকা (IND vs SA) দল মুখামুখি হ'ব। পাকিস্তানৰ দলটোৱেও পাৰ্থৰ অপ্টাছ ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া এই খেলখনৰ ওপৰত দৃষ্টি ৰাখিব।

টি-২০ বিশ্বকাপৰ ৩০ সংখ্যক খেলত দেওবাৰে (৩০ অক্টোবৰ) ভাৰত আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকা (IND vs SA) দল মুখামুখি হ'ব। পাকিস্তানৰ দলটোৱেও পাৰ্থৰ অপ্টাছ ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া এই খেলখনৰ ওপৰত দৃষ্টি ৰাখিব।

  • Share this:
টি-২০ বিশ্বকাপৰ ৩০ সংখ্যক খেলত দেওবাৰে (৩০ অক্টোবৰ) ভাৰত আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকা (IND vs SA) দল মুখামুখি হ'ব। পাকিস্তানৰ দলটোৱেও পাৰ্থৰ অপ্টাছ ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া এই খেলখনৰ ওপৰত দৃষ্টি ৰাখিব। বাবৰ আজম এণ্ড কোম্পানীয়ে এই খেলখনত ভাৰতৰ বিজয়ৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা কৰিব। একেৰাহে দুখন মেচত পৰাজিত হোৱাৰ পিছত, পাকিস্তানৰ দলৰ ছেমি ফাইনেলত উপনীত হোৱাৰ পথ কঠিন হৈ পৰিছে।

প্ৰথম দুখন খেলত পাকিস্তান ভাৰত আৰু জিম্বাবোৱেৰ হাতত পৰাজিত হৈছে। টীম ইণ্ডিয়াই পাকিস্তানক ৪ উইকেটত পৰাস্ত কৰাৰ বিপৰীতে জিম্বাবোৱে অন্তিম বলত এক ৰাণৰ ৰোমাঞ্চকৰ জয় পঞ্জীয়ন কৰি চলিত টি-২০ বিশ্বকাপত আটাইতকৈ ডাঙৰ অসন্তুষ্টিৰ সৃষ্টি কৰে। পাকিস্তানৰ এতিয়াও তিনিখন খেল খেলিবলৈ বাকী আছে। বাবৰ আজমৰ অধিনায়কত্বত পাকিস্তানে দক্ষিণ আফ্ৰিকা, নেডাৰলেণ্ড আৰু বাংলাদেশৰ মুখামুখি হ'ব। যদি পাকিস্তানৰ দলে বাকী তিনিখন মেচ জিকে, তেন্তে ইয়াৰ ৬ পইণ্ট থাকিব।

দক্ষিণ আফ্ৰিকা পইণ্ট তালিকাৰ দ্বিতীয় স্থানত আছে
আনহাতে, দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ দলটো ২ খন খেলৰ পৰা ৩ পইণ্ট লাভ কৰি গ্ৰুপ টু পইণ্ট তালিকাত ভাৰতৰ পিছত দ্বিতীয় স্থানত আছে। দক্ষিণ আফ্ৰিকাই এতিয়াও ভাৰত, পাকিস্তান আৰু নেডাৰলেণ্ডৰ মুখামুখি হ'বলৈ বাকী আছে। টেম্বা বাভুমাৰ অধিনায়কত্বত দলটোৱে নেডাৰলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে জয়লাভ কৰাটো প্ৰায় নিশ্চিত। এতিয়া যদি দক্ষিণ আফ্ৰিকা বাবৰ নেতৃত্বাধীন পাকিস্তানৰ হাতত পৰাজিত হয়, তেন্তে দলটোৱে ৪ খন খেলৰ পৰা ৫ পইণ্ট লাভ কৰিব।

তেতিয়া পাকিস্তানৰ দল ছেমি ফাইনেলৰ দৌৰৰ পৰা বাহিৰ হ'ব
যদি দক্ষিণ আফ্ৰিকাই ৰোহিত শৰ্মাৰ অধিনায়কত্বত টীম ইণ্ডিয়াক পৰাস্ত কৰে, তেন্তে দলৰ সাত পইণ্ট থাকিব। এনে পৰিস্থিতিত, পাকিস্তান দলৰ মাত্ৰ ৬ পইণ্ট থাকিব। এনে পৰিস্থিতিত, পাকিস্তানৰ দলে বিচাৰিব যে ভাৰতে দক্ষিণ আফ্ৰিকা দলক পৰাস্ত কৰক। যদি দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ দলে এই খেলখনত ভাৰতক পৰাস্ত কৰে, তেন্তে পাকিস্তানৰ দলটো ছেমি ফাইনেলৰ দৌৰৰ পৰা প্ৰায় বাহিৰ হ'ব। এই গ্ৰুপৰ পৰা, ভাৰতে ছেমি ফাইনেলত উপনীত হোৱাটো নিশ্চিত। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ পিছত টীম ইণ্ডিয়াই বাংলাদেশ আৰু জিম্বাবোৱেৰ মুখামুখি হ'ব লাগিব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি