• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • Ranji Trophy: যশ ধুলৰ প্ৰথম শ্ৰেণীৰ ক্ৰিকেট সুন্দৰ অভিষেক, গুৱাহাটীত অনুষ্ঠিত ৰঞ্জী খেলত তামিলনাডুৰ বিৰুদ্ধে বিস্ফোৰক শতক ...

Ranji Trophy: যশ ধুলৰ প্ৰথম শ্ৰেণীৰ ক্ৰিকেট সুন্দৰ অভিষেক, গুৱাহাটীত অনুষ্ঠিত ৰঞ্জী খেলত তামিলনাডুৰ বিৰুদ্ধে বিস্ফোৰক শতক ...

Photo-Twitter/YashDhull

Photo-Twitter/YashDhull

Yash Dhull Century: গুৱাহাটীত অনুষ্ঠিত হোৱা ৰঞ্জী ট্ৰফীৰ খেলত যশ ধুলে ক্ৰীজত দৃঢ়তাৰে থিয় দিছিল। তেওঁ বাবা অপৰাজিতৰ ইনিংছৰ ৪৫ তম অভাৰৰ চতুৰ্থ বলত দৌৰি ২ ৰাণ সম্পূৰ্ণ কৰিছিল। ইয়াৰ সৈতে ধুলে ১৩৩ টা বলত তেওঁৰ শতক সম্পূৰ্ণ কৰিছিল।

  • Share this:
যুৱ বেটছমেন যশ ধুলে (Yash Dhull) তেওঁৰ প্ৰথম শ্ৰেণীৰ ক্ৰিকেট অভিষেকত সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন কৰিছে। দিল্লীৰ হৈ ৰঞ্জী ট্ৰফীৰ খেলখনত আত্মপ্ৰকাশ কৰি যশে তামিলনাডুৰ বিৰুদ্ধে খেলখনত শতক অৰ্জন কৰে। প্ৰদীপ চাংৱানৰ নেতৃত্বত দল দিল্লীৰ হৈ যশ অপেনিং কৰিবলৈ ওলাই আহিছিল। দিল্লীৰ আৰম্ভণিৰ ২ টা উইকেট সোনকালে পৰিছিল, কিন্তু যশ এটা মুৰত শীতল হৈ আছিল। তেওঁ নীতিশ ৰাণাৰ সৈতে তৃতীয় উইকেটৰ বাবে ৬০ ৰাণ যোগ কৰিছিল।

তামিলনাডুৰ অধিনায়ক বিজয় শংকৰে টছত জয়ী হৈছিল আৰু দিল্লীক প্ৰথমে বেটিং কৰিবলৈ আমন্ত্ৰণ জনাইছিল। সন্দীপ ৱাৰিয়াৰে ইনিংছৰ তৃতীয় অভাৰত দিল্লীক একেৰাহে দুটা বলত দুটা আঘাত দিছিল। তেওঁ অভাৰৰ ৫ম বলত ধ্ৰুৱ শৌৰীক (১) বাবা অপৰাজিতৰ দ্বাৰা কেচ কৰিছিল। তাৰ পিছত পিছৰ বলটোত হিম্মত সিঙে (০) জগদীচানে উইকেটৰ পিছফালে ধৰা পেলায়। ইয়াৰ সৈতে, দিল্লীৰ স্ক'ৰ আছিল ২ উইকেটত ৬৭।

গুৱাহাটীত অনুষ্ঠিত হোৱা ৰঞ্জী ট্ৰফীৰ খেলখনত যশ ধুলে ক্ৰীজত দৃঢ়তাৰে থিয় দিছিল। তেওঁ বাবা অপৰাজিতৰ ইনিংছৰ ৪৫ তম অভাৰৰ চতুৰ্থ বলত দৌৰি ২ ৰাণ সম্পূৰ্ণ কৰিছিল। ইয়াৰ সৈতে, ব্যক্তিগত স্ক'ৰটো ১০০ ৰাণত উপনীত হৈছিল। ধুলে ১৩৩ টা বলত তেওঁৰ শতক সম্পূৰ্ণ কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: