• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • WTC Point Table: পাকিস্তানৰ পৰাজয়ে লাভান্বিত কৰিছে নেকি ভাৰতক ? Top-5 ত কি পৰিৱৰ্তন ?

WTC Point Table: পাকিস্তানৰ পৰাজয়ে লাভান্বিত কৰিছে নেকি ভাৰতক ? Top-5 ত কি পৰিৱৰ্তন ?

WTC: শ্ৰীলংকাই জয়ৰ পিছত ১২ পইণ্ট লাভ কৰিছিল আৰু ষষ্ঠৰ পৰা তিনি নম্বৰলৈ আগবাঢ়িছে। একে সময়তে, পাকিস্তান দলটো পৰাজয়ৰ পিছত তৃতীয়স্থানৰ পৰা পঞ্চম স্থানলৈ স্থানান্তৰিত হৈছে।

WTC: শ্ৰীলংকাই জয়ৰ পিছত ১২ পইণ্ট লাভ কৰিছিল আৰু ষষ্ঠৰ পৰা তিনি নম্বৰলৈ আগবাঢ়িছে। একে সময়তে, পাকিস্তান দলটো পৰাজয়ৰ পিছত তৃতীয়স্থানৰ পৰা পঞ্চম স্থানলৈ স্থানান্তৰিত হৈছে।

WTC: শ্ৰীলংকাই জয়ৰ পিছত ১২ পইণ্ট লাভ কৰিছিল আৰু ষষ্ঠৰ পৰা তিনি নম্বৰলৈ আগবাঢ়িছে। একে সময়তে, পাকিস্তান দলটো পৰাজয়ৰ পিছত তৃতীয়স্থানৰ পৰা পঞ্চম স্থানলৈ স্থানান্তৰিত হৈছে।

  • Share this:
পাকিস্তানে শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে দ্বিতীয় খন টেষ্টত (SL vs PAK) ২৪৬ ৰাণত পৰাজিত হৈছে। ইয়াৰ সৈতে, ২ খন খেলৰ টেষ্ট শৃংখলা ১-১ ত সমতা স্থাপন হৈছে। শৃংখলাটো বিশ্ব টেষ্ট চেম্পিয়নশ্বিপৰ অংশ আছিল।

এনে পৰিস্থিতিত, ফলাফলৰ পিছত পইণ্ট তালিকাত এক ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন হৈছে। শ্ৰীলংকাই জয়ৰ পিছত ১২ পইণ্ট লাভ কৰিছিল আৰু ষষ্ঠৰ পৰা তিনি নম্বৰলৈ আগবাঢ়িছে। একে সময়তে, পাকিস্তান দলটো পৰাজয়ৰ পিছত তৃতীয়স্থানৰ পৰা পঞ্চম স্থানলৈ স্থানান্তৰিত হৈছে। টীম ইণ্ডিয়া আগতে পাকিস্তানৰ তলত আছিল, এতিয়া ইয়াৰ চিৰ প্ৰতিদ্বন্দীৰ ওপৰত আহিছে।

বিশ্ব টেষ্ট চেম্পিয়নশ্বিপৰ তালিকাৰ বিষয়ে ক'বলৈ গ'লে, দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ দলটো এক নম্বৰত আছে আনহাতে অষ্ট্ৰেলিয়াৰ দলটো দ্বিতীয় স্থানত আছে। দক্ষিণ আফ্ৰিকাই এতিয়ালৈকে ৭ খন টেষ্ট খেলিছে আৰু ৭১.৪৩% পইণ্ট আছে। অষ্ট্ৰেলিয়াই ১০ খন টেষ্টৰ ভিতৰত ৬ খনত জয় লাভ কৰিছে। দলটোৰ ৭০% পইণ্ট আছে। দ্বিতীয় টেষ্টত জয়লাভ কৰাৰ পিছত শ্ৰীলংকাই ৫৩,৩৩ শতাংশ পইণ্টত উপনীত হৈছে আৰু তৃতীয় স্থান দখল কৰিছে। তেওঁলোকে এতিয়ালৈকে ১০ খন খেল খেলিছে। ৫ খনত জিকাৰ বিপৰীতে ৪ খনত পৰাজিত হৈছে। এখন খেল ড্ৰ হৈছে।

টীম ইণ্ডিয়াই চতুৰ্থ স্থান বজাই ৰাখিছে
টীম ইণ্ডিয়া আগৰ দৰে ই চাৰি নম্বৰত আছে। তেওঁলোকৰ ৫২,০৮% নম্বৰ আছে। ভাৰতে এতিয়ালৈকে ১২ খন খেল খেলিছে। ৬ খনত তেওঁলোক জিকিছিল, আনহাতে ৪খনত তেওঁলোক পৰাজিত হৈছে। দুখন মেচ ড্ৰ হৈছে। পাকিস্তান দলটো তিনি নম্বৰৰ পৰা পাঁচ নম্বৰলৈ স্থানান্তৰিত হৈছে। দলটোৰ ৫১.৮৫% নম্বৰ আছে। তেওঁলোকে এতিয়ালৈকে ৯ খন খেল খেলিছে। ৪খনত তেওঁলোক জিকিছে, আনহাতে ৩খনত তেওঁ পৰাজিত হৈছিল। ২ খন মেচ ড্ৰ কৰা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: