• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • FIFA World Cup 2022: মৰক্কোৱে স্পেইনক পৰাস্ত কৰি প্ৰথমবাৰৰ বাবে কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত ...

FIFA World Cup 2022: মৰক্কোৱে স্পেইনক পৰাস্ত কৰি প্ৰথমবাৰৰ বাবে কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত ...

মঙলবাৰে কাটাৰ ফিফা ফুটবল বিশ্বকাপত এটা ডাঙৰ অঘটন হৈছে। মৰক্কোৱে প্ৰাক্তন চেম্পিয়ন স্পেইনক পৰাস্ত কৰি কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰে।

মঙলবাৰে কাটাৰ ফিফা ফুটবল বিশ্বকাপত এটা ডাঙৰ অঘটন হৈছে। মৰক্কোৱে প্ৰাক্তন চেম্পিয়ন স্পেইনক পৰাস্ত কৰি কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰে।

মঙলবাৰে কাটাৰ ফিফা ফুটবল বিশ্বকাপত এটা ডাঙৰ অঘটন হৈছে। মৰক্কোৱে প্ৰাক্তন চেম্পিয়ন স্পেইনক পৰাস্ত কৰি কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰে।

  • Share this:
মঙলবাৰে কাটাৰ ফিফা ফুটবল বিশ্বকাপত এটা ডাঙৰ অঘটন হৈছে। মৰক্কোৱে প্ৰাক্তন চেম্পিয়ন স্পেইনক পৰাস্ত কৰি কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰে। দলটোৱে প্ৰথমবাৰৰ বাবে এনে সফলতা অৰ্জন কৰিছে। স্পেইন দলৰ বিৰুদ্ধে খেলখন অতিৰিক্ত সময়ৰ বাবে টাই হৈছিল। অৱশেষত, মৰক্কোৱে স্পেইনক আচৰিত কৰি পেনাল্টি শ্বুট আউটত জয়লাভ কৰে।

প্ৰথমাৰ্ধত কোনো গ'ল কৰা নাছিল

এতিয়ালৈকে কাটাৰ ফিফা বিশ্বকাপৰ আটাইতকৈ কাঁইটীয়া নকআউট মেচখনত, প্ৰাক্তন চেম্পিয়ন স্পেইনক মৰক্কোৰ দ্বাৰা গুৰুতৰভাৱে হাৰাশাস্তি কৰা হৈছিল। খেলৰ প্ৰথমাৰ্ধত মৰক্কো দলৰ দ্বাৰা শক্তিশালীভাৱে কৰা ৩ টা প্ৰচেষ্টা বিফল হৈছিল। যদিও স্পেইনে বলটো যিমান সম্ভৱ ওচৰত ৰাখিছিল, মৰক্কোৱে ভাল সুযোগ উলিয়াইছিল। দৰ্শকসকলৰ বাবে সম্পূৰ্ণ উপভোগ্য খেল হৈছিল।

পেনাল্টি শ্বুট-আউটত মৰক্কো বিজয়ী

খেলখনৰ ৯০ মিনিটত খেলখন সম্পূৰ্ণ সময়ত টাই হৈছিল। কোনো দলেই এটাও গ'ল কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাছিল। আনকি অতিৰিক্ত সময়তো, সংঘৰ্ষ কণ্টকীয় আছিল আৰু কোনো গ'ল হোৱা নাছিল। পেনাল্টি শ্বুট আউটত মৰক্কোৰ দলটোৱে স্পেইনক পৰাস্ত কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি