• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • FIFA World Cup 2022: আৰ্জেণ্টিনাৰ হাতত ২-১ গ’লত পৰাস্ত অষ্ট্ৰেলিয়া, কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ আৰ্জেণ্টিনা-নেডাৰলেণ্ডৰ

FIFA World Cup 2022: আৰ্জেণ্টিনাৰ হাতত ২-১ গ’লত পৰাস্ত অষ্ট্ৰেলিয়া, কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ আৰ্জেণ্টিনা-নেডাৰলেণ্ডৰ

বিশ্বকাপৰ নকআউট পৰ্যায়ত প্ৰথমটো গ’ল দি লিঅ'নেল মেছিৰ আৰ্জেণ্টিনাই শনিবাৰে অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ২-১ গ’লত জয়লাভ কৰি কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰে।

বিশ্বকাপৰ নকআউট পৰ্যায়ত প্ৰথমটো গ’ল দি লিঅ'নেল মেছিৰ আৰ্জেণ্টিনাই শনিবাৰে অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ২-১ গ’লত জয়লাভ কৰি কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰে।

ব্যক্তিগত কেৰিয়াৰৰ ১০০০ সংখ্যক ফুটবল মেচত প্ৰথম গ’ল কৰাৰ কৃতিত্ব অৰ্জন কৰিলে তাৰকা ফুটবলাৰ লিঅ’নেল মেছিয়ে। ফুটবল কেৰিয়াৰত মেছিৰ বৰ্তমানলৈকে গ’লৰ সংখ্যা হৈছে ৭৮৯ টা।

  • Share this:
বিশ্বকাপৰ নকআউট পৰ্যায়ত প্ৰথমটো গ’ল দি লিঅ'নেল মেছিৰ আৰ্জেণ্টিনাই শনিবাৰে অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ২-১ গ’লত জয়লাভ কৰি কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰে।

৩৪ মিনিটত দুভৰিৰ যাদুৰে মেছিয়ে এইবাৰৰ প্ৰতিযোগিতাখনত তৃতীয়টো গ’ল দি আৰ্জেণ্টিনাক আগুৱাই লৈ যায় আৰু বিশ্বকাপত ডিয়েগো মাৰাডোনাতকৈ এটা গ’ল বেছি দি নৱম স্থান দখল কৰে।

ব্যক্তিগত কেৰিয়াৰৰ ১০০০ সংখ্যক ফুটবল মেচত প্ৰথম গ’ল কৰাৰ কৃতিত্ব অৰ্জন কৰিলে তাৰকা ফুটবলাৰ লিঅ’নেল মেছিয়ে। ফুটবল কেৰিয়াৰত মেছিৰ বৰ্তমানলৈকে গ’লৰ সংখ্যা হৈছে ৭৮৯ টা।

অষ্ট্ৰেলিয়াৰ গ’লকীপাৰ মেথিউ ৰিয়ানৰ কঠোৰ আঘাতেৰে জুলিয়ান আলভাৰেজে দ্বিতীয়টো গ’লৰ বাবে খালী নেটত টেপ কৰি আৰ্জেণ্টিনাই কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত নেদাৰলেণ্ডৰ সৈতে প্ৰৱেশ কৰে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি