உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • sports
    • »
    • Cricketer Salary: এদিনীয়া, T-20 দলৰ অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মাই বিৰাট কোহলীতকৈ অধিক দৰমহা পাব নেকি ?

    Cricketer Salary: এদিনীয়া, T-20 দলৰ অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মাই বিৰাট কোহলীতকৈ অধিক দৰমহা পাব নেকি ?

    ৰোহিত শৰ্মাৰ (Rohit Sharma) এতিয়া ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলক (Indian Cricket Team) আগুৱাই নিয়াৰ দায়িত্বত আছে। বিৰাট কোহলী, ৰোহিত শৰ্মা আৰু যশপ্ৰীত বুমৰাহ ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰণ বৰ্ডত (BCCI) বাৰ্ষিক চুক্তি তালিকাত গ্ৰেড এ+ ত আছে। বিচিচিআইৰ চুক্তি অনুসৰি, এ+ খেলুৱৈসকলে বছৰি ৭ কোটি টকা লাভ কৰে।

    ৰোহিত শৰ্মাৰ (Rohit Sharma) এতিয়া ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলক (Indian Cricket Team) আগুৱাই নিয়াৰ দায়িত্বত আছে। বিৰাট কোহলী, ৰোহিত শৰ্মা আৰু যশপ্ৰীত বুমৰাহ ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰণ বৰ্ডত (BCCI) বাৰ্ষিক চুক্তি তালিকাত গ্ৰেড এ+ ত আছে। বিচিচিআইৰ চুক্তি অনুসৰি, এ+ খেলুৱৈসকলে বছৰি ৭ কোটি টকা লাভ কৰে।

    ৰোহিত শৰ্মাৰ (Rohit Sharma) এতিয়া ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলক (Indian Cricket Team) আগুৱাই নিয়াৰ দায়িত্বত আছে। বিৰাট কোহলী, ৰোহিত শৰ্মা আৰু যশপ্ৰীত বুমৰাহ ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰণ বৰ্ডত (BCCI) বাৰ্ষিক চুক্তি তালিকাত গ্ৰেড এ+ ত আছে। বিচিচিআইৰ চুক্তি অনুসৰি, এ+ খেলুৱৈসকলে বছৰি ৭ কোটি টকা লাভ কৰে।

    • Share this:
    ৰোহিত শৰ্মাৰ (Rohit Sharma) এতিয়া ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলক (Indian Cricket Team) আগুৱাই নিয়াৰ দায়িত্বত আছে। মুম্বাইৰ তাৰকাগৰাকীক ভাৰতীয় এদিনীয়া আৰু টি-২০ ক্ৰিকেট দলৰ নতুন অধিনায়ক হিচাপে মনোনীত কৰা হৈছে। ৰোহিতে বিৰাট কোহলীৰ (Virat Kohli) স্থান লৈছে। বিৰাট টেষ্ট দলৰ অধিনায়ক হৈ থাকিব। ৰোহিতক টেষ্ট দলৰ উপ-অধিনায়ক কৰা হৈছে। যেতিয়া ৰোহিত অধিনায়ক হয়, অনুৰাগীসকলে প্ৰশ্ন কৰে যে তেওঁ এতিয়া বিৰাটতকৈ অধিক দৰমহা পাব নেকি৷ ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰণ ব'ৰ্ডে (BCCI) ৰোহিত আৰু বিৰাটক বছৰি কিমান দৰমহা দিয়ে জানো আহক।

    বিৰাট কোহলী, ৰোহিত শৰ্মা আৰু যশপ্ৰীত বুমৰাহ ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰণ বৰ্ডত (BCCI) বাৰ্ষিক চুক্তি তালিকাত গ্ৰেড এ+ ত আছে। বিচিচিআইৰ চুক্তি অনুসৰি, এ+ খেলুৱৈসকলে বছৰি ৭ কোটি টকা লাভ কৰে। বিচিচিআইয়ে অধিনায়কত্বৰ বাবে পৃথক দৰমহা নিদিয়ে। একেদৰে, গ্ৰেড এ, বি, চিৰ খেলুৱৈসকলে ক্ৰমান্বয়ে ৫ কোটি টকা, ৩ কোটি টকা আৰু ১ কোটি টকা লাভ কৰে।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Kokil Sarma
    First published: